wmaraci reklam

Yazı Sayfa Şablon Mobil

5 Mesajlar 780 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Sailort Sailort WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 117 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba,

Jnews adlı temayı aldıktan ve bir kısım yazılarımızı ekledikten sonra tasarımdaki sıradanlığı aşmak adına yazı şablonu, kategori sayfaları, biz kimiz, posta vs gibi sayfaları yeniden tasarlayıp menu deki yerlerine koydum.
Tema zaten responsive ama yaptığım sayfalarında desktop ta ne kadar iyi dursa da mobilde kaymaları olduğu için browser da incele görünüm iphone x deyip düzeltmelerini yaptım.

Fakat bir kaç soru aklıma takıldı.

1. Resim yazı vs yerleştirirken Padding, margin gibi değerleri px cinsinden verdim, % olarak tam değer giremedim, problem olur mu?

2. Yazı şablonumu her yeni yazıda çağırıp üzerine verilerimi resimlerimi giriyorum ve desktop ile mobil de tasarımlarını kontrol ediyorum. Bunun için daha kolay bir yol var mı?

Teşekkürler

wmaraci
reklam

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Görsel ve content alanları yani yazı ve buton kısımlarına class / ID atayıp bunları bir div içine almak ve padding, margin gibi değerleri % olarak vermek her zaman daha sağlıklıdır. Şöyle düşünün siz bir görselin divine max-width: 100px; verirsiniz. Ben 250 px'lik bir ekranda açtığım zaman sadece 100pxlik alan kadar görürüm. Kalanını ya boşluk görürüm ya da alt metin o boşluğa kayar. Ama siz o görselin divine width: 100%; verdiğiniz zaman bu; hangi ekranda açılırsa açılsın %100 yani tamamen dolduracak şekilde ayarla anlamına gelir. Ayrıca hem yüzdelik değer verip hem de size için contain, cover gibi değerleri kullanın. Böylece her ekrana uygun responsive bir CSS tasarımı yapmış olursunuz ve sürekli kontrol etmenize gerek kalmaz. :)
Sailort

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 117 / 25
  • Ticaret 1, (%100)

Lions adlı üyeden alıntı

Görsel ve content alanları yani yazı ve buton kısımlarına class / ID atayıp bunları bir div içine almak ve padding, margin gibi değerleri % olarak vermek her zaman daha sağlıklıdır. Şöyle düşünün siz bir görselin divine max-width: 100px; verirsiniz. Ben 250 px'lik bir ekranda açtığım zaman sadece 100pxlik alan kadar görürüm. Kalanını ya boşluk görürüm ya da alt metin o boşluğa kayar. Ama siz o görselin divine width: 100%; verdiğiniz zaman bu; hangi ekranda açılırsa açılsın %100 yani tamamen dolduracak şekilde ayarla anlamına gelir. Ayrıca hem yüzdelik değer verip hem de size için contain, cover gibi değerleri kullanın. Böylece her ekrana uygun responsive bir CSS tasarımı yapmış olursunuz ve sürekli kontrol etmenize gerek kalmaz. :)

Hocam çok fena bi durum oluştu şimdi. O kadar profesyonel değilim ve şu andan itibaren bir çok sayfa oluşturmaya başlıyorum.

Bu konuda siz veya tavsiye edeceğiniz birileri var mı destek alabileceğim.

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Tabi ki PM atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.
Sailort

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Bilişim
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 211
  • Beğeniler 117 / 25
  • Ticaret 1, (%100)

Lions adlı üyeden alıntı

Tabi ki PM atarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Üstadım attım

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al