wmaraci reklam

Wordpress AMP Eklentisi Kullananlar Memnun mu ?

9 Mesajlar 888 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

volbiex volbiex WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 23 / 120
  • Ticaret 5, (%100)
Wordpress amp eklentisini deneme fırsatım oldu. Hızlandırılmış mobil sayfaları olarak adlandırılıyor. Lakin benim mobil sayfamda gayet hızlı durumda. Asıl mesele bu değil amp eklentisini kullandığımızda stabil çalışmıyor. Şöyle ki yorum yapmaya kalktığımızda normal sayfaya yönlendiriyor. Ana-sayfa, kategoriler ve normal sayfalarda amp yapmak sıkıntı oluyor. Ayrıca eklediğimiz kodlar amp sayfalarında hiçte anlaşılır durmuyor.

Bazı siteleri incelediğimde sadece google kandırma amaçlı kullandıklarını gördüm. Yani şöyle ki google aramalarında siteleri amp olarak çıkıyor. Siteye girdiğinizde amp sayfası açılıyor fakat farklı bir konusuna gittiğinizde amp'den çıkıyor.

Ben şahsen kaldırdım. Sitemin düzenini bozmak istemiyorum. Kullanan veya kullanmayan arkadaşların bu konuda görüşlerini merak ediyorum.
mert47

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mert47 mert47 Seversin... Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Akademik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 559 / 158
  • Ticaret 2, (%100)
Bir sitemde kullanıyorum. Tüm sayfaları amp durumunda. Bir başka sayfaya geçerken çıkmıyor. İsteyen kullanıcılar için normal görünüme geçme seçeneği en altta mevcut. Ama dediğin gibi yorum yaparken biraz değişik süreç işliyor, amp den çıkıp tekrar giriyor. Ancak yorum sayımda bir düşüş olmadı.
cuneytsonmez EvilBozkurt

kişi bu mesajı beğendi.

fmoyuncusu.com

cuneytsonmez cuneytsonmez Bismillahirrahmanirrahim Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İmam Hatip
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1060
  • Beğeniler 923 / 126
  • Ticaret 0, (%0)

mert47 adlı üyeden alıntı

Bir sitemde kullanıyorum. Tüm sayfaları amp durumunda. Bir başka sayfaya geçerken çıkmıyor. İsteyen kullanıcılar için normal görünüme geçme seçeneği en altta mevcut. Ama dediğin gibi yorum yaparken biraz değişik süreç işliyor, amp den çıkıp tekrar giriyor. Ancak yorum sayımda bir düşüş olmadı.

bendede yukarıda arkadasın dediği gibi. googleden getirisi cok oluyor bilginize analatikte ne zaman baksm organik hitler amp den cok değil bir ay kadar oldu fark hissediliyor.yinede siz bilirisiniz.diyorum
mert47

kişi bu mesajı beğendi.

http://dhbt.blogspot.com.tr Deneme

SuatGulten SuatGulten WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Teknik Servis/Web Yazılım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 240 / 233
  • Ticaret 29, (%97)
Google açısından çok memnunum. Hızlı açılan sayfalar ve sayfada durma sayısı artıyor benim için. He diğer şeyler için güzel bir tasarım için çalışmalar yapman lazım
mert47

kişi bu mesajı beğendi.

İnstagram IVR Kazanç Sağlamak İçin Fake Sayfalar Satılıktır. İletişim PM
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam wordpress in kendi amp eklentisini değilde amp for wordpress adlı Ahmet kaludi isimli bir vatandaşın eklentisini kullanıyorum bende gayet memnunum.
mert47 cuneytsonmez

kişi bu mesajı beğendi.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com

• Üyelik 04.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 23 / 120
  • Ticaret 5, (%100)

mert47 adlı üyeden alıntı

bir sitenizde deneme amaçlı mı kullanıyorsunuz ? yanlış anlamış olabilirim.

cuneytsonmez adlı üyeden alıntı

bendede yukarıda arkadasın dediği gibi. googleden getirisi cok oluyor bilginize analatikte ne zaman baksm organik hitler amp den cok değil bir ay kadar oldu fark hissediliyor.yinede siz bilirisiniz.diyorum

teşekkür ediyorum. eksikleri var gibi geliyor. ne bilim kalk tasarım yap kodla uğraş google amp diye birşey çıkartsın hepsi tuz buz :)

SuatGülten adlı üyeden alıntı

Google açısından çok memnunum. Hızlı açılan sayfalar ve sayfada durma sayısı artıyor benim için. He diğer şeyler için güzel bir tasarım için çalışmalar yapman lazım

google açısından öyle evet ama tasarım açısından sorun. içerikler düzgün gözükmüyor. ayrıca yazıda paylaşılan kodlar abuk subuk çıkıyor. gerçi mobilden giren adamın kodla ne işi olacaksa :) herkes olumlu yorum yapıyor yavaş yavaş ısınıyorum.

sofu44 adlı üyeden alıntı

Hocam wordpress in kendi amp eklentisini değilde amp for wordpress adlı Ahmet kaludi isimli bir vatandaşın eklentisini kullanıyorum bende gayet memnunum.

bende onu kurmuştum. ısınamadım. herkes olumlu sonuçlar almış. bir süre daha bekleyip mecburen tekrar kuracam napalım :o
SuatGulten

kişi bu mesajı beğendi.

mert47 mert47 Seversin... Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Akademik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 460
  • Beğeniler 559 / 158
  • Ticaret 2, (%100)
Bir sitemde deneme amaçlı kullanmıyorum. En aktif web siteme kurdum, beğendim. Kaldırmadım, devam ediyorum.

fmoyuncusu.com

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Amp sayfaların amacı kullanıcılara istedikleri içeriği en hızlı ve en basit şekliyle sunmaktır. Amp sayfalarında içeriğiniz haricinde ne kadar az şey var ise okadar amacında kullanmış olursunuz. Burada amaç bilgiye en kestirme yoldan ulaşmaktır.
Gösterişli tasarımlar, yorum alanları ve diğer ıvır zıvır şeylere ihtiyaç yoktur. Dediğim gibi amaç içeriği en hızlı ve basit şekilde göstermektir.
Bir diğer nokta ise amp eklentisini kullanmanız tüm içeriği amp ile göstermeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Sadece o an kullanıcının görmek istediği sayfayı göstermeniz bile yeterli sayılabilir.
Bir çok büyük çaplı sitede olduğu gibi benimde kullanım şeklim amp sayfaları ayrı olarak index aldırmak. Yani kullanıcı aramada amp sayfaya ulaşabilsin fakat diğer bölümlerde benim sitemi mobil olarak geziyorsa mobil görünüm ile görsün. Yani kısacası normaş sayfalarınızı amp sayfalarına yönlendirme yapmak yerine amp sayfaları ayrıca indexleyip sadece gerektiğinde kullanılabilir hale getirmek daha mantıklı oluyor.

Henüz tam anlamı ile stabil olduğu söylenemez, fakat yinede amacına hizmet ediyor.

• Üyelik 04.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** T**
  • Mesajlar 343
  • Beğeniler 23 / 120
  • Ticaret 5, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Amp sayfaların amacı kullanıcılara istedikleri içeriği en hızlı ve en basit şekliyle sunmaktır. Amp sayfalarında içeriğiniz haricinde ne kadar az şey var ise okadar amacında kullanmış olursunuz. Burada amaç bilgiye en kestirme yoldan ulaşmaktır.
Gösterişli tasarımlar, yorum alanları ve diğer ıvır zıvır şeylere ihtiyaç yoktur. Dediğim gibi amaç içeriği en hızlı ve basit şekilde göstermektir.
Bir diğer nokta ise amp eklentisini kullanmanız tüm içeriği amp ile göstermeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Sadece o an kullanıcının görmek istediği sayfayı göstermeniz bile yeterli sayılabilir.
Bir çok büyük çaplı sitede olduğu gibi benimde kullanım şeklim amp sayfaları ayrı olarak index aldırmak. Yani kullanıcı aramada amp sayfaya ulaşabilsin fakat diğer bölümlerde benim sitemi mobil olarak geziyorsa mobil görünüm ile görsün. Yani kısacası normaş sayfalarınızı amp sayfalarına yönlendirme yapmak yerine amp sayfaları ayrıca indexleyip sadece gerektiğinde kullanılabilir hale getirmek daha mantıklı oluyor.

Henüz tam anlamı ile stabil olduğu söylenemez, fakat yinede amacına hizmet ediyor.

çok güzel açıklamışsınız ellerinize sağlık. şuan tam anlamıyla olayı algıladım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al