wmaraci reklam

Wordpress ana menülerini ve etiketleri noindex yapan var mı?

9 Mesajlar 869 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Sizce sitedeki wordpress ana menülerini ''noindex'' yapmalı mıyım? Bunun amacı şu; örneğin ''yasal uyarı'' adında bir sayfam var ve bu sayfaya ait bir de ana menü var. Googleye ''yasal uyarı site:x.net'' yazdığımda bu menünün indexli olan hali, yasal uyarı sayfası ilk sırada çıkmak üzere menü olarak bulunduğu sitedeki her konuda çıkıyor. Örneğin sitede 1000 tane konu varsa googlede ''yasal uyarı'' diye arattığımda 1000 tane sayfa çıkıyor.

Diğer taraftan menüleri noindex yaptığımda ''google search consolda'' tıklama ve görüntülenme sayısı baya düştü.

Wordpress ana menülerini no index yapan var mı? Varsa ne gibi sonuçlar alındı?

Diğer bir sorum ise şu. Normalde etiketlerin indekslenmesi iyi bir şey değildir, hatta bunun için spam yiyen bir çok sitede oldu ama benim site haber sitesi olduğu ve ajans üyeliği bulunduğu için sitede 6000 tane etiket oluştu. Bunları indeksletirsem site şuankinin 100 katı kadar hit ve tıklama alır. Birde gördüğüm kadarıyla birçok haber sitesi etiketleride indeksletiyor. Acaba bende etiketleri googleye indeksletmeli miyim?

wmaraci
reklam

• Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Güncel

• Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Güncel

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Bunu bende merak ediyorum aslında. Kullanım koşulları, gizlilik sözleşmesi vb bunlar Google için çok önemli olmazsa olmaz kriterler. Fakat footer, header veya menüde olunca her konuda çağrılıyor ve en çok iç backlink alan sayfalar haline geliyor. Noindex yapmak gerekir diye düşünüyorum fakat noindex yapınca Google bu sayfaların olmadığı kanısına da varabilir. Eğer Google bu sayfaları görmezse uyarısız gözdeden düşürebilir. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa çok yararı olur.

2. Olarak hocam büyük ve orta ölçekli haber sitelerine bakın. Zaten her yer haber sitesi. Onlar nasıl yaptıysa aynısını yapın. Zaten yeterince araştırma geliştirme yapıyorlar. En iyi siteler nasıl yapıyorsa bir bildikleri vardır. Boş yere bütün kelimelerde ilk sırada çıkmıyorlar

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)

Mfa adlı üyeden alıntı

Bunu bende merak ediyorum aslında. Kullanım koşulları, gizlilik sözleşmesi vb bunlar Google için çok önemli olmazsa olmaz kriterler. Fakat footer, header veya menüde olunca her konuda çağrılıyor ve en çok iç backlink alan sayfalar haline geliyor. Noindex yapmak gerekir diye düşünüyorum fakat noindex yapınca Google bu sayfaların olmadığı kanısına da varabilir. Eğer Google bu sayfaları görmezse uyarısız gözdeden düşürebilir. Bu konu hakkında bilgisi olan varsa çok yararı olur.

2. Olarak hocam büyük ve orta ölçekli haber sitelerine bakın. Zaten her yer haber sitesi. Onlar nasıl yaptıysa aynısını yapın. Zaten yeterince araştırma geliştirme yapıyorlar. En iyi siteler nasıl yapıyorsa bir bildikleri vardır. Boş yere bütün kelimelerde ilk sırada çıkmıyorlar

Menüleri no index yapınca tıklama ve gösterim kısa vadede oldukça düştü. Bende geri index yaptım. Bakalım düzelecek mi. Belkide uzun vadede noindex olması lazımdı ama bilemiyorum. Ben o kadar bekleyemedim.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Sitedeki en ufak değişiklikler kısa vadede sorunlara yol açıyor hocam zaten. Forum tamamen bu şikayetlerle dolu neredeyse. Özellikle İndex sayısı fazlaysa, oturmuş bir siteyse, trafiği çoksa en küçük denemede alt üst olabilir her şey. Faydalı bir şey yapsanız bile kısa süreli zarar elde edersiniz. Google amca sağolsun.

Bu konularda yardım edebilecek birinin olduğunu sanmıyorum burada. Yabancı forumlarda arama yapın bence. Direk bu konuyu bulamazsanız bile yoast seo gibi SEO eklentilerinin ideal ayarları diye aratin İngilizce kafanızda bir şeyler oluşur.

• Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)

Mfa adlı üyeden alıntı

Sitedeki en ufak değişiklikler kısa vadede sorunlara yol açıyor hocam zaten. Forum tamamen bu şikayetlerle dolu neredeyse. Özellikle İndex sayısı fazlaysa, oturmuş bir siteyse, trafiği çoksa en küçük denemede alt üst olabilir her şey. Faydalı bir şey yapsanız bile kısa süreli zarar elde edersiniz. Google amca sağolsun.

Bu konularda yardım edebilecek birinin olduğunu sanmıyorum burada. Yabancı forumlarda arama yapın bence. Direk bu konuyu bulamazsanız bile yoast seo gibi SEO eklentilerinin ideal ayarları diye aratin İngilizce kafanızda bir şeyler oluşur.

Yabancı kaynaklarda da bir şey yok. Yoasta sordum henüz dönüş olmadı. Hatta google webmaster forumunda da sordum, yine cevap alamadım. Bu forumda daha önce mutlaka deneyen olmuştur. Cevap vermelerini bekleyecez artık :)

• Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Yoast seonun ilk soru için verdiği cevap;

"noindexing" a menu item.
It's really not possible to noindex a specific section of a page, like a menu item. The only thing you can do is "noindex" the "Legal" page itself to keep it out of the search results. If the "legal" text shows up in every page, then search engines will return all indexed results it finds for that search term.

Türkçe meali:
Hayır kardeşim menüleri noindex yapma ama sayfaları noindex yapabilirsin. Örneğin sitede ''iletişim'' diye bir sayfa ve bu sayfaya ilişkin bir menü varsa menüyü noindex yapmak yerine sayfayı noindex yap. Bende tüm menüleri tekrar indekslettim.

Etiketler konusunda ise bu konu sitenin derinlemesine analizini gerektiren bir konu olduğundan bu konuyu cevaplayamayacağız dediler.

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
O tür sayfalara noindex atmanız en doğrusu olacaktır. Fakat bir kurumsal siteyse noindex olmasın.
AdaletinSesi

kişi bu mesajı beğendi.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al