wmaraci reklam

Discourse için Sunucu

5 Mesajlar 920 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Merhabalar,

Discourse kurulumu için VPS, VDS tarzı sunucular gerektiğini öğrendim.. Türkiye için hizmet sağlamayı düşündüğüm ve Discourse entegreli olan bir site açmayı düşünüyorum.

Önerdiğiniz tek tıkla Discourse kurabileceğim, fiyatları makul olan ve güvenilir Avrupa lokasyonlu bir sunucu var mı?

Varsa eğer, başlangıç için maliyeti ne olur. Discourse çok fazla kod ve sistem bilgisi gerektirir mi? Avrupa lokasyonlu olması sorun yaratır mı?

Bu tarz konularda tecrübeli arkadaşların yönlendirmesine ihtiyacım var :)

wmaraci
reklam

myKnow myKnow Sys & Network Sec Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 26 / 64
  • Ticaret 1, (%100)
Birsüre önce kullandım ve hakimim. Çok fazla kod bilgisine gerek yok. Beklediğiniz hit bilgisini iletirseniz yardımcı olabilirim.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
myKnow Öncelikle cevap için teşekkür ederim.

Sitenin açılışından sonra 1 yıl içerisinde günlük 500-1k arası hite ulaşmasını beklediğim bir proje düşünüyorum, tabi Türkiye'de yaşayan kullanıcılara özgü olacak sadece. Yabancı sitelerde, Discourse için Vultr firmasının çok övüldüğünü ve minimum ram miktarı 1gb olmalı gibi yazılara rastladım. Vultr Cloud Compute (VC2) paketlerinde ise 1gb ram aylık 10$ görünüyor. Frankfurt vs. lokasyonları da var. Sizce ilk yıl için yeterli mi?

Edit: Pardon 1gb ram 5$, 2gb ram ise 10$ görünüyor.

myKnow myKnow Sys & Network Sec Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 26 / 64
  • Ticaret 1, (%100)
Ram kullanımı biraz fazla olduğu için 2gb ram 1cpu yeterli olacaktır. Server taraflı optimizasyon size çok rahat 1 yıl boyunca götürebilir.

Sunucu olarak digitalocean kullandım. 2 Gb ram 1 cpu çok rahat oluyordu.

Daha fazla sormak istediğiniz varsa yardımcı olabilirim.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
myKnow Teşekkürler tekrardan hocam, en azından neyi araştırmam gerektiğiyle ilgili ilk adımı sağlamış oldunuz. Bilgi birikimi kazandıkça önerilerinizi rica edebilirim :)

Zaten Discourse 'un demosunu bir kaç yabancı sitede görmüştüm gerçekten çok hoşuma gitti, hem fonksiyonel hemde çok stabil geldi bana. Ayrıca Wordpress ile kolayca entegre olması da çok cazip kılıyor. Başlamayı düşündüğüm projede, anasayfasını sade görünümlü Discourse kategoriler sayfası, blog.siteadi şeklide subdomain ile de ayrıca Wordpress blogunu birleştirmeyi düşünüyorum. Eğer Türkiye genelinde başarılı olabilirsem bir kaç yıl içinde de aynı sitenin İngilizce versiyonunu kurmayı düşünüyorum. Tabi bunu konuşmak için çok erken. :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al