wmaraci reklam

XenForo'da Eklenti Kurulumu (Resimli Anlatım)

3 Mesajlar 4.731 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Durotan Durotan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar. Bildiğiniz üzere XenForo gittikçe büyüyen bir CMS. Bu konuda XenForo forumumuza eklenti yükleyeceğiz.

Adım 1: Eklenti Dosyaları

Eklentinizi indirdiğinizde karşınıza 1 adet uploads klasörü (içinde js, library, styles klasörülerinden biri, veya hepsi yer alabilir) ve 1 adet .xml dosyası çıkar.

Bu adımda ilk yapmamız gereken uploads klasörünün içindeki klasörleri (dikkat uploads klasörünü değil, onun içindeki klasörleri), XenForo'nun kurulu olduğu dizine atıyoruz.

Adım 2: Panele Giriş

XenForo'da eklentiler (ve de stiller -temalar-) her zaman .xml dosyasını yüklemeyle gerçekleşir.
(Not: Tema yüklerken de benzer yöntem geçerlidir. Yalnızca Install Add-on yerine Styles > Import Style (Stiller > Stil Aktar/Yükle) kısmından yüklenmektedirler.)

Forumumuzun yönetici paneline giriş yapıyoruz. Bizi aşağıdaki gibi bir panel sayfası karşılıyor.

Panelin sol bölümünde çeşitli bağlantılar bulunmakta. Eklenti yüklemek için en alttaki "Install Add-on"a (Eklenti Yükle) tıklıyoruz.

Sağ tarafta göreceğiniz üzere yüklü eklentiler de bu bölümde listelenmekte.

Adım 3: XML Dosyasını Yükleme

Install Add-on bağlantısına tıkladığımızda böyle bir ekranla karşılaşacağız. Eklenti dosyalarımızdaki .xml dosyasını Gözat... butonuna tıklayarak seçiyoruz ve ardından Install Add-on butonuna tıklayarak eklenti yükleme işlemini başlatıyoruz.

Eklenti boyutuna ve içeriğine göre birkaç dakika (veya daha kısa/uzun) sürebilecek bir yükleme işleminin ardından eklentimiz yüklenmiş oluyor.

Gördüğünüz üzere XenForo'ya eklenti yüklemek bu kadar basit.

Artık eklentinizin panelde özel bir sayfası veya alanı varsa oraya girerek ayarlarıyla oynayabilirsiniz.
ByDeJaVu86

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Tema konusun da sıkıntısı var bu CMS'nin yoksa gayet başarılı

Kuva-i Kafsinkaf

isagold isagold WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek web sitesi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 381
  • Beğeniler 65 / 82
  • Ticaret 36, (%100)
xenforo güzel bir sistem ben memnunum paylaşım için de teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al