wmaraci reklam

Neden web yazılıma karşı ilgi daha fazla ?

16 Mesajlar 2.579 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Ucikibir Ucikibir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 88
  • Beğeniler 20 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, nedense mobil yazılıma karşı pek ilgi yok gibi. Gördüğüm kadarıyla web yazılıma ilgili daha fazla. Bunun sebebi nedir ?

wmaraci
reklam

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Web site tasarlamak daha kolay geliyor, daha fazla kaynak var. Hazır scriptler vs. işi kolaylaştırıyor. Siteyi güncellemek basit, yayınlaması basit. Başka bir şeye ihtiyacınız olmuyor. Mobil uygulama yapımında ise hem yazılım tarafı biraz zor, hem de her telefona uygun özelliklere uydurmak biraz zor. Web site yaparken bir php sayfası oluşturuyorum, içine ne yazarsam yazayım anında tarayıcıda f5 yaparak kontrol edebiliyorum. Bir aracıya gerek yok. Ama mobil uygulamayı yapınca kontrol etmek için ekstra bir çevirici uygulamaya gerek oluyor, render işi var. Eğer oyun yapılacaksa grafikler, modeller giriyor işin içine. Eğer oyun değil de, sohbet, sosyal ağ veya blog uygulaması vs. şeklinde özellikle de üyelikli, dinamik olacaksa yine uygulama için bir site açıp internet üzerinden bir web sitesine bağlamak gerekecek.

Bu ve daha sayamadığım zorlukları var. İnsanlar bu kadar şeyle pek uğraşmak istemiyor. Ayrıca PHP ve HTML basit diller olduğu için hemen öğreniliyor. Java, c++ vs. biraz daha uğraştırıcı. Açıkçası ben de PHP biliyorum ve sosyal ağ sitesi, sohbet sitesi vs. yaptım baya. Bunların bir uygulaması olmasını çok istiyorum ama uğraşmaya cesaretim yok. Java öğrenip bir sosyal ağ uygulaması yapacam da, sonra onu bir şekilde siteye bağlicam da. Siteye her güncelleme geldiğinde uygulamaya da aynı özelliği eklemem gerekecek de vs... Herkes yapmak ister ama gayret etmek gerekiyor işte... Yoksa kimse istemediğinden yapmıyor değil. :)

Ben mobil uygulamaya yapmaya başlamıştım aslında, java öğrenmeye başladim ve pc'de android studio programini kurdum ama bir türlü başlayamadım, karışık geldi baya. Üşenip bıraktım sonra :)
bd Ripped ozgunatiikk

kişi bu mesajı beğendi.

SancarSaran SancarSaran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 4 / 111
  • Ticaret 0, (%0)
PHP ile bir şeyler ortaya çıkarmak çok kolay, bu yüzden.
Ucikibir

kişi bu mesajı beğendi.

AhmetKarabulut AhmetKarabulut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)
Aslında durum böyle değil, genel olarak WMAracı kitlesi web yazılıma yönelik çalışmakta. Piyasada bir çok mobil yazılıma yönelik forum/site bulunmakta, oralarda sürekli takılıp wmaracı segmentindeki sitelere girmezseniz bu sefer de neden mobile ilgi bu kadar yüksekken web'e az diyeceksiniz. Piyasada şuan mobil yazılım yönüne ciddi bir ilgi ve talep mevcut.
Ucikibir

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

EmreTaner EmreTaner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 44 / 128
  • Ticaret 5, (%100)
AhmetKarabulut, mobil uygulama ile ilgili siteleir özel mesajla iletebilir misin?
ikisekiz

kişi bu mesajı beğendi.

ETC Mobile Apps
Mobil uygulama yapılır.

AhmetKarabulut AhmetKarabulut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1077
  • Beğeniler 361 / 361
  • Ticaret 33, (%100)
android geliştirici forum/ android dev forum vb. aramalarla erişebilirsiniz hocam ofisteyim şuan. Aynı şekilde ios için de geçerli bu durum.

EchoBilisim EchoBilisim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Doğalgaz
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** B**
  • Mesajlar 563
  • Beğeniler 139 / 141
  • Ticaret 2, (%100)
Mobil teknolojisi daha fazla olması lazım bence artık herşey ve herkes mobilden bakıyor ondam mobil teknolojisine daha ağırlık verilmedi diye düşünüyorum
Ucikibir

kişi bu mesajı beğendi.

Rhost.com.tr EchoBilisim.com AnlıkHaber.com.tr webmasterturkiye.com

NiximeraIT NiximeraIT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Niximera Bilişim Teknolojileri olarak mobil uygulamayı daha çok tercih ediyoruz. Çünkü;

Günümüzde herkes tarafından kullanılan olan akıllı telefonlar-tablet bilgisayarlar ve beraberinde gelen harika uygulamalarla gündelik hayatımız dahada kolaylaştırdı. Android ve IOS başta olmak üzere bir çok uygulama yazma ve geliştirme hizmetimiz mevcuttur. İsterseniz kendi hesaplarınız üzerinden yada bizim hesaplarımız üzerinden uygulamaları yayınlanır ve belirli periyotlarla güncelleme gönderilir. Bu sayede milyonlarca kesime tek bir tık ile ulaşma imkânı mümkün kılınır.

Mobil uygulamaların en iyi yanı diyelim; son kullanıcıyla direct muhattapsınız ve tanıtmak, anlatmak ve satmak istediğiniz her şeyi direct muhattabına yönlendirmiş olursunuz. Aynı zamanda kampanyalarınızın ilgi çekmesi için bildirimler gönderebilir, gönderilen bildirimler üzerinden yüksek miktarda hitlere sahip olabilirsiniz.

Satacak yada tanıtacak bir şeyiniz yok ise, diyelim ki bir blog yazarısınız ve okur sayınız fazla. Hemen bir uygulama geliştiririz ve uygulamaya aldığımız reklamlar üzerinden para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda e-ticaret (sanal dükkânlar) kurabilir, personellerinizi yönetebilir, rapor uygulamaları ile şirket yönetimini istediğiniz yerden yapabilirsiniz.

Geliştirdiğimiz uygulamalar size özel olarak kalabilir. Örnekse; bir stok kontrol uygulaması geliştirilebilir ve el terminali masrafından kurtulabilirsiniz. Sadece kendi personellerinize kullandırabilirsiniz. Tamamen hayal gücünüze bağlı. Piyasada olmayan bir fikriniz var diyelim. Gelin anlatın, fikrinizi uygulama haline getirelim. Uygulamanızı geliştirelim. Sizde yeni fikirlerinizin piyasaya sürülmesiyle belkide para sayma makinesine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Niximera Bilişim Teknolojileri 'niximera.com'

ClkOfis ClkOfis http://www.clkofis.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım ve Tasarım
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 228
  • Beğeniler 43 / 61
  • Ticaret 11, (%91)
bu konudaki görüşüm şöyle

masaüstü yazılım ile her kitleye hitap etmek zor genelde işletmeler kullanıyor ve işletmelerde bilindik markalardan satın alma yoluna gidiyor.

mobil uygulama yapmak iste diğer sistemlere göre daha zor geliyor.
gerek telefon similatörü kurmak gerek kodlama için gerekli studyoları olsun yüklemesi kurması çalıştırması işlem yapması test etmesi hepsi webe göre çok daha zor.

fakat webte kimseye ürün satamasanda bi blog açıp içerik girerek gelir elde etmek kolaydır.

bu yüzden web programlama not defteri ile bile yapılabilecek bir iş olduğundan diğer sistemlere göre çok daha kolay geliyor.
Ucikibir

kişi bu mesajı beğendi.

joyned joyned WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Çoçukken hacker olmak istersin büyüdüğünde webtasarımcı olirsun mesela ben yazılımcı olmak istiuordum ama okulumizda tasarım bölümü vardı (ne fark ederki zaten kimse progtamlama istemiyordu) web ilede ilgilenirdim ama sonradan tam web e geçmek zorunda kaldım.
HBRyzen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al