Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

5Beğeni
  • 1 Yazan quality34
  • 1 Yazan quality34
  • 1 Yazan fbyazilim
  • 2 Yazan JoshgunPRO

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Yandex

Yandex Sitemi İndexlemiyor!

Okunmamış 07 Nisan 2019, 15:16
quality34 Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 19 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Re... Bo...
Ticaret: 0, 0%
Arkadaşlar merhaba,
Ben aranıza yeni katıldım. Zaten websitemi açalı da uzun bir süre olmadı. Yaklaşık bir hafta önce siteme domain aldım, eskiden blogger blogu idi.Neyse, fazla uzatmadan konumuza dönelim. Ben sitemi Google'a indexletebildim ancak Yandex'e bir türlü indexletemiyorum. Robots.txt aşağıdaki gibi:

Kod:
User-agent: Mediapartners-Google
Disallow: 
User-agent: *
Disallow: /search
Allow: /
Sitemap: https://www.sosyotech.net/sitemap.xml
Yandex Webmaster'de hesap açtım, sitenin bana ait olduğunu felan doğruladım ancak sitem Yandex'te gözükmüyor. Yardımlarınızı bekliyorum, iyi forumlar dilerim...
Talip68 bunu beğendi.
Okunmamış 07 Nisan 2019, 15:19
JoshgunPRO Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Meslek: Web developer
Ad, Soyad: Jo... Em...
Veridyen gibi bazı hosting firmaları Yandex botunu engellemiş. Büyük ihtimal hosting kaynaklıdır, host sağlayıcınızla görüşün.
Okunmamış 07 Nisan 2019, 15:21
WM Aracı

Alıntı:
JoshgunPRO Adlı Üyeden Alıntı
Veridyen gibi bazı hosting firmaları Yandex botunu engellemiş. Büyük ihtimal hosting kaynaklıdır, host sağlayıcınızla görüşün.
hostinger.web.tr kullanıyorum, bi görüşeyim. Teşekkür ederim hocam, eğer sorun çözülürse buradan bildireceğim.

EDİT:
Malesef onunla alakası yokmuş hocam.
JoshgunPRO bunu beğendi.
Konu quality34 tarafından (07 Nisan 2019, 15:34 ) değiştirilmiştir. Sebep: Sorunun çözümüne yönelik işlem yaptım
Okunmamış 07 Nisan 2019, 15:45
fbyazilim Adlı Üyenin Avatarı
Selam.

Ad, Soyad: Ba... Ak...
Ticaret: 24, 100%
Alıntı:
Saçmalık böyle bir şey yapıyorlar mı?
quality34 bunu beğendi.
Okunmamış 07 Nisan 2019, 15:50
Selam.

Not : https://wmaraci.com/forum/yandex/yan...-409176-2.html evet böyle bir şey yapıyorlarmış. Hatta açıklama da yapmışlar.

Bazı hosting firmaları Cpanel veya diğer türlü panellerine bot engelleme modülü bile koyuyormuş linkte ki konuyu okumanızda fayda var.

Dip Not: Açıklama gayet mantıklıymış bir önceki mesajım da belirttiğim gibi saçma değilmiş.
Okunmamış 07 Nisan 2019, 15:58
WM Aracı

Alıntı:
fbyazilim Adlı Üyeden Alıntı
Not : https://wmaraci.com/forum/yandex/yan...-409176-2.html evet böyle bir şey yapıyorlarmış. Hatta açıklama da yapmışlar.

Bazı hosting firmaları Cpanel veya diğer türlü panellerine bot engelleme modülü bile koyuyormuş linkte ki konuyu okumanızda fayda var.

Dip Not: Açıklama gayet mantıklıymış bir önceki mesajım da belirttiğim gibi saçma değilmiş.
Hocam ben hostinger.web.tr 'den almıştım domainimi onlar da bişey demediler bizimli ilgili bir sıknıtı yok, robots.txt e bakın dediler. Blogger dönüşümlü bir site olduğu için hosting kullanmıyor, Google'ın kendi sunucularını kullanıyorum. Yani benim sorunum hosting ile alakalı değl sanırsam. Yoksa google mı yandex i engelliyor? rakip sonuçta kendisine. Bak iyice kafam karıştı zaten pek anlamıyorum bu işlerden...
https://www.sosyotech.net/
Okunmamış 07 Nisan 2019, 16:03
Selam.

Domain ile alakası yok zaten.

Hosting firması önemli ki blogger kullanıyormuşsunuz blogger ve yandex ilişkisini araştırmanız gerek. Doğrulama işlemini nasıl yaptınız bunlar önemli.

Teknik bilginiz var ise Wordpress Büyüktür Blogger
Okunmamış 07 Nisan 2019, 16:21
JoshgunPRO Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Meslek: Web developer
Ad, Soyad: Jo... Em...
Alıntı:
quality34 Adlı Üyeden Alıntı
Hocam ben hostinger.web.tr 'den almıştım domainimi onlar da bişey demediler bizimli ilgili bir sıknıtı yok, robots.txt e bakın dediler. Blogger dönüşümlü bir site olduğu için hosting kullanmıyor, Google'ın kendi sunucularını kullanıyorum. Yani benim sorunum hosting ile alakalı değl sanırsam. Yoksa google mı yandex i engelliyor? rakip sonuçta kendisine. Bak iyice kafam karıştı zaten pek anlamıyorum bu işlerden...
Eskiden blogger blogu idi deyince, wordpress'e taşıdığınızı düşündüm. Domaini sizden önce kullanan tarafından banlanmamışsa, domain ile ilgili bir durum yok. Yandex'de blogger sitelerini arattım ve başarı ile sonuçlandı. Bu durumda Google, Yandex'i engellemediği doğrulanıyor.
Pek bu işlerden anlamadığınızı vurgulamışsınız, Yandex'e doğru eklediğinizden emin misiniz? Ayrıca, site haritasını da göndermeniz tavsiye olunur. Burada detaylı anlatılmış, bir bakın derim:
http://blogger-hakkinda.blogspot.com/2012/06/blogger-yandex-kayit-ve-yandex-sitemap.html
fbyazilim ve quality34 bunu beğendi.
Okunmamış 07 Nisan 2019, 16:54
WM Aracı

Alıntı:
Eskiden blogger blogu idi deyince, wordpress'e taşıdığınızı düşündüm. Domaini sizden önce kullanan tarafından banlanmamışsa, domain ile ilgili bir durum yok. Yandex'de blogger sitelerini arattım ve başarı ile sonuçlandı. Bu durumda Google, Yandex'i engellemediği doğrulanıyor.
Pek bu işlerden anlamadığınızı vurgulamışsınız, Yandex'e doğru eklediğinizden emin misiniz? Ayrıca, site haritasını da göndermeniz tavsiye olunur. Burada detaylı anlatılmış, bir bakın derim:
http://blogger-hakkinda.blogspot.com...x-sitemap.html

Hocam teşekkürler cevap için. Kayıt işlemini ve doğrulama işlemini aynen burdaki gibi gerçekleştirmiştim ama sitemapı site.com/sitemap.xml şeklinde yüklemiştim. Şimdi verdiğiniz linkteki gibi yükledim bir değişiklik olunca yazacağım. Umarım işe yarar.

Alıntı:
fbyazilim Adlı Üyeden Alıntı
Domain ile alakası yok zaten.

Hosting firması önemli ki blogger kullanıyormuşsunuz blogger ve yandex ilişkisini araştırmanız gerek. Doğrulama işlemini nasıl yaptınız bunlar önemli.

Teknik bilginiz var ise Wordpress Büyüktür Blogger
Neden hocam ? Eğer cidden çok büyük farkı varsa Wp'e taşıyayım..
Konu quality34 tarafından (07 Nisan 2019, 16:56 ) değiştirilmiştir. Sebep: Alıntlı ekleme
https://www.sosyotech.net/
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Yandex