wmaraci reklam

Wordpress site yapımı ve eklentileri hakkında yardım

15 Mesajlar 1.363 Okunma
wmaraci reklam

issystem issystem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek sistemci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 30 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Bir arkadaşın çalıştığı işyerine web sitesi yapma sözü verdim ve bazı konularda takıldım kaldım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1-2 aydır wordpress kaynaklarını izliyor ve okuyorum. Daha önce wordpress deneyimim hiç olmadı. Ondan öncesinde de 1-2 ay css ve html kaynaklarında edindiğim bilgilerle bir site yaptım. Fakat iş login kullanıcı girişli ve yönetim panelli site yapmaya geldiğinde işin rengi değişti :)

Bu yüzden web sitesini wordpress ile baştan yapmaya karar verdim. Hem yönetim paneli olmuş olacak ve hemde eklentilerle kolaylıkla login giriş yetkilendirmesi yapabileceğim. Tabi umarım :) Bu düşünceyle çıktım yola ve takıldığım bir kaç noktada yardımınızı istiyorum. Yarcımcı olursanız çok sevinirim.

ilk cvabını almak istediğim soru şu;
shortcodes eklentisini yükledim ve kodları home.php sayfasına eklediğim hata veriyor aktif olmuyor nedendir? Yani shortcodes eklentisinin hazır kodlarını ana sayfaya ekleyemiyormuyuz. Yeni bir sayfa açarsam etkin oluyor çünkü.

ikinci sorum:
site üzerinde kullanıcı girişini herkes oluşturamıcak. sadece site yöneticisi oluşturucak ve firmanın bayisine kullanıcı adı ve şifresini vericek. Böylelikle verilen hesapla girdiğinde ürün sayfasına gelicek ve sadece bayilerin görebileceği pdf dökümanlarını indirebilecek. Bu mümkünmüdür ve bu işlem için hangi eklentiyi önerirsiniz

üçüncü sorum:
wordpress te ücretsiz temalardan birini etkinleştirdim ve eklentilerle üzerinde değişiklik yaparak ilerlemek istiyorum. Mesela "smart slider" ile ana sayfaya slider eklemek istiyorum (bunu yaptım). sonrasında "shortcodes" eklentisi ilede ana sayfayı zenginleştirmek istiyorum pratik bir şekilde (bu nedense hata verdi). Yarın öbürgün bu ücretsiz temaya güncelleme gelirse güncellemeyi yapsak sıkıntı olur mu? yoksa ücretsiz tema üzerinden degilde, kendim sıfırdan oluşturacağım bir tema üzerinden mi gitmemi önerirsiniz. Sıfırdan temadan kastım, ana klasörleri oluşturup, wordpress 'e uyarlı bir şekilde, sonrasında da menü eklentisi ilede menü eklemek, sonra slider eklemek gibi devam etsem.

dördüncüsü:
çok sıkıntılı bir işe kalkışmışsam lütfen söyleyin biliyim :)

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

hozcelik hozcelik i was here Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 1778
  • Beğeniler 776 / 777
  • Ticaret 23, (%100)
1) Bazı eklentiler tüm temalarla %100 uyumlu çalışmayabilir.
2) Editör olarak kullanıcı açarsın ve yayınlanmamış sayfa oluşturursun. PDF dökümanlarını bu sayfada yayınlarsın. Dolayısıyla sadece giriş yapmış kişiler bu sayfayı görebilir ve indirebilir. En basit yöntem bu şekilde çözersin.
3) Sektör bazlı themeforestten tema aratarak daha güzel ve kapsamlı temalara ulaşabilirsin. Buda en basit yöntem.
4) Temel bilgileriniz varsa bu işlemleri yapmak için pek sıkıntı çekmezsiniz.
issystem

kişi bu mesajı beğendi.

💯 Jenerik ve Projelik Domainler | Tıkla Tüm Domainleri İncele

🥳 Yandex Kurumsal Mail Hizmeti | Sınırsız Süre Kullanım | Tıkla Detayları Öğren

"Bu dünya öyle ki karanlığı aydınlığından fazla,
Herkes daha fazla ister, azla yetinmez asla."

• Üyelik 12.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek sistemci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 30 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
öncelikle cevap için teşkkürler.

1. wordpress 'in en default gelen temalarından tut, bir çok temada denedim yeni oluşturulan sayfaya eklesede shortcodec kodlarını, ana sayfaya eklemedi. Kodu eklerken farklı bir kod içinde mi eklemeliyim yardımcı olursanız sevinirim.

2. editör olarak kullanıcı açarak sayfaya yetkiden ziyade, normal kullanıcı ile bayi aynı sayfayı görebilecek fakat, normal kullanıcı oradaki döküman indirme link tıkını göremiyecek istiyorum. eklenti ile daha sağlıklı olabilir diye düşündüm. bu konuda eklenti öneriniz varsa iyi olur.

3. web sitesi için her hangi bir ücret almayacağım için tema satın alarak masraf yapmak istemiyorum. ücretsiz temalar üzerinden gitmek istiyorum.

hozcelik hozcelik i was here Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 1778
  • Beğeniler 776 / 777
  • Ticaret 23, (%100)
issystem wp-admin bilgilerini verirseniz shortcode kodlarını deneyebilirim.

Wordpresste çoğu şeyin eklentisi mevcut ama bu tarz bir işlem için eklenti olduğunu sanmıyorum, varsa da bulmanız çok zor. Aslında ufak birkaç sorgu ile yapılabilir fakat detaylı bilgim yok malesef.
issystem

kişi bu mesajı beğendi.

💯 Jenerik ve Projelik Domainler | Tıkla Tüm Domainleri İncele

🥳 Yandex Kurumsal Mail Hizmeti | Sınırsız Süre Kullanım | Tıkla Detayları Öğren

"Bu dünya öyle ki karanlığı aydınlığından fazla,
Herkes daha fazla ister, azla yetinmez asla."
wmaraci

silenthilll silenthilll WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 61 / 126
  • Ticaret 1, (%100)
Kolay gelsin,

benim takıldığım bir nokta var onu bir düzeltirmisiniz acaba

shortcodec kodları demişsiniz shortcodec kastınız ayrı bir plugin mi yoksa pluginlerin kısaltma kolaylığı olan shortcode mi ?
issystem

kişi bu mesajı beğendi.

silenthilll silenthilll WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 61 / 126
  • Ticaret 1, (%100)
Eğer shortcode ise plugin ismini paylaşırmısınız ? ona göre deneme yapabiliriz?
issystem

kişi bu mesajı beğendi.

vuslatim vuslatim www.segemdersnotlari.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Sigortacı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 141 / 140
  • Ticaret 0, (%0)
aslında sıfırdan site oluşturmaktansa güzel bir tema bulup bunu kendine göre düzenleyebilirsin..
issystem

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek sistemci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 30 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

Pawn adlı üyeden alıntı

issystem wp-admin bilgilerini verirseniz shortcode kodlarını deneyebilirim.

Wordpresste çoğu şeyin eklentisi mevcut ama bu tarz bir işlem için eklenti olduğunu sanmıyorum, varsa da bulmanız çok zor. Aslında ufak birkaç sorgu ile yapılabilir fakat detaylı bilgim yok malesef.

Siteyi offline olarak hazırlamaya çalışıyorum şu aşamada. hazır kodları veren bahsettiğim eklenti bu: https://tr.wordpress.org/plugins/shortcodes-ultimate/
hazır verdiği kodları ana sayfada kullanamıyorum sıkıntı bu. Kodları arasına mı almak lazım anlamında bir kod mu gerekiyor demek istedim.

silenthilll adlı üyeden alıntı

Kolay gelsin,

benim takıldığım bir nokta var onu bir düzeltirmisiniz acaba

shortcodec kodları demişsiniz shortcodec kastınız ayrı bir plugin mi yoksa pluginlerin kısaltma kolaylığı olan shortcode mi ?

wordpress te hazır kodlar veren bir wordpress eklentisi bahsettiğim. linki bu: https://tr.wordpress.org/plugins/shortcodes-ultimate/

vuslatim adlı üyeden alıntı

aslında sıfırdan site oluşturmaktansa güzel bir tema bulup bunu kendine göre düzenleyebilirsin..

ücretli tema dediğim gibi maddi bir karşılık beklemediğim için kullanmak istemiyorum. bide alırım bu sefer beğenmezler temayı felan.. o yüzden ücretsiz temalar üzerinden gitmeye çalışıyorum. ama ücretsizlerde de zaten temanın bir çok görseli olmuyor genelde. yani ücretsizlerde hiç iç açıcı degil yani. bende eklentilerle zenginleştiriyim istiyorum.

tasarimturkey tasarimturkey Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 2 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
wordpress ilk başlangıcımı hatırlattın ne tükür nalet etmiştim:) joomla, magento, opencart da hiç zorluk çekmemiştim. ama şuan gayet mutluyuz wordpress ile benim gözümde en iyisi diyebilirim . wordpressi kötüleyen tasarımcılar ise ucuz tasarımcı arkadaşlardır. Google de web tasarım diye arattığınızda 10 siteden 5i wordpress.
issystem

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek sistemci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 30 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

silkroand adlı üyeden alıntı

wordpress ilk başlangıcımı hatırlattın ne tükür nalet etmiştim:) joomla, magento, opencart da hiç zorluk çekmemiştim. ama şuan gayet mutluyuz wordpress ile benim gözümde en iyisi diyebilirim . wordpressi kötüleyen tasarımcılar ise ucuz tasarımcı arkadaşlardır. Google de web tasarım diye arattığınızda 10 siteden 5i wordpress.

maziyi hatırlamak bazen iyi hissettirir insanı kendine, kat ettiğin yolu gösterir :) bende ilk joomla ile başladım ama baktım ki wordpress kadar kaynak yok, 1 hafta sürmedi wordpress üzerinden ilerliyim dedim hazır öğreniyorken. ama gel gör ki wordpress video kaynaklarında da insanlar hep aynı şeyleri anlatmış, eğitimlere başlayanların neredeyse hepisi 3-4 video sonra bırakmış. ingilizcede olmayınca insan mantığını kavramaya çalışıyorken baya bir bocalıyor ve geçmişte sende yaşamışsın bilirsin çok uyuz bir şey :) 10 yıldır sistem işindeyim ama yazılım bam başka bir konu

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al