wmaraci reklam

E-Ticaret Reklam Verme Planı

8 Mesajlar 957 Okunma
wmaraci reklam

apollon1 apollon1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 52 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, bir e ticaret sitesi açtım. Instagram ve google reklamları vermeyi düşünüyorum. Sizce planlamasını nasıl yapmak lazım? Kaç günlük ne kadarlık reklamlar verilmesi lazım? Instagram ve google dışında yapılması gereken işlemler nelerdir, bu ikisi yeterli midir?

Sektör: ofis ve kırtasiye
Bipixel

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Bipixel Bipixel Vicdanın senin kıblendir. Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Kıdemli SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2348
  • Beğeniler 727 / 726
  • Ticaret 57, (%100)
Selamlar,

Markalaşmaya oynamanız lazım. Öteki türlü sadece günü kurtarırsınız. Yada SEO tarafına yatırım yapmanız gerekiyor.
yilmaz70 MasterKazanc apollon1

kişi bu mesajı beğendi.

Kişisel Blog - Web siteni aç! Hızlı çözüm için lütfen report sistemini kullanın!

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Önce sosyal medyada iyi bir yer edinmelisiniz bu da Bipixel dediğini yapmanız gerektiğini gösteriyor.

Bir de Adwords reklam vermeyin derim.

Kendinizi geliştirdiğiniz sürece yavaş ama emin adımlarla yükselirsiniz.
Bipixel apollon1

kişi bu mesajı beğendi.

ereniscoming ereniscoming WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 209
  • Beğeniler 149 / 25
  • Ticaret 11, (%100)
Eğer gerekli reklam bütceniz yoksa, pazaryerlerinde satış yapmayı deneyin. (Trendyol-Hepsiburada) vs, diğer türlü ayakta durmanız oldukça zor olur. Pazaryerlerinin komisyon oranları yüksek olur fakat, müşteri ilişkileri-kargo vs gibi durumlarda uğraşmazsınız ve ulaşamyacağınız kitlelere ulaşabilirsiniz ücretsiz şekilde

wmaraci

• Üyelik 21.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 52 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Hepsiburada ve n11 gibi yerlerde satışlar yüksek ama komisyon da yüksek olduğu için siteye yönlendirmeye çalışıyoruz. Instagram reklamlarıyla başladım, photoshopda postlar hazırlayıp tanıtıma açıyorum. Şimdilik 300 tl gibi ufak sayılarla başlattım. Sizce bilinirliği arttırmam için ekstra hangi hamleleri yapmam gerek?

+Seo çalışmasını da kaydettim yapılacaklar arasına.

perigraft perigraft WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Stajyer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** E**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

Hali hazırda bir e-ticaret sitesi yönetiyorum(daha doğrusu toparlamaya çalışıyorum, bu ay sonu nasipse istifa edeceğim :D). Patronun seo'yu önemsememesi, CRM operasyonlarına değer vermemesi, pazarlamayı hele hiç umursamaması nedeniyle projesi kan kaybetti.

Tavsiyem;
- Rakiplerinizi iyi analiz etmek.
- Kampanya, müşterilere geri dönüş özellikle MAİL bilgilendirmeleri için planlama yapın.
- Reklam ve seo kelimelerinizin detaylı analizini gerçekleştirip üzerinde çalışmalara başlayın.
- Site değerleriniz için teknik destek almayı ihmal etmeyin.
- Sosyal Medya ofis, kırtasiye için önemli bir geri dönüş sağlayabilir. Sektörü tam bilmiyorum fakat ürün gruplarına göre özel çalışma yapılabilir.

Ek olarak;
Konu hakkında bir sorunuz olursa zamanım oldukça cevaplamaktan çekinmem. Kolay gelsin, hayırlı işler dilerim.
apollon1

kişi bu mesajı beğendi.

ubingoldag ubingoldag WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek yok
  • Konum Bingöl
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 23 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
kaldırıldı
apollon1

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 52 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

ubingoldag adlı üyeden alıntı

E-ticaret yöneticisi olarak kendi görüşüm şu yönde; (durumunun yeterli olduğunu düşünüyorum)

Planlamanı yaparken bir çok platformdan temelden almanı öneririm.
Sosyal medya: sosyal medya marka bilinirliğini arttırabileceğin en güzel platform. Soğru reklam kampanyası ile en çok etkileşimi alacağın yer sosyal medya olacaktır. Pinterestte reklam kampanyası yapamıyorsun ancak pinterest açıp instagram çekilişler Ve kampanyalar ile kullanıcıları pintereste yönlendirip pinterest sayfanı geliştirebilirsin. Pinterest tr ye giriş yapmadı ama neden hazırlıklı olmayasın. Her an girebilir piyasaya ve çok farklı bir kitlesi var. Reklam kampanyasını video ile desteklemen ve güzel bir film çekmeni öneririm. Videolara etkileşim %40 daha fazla. Ayrıca reklam kampanyalarını business managerdan yapmanı öneririm ne kadar çok platform o kadar marka bilinirliği. Marka bilinirliğini arttırıcam diye 10 bin takip felan yapmayın sakın. Marka kalitesini bozarsınız. Başlarda dönüşümden çok etkileşime kasmalısınız. Kampanyalar takipçi kazanmaya yönelik olmalı 5 aylık Yaklaşık 10 gönderilik çekiliş kampanyası yapıp reklam verebilirsiniz. Bu sayede kalıcı kitle oluşturursunuz.
Google: bu platform instagramın tam tersi dönüşüm odaklı düşünüceksiniz amacınız satış yapmak yaparken marka bilinirliği ve kalitesine kavuşmak. Kesinlikle her bir müşteri ile ayrı ayrı ilgilenin gerekirse hediye yollayın. Ve içeriğiniz normal içeriklerden daha kaliteli ve uygun olmalı ki müşterilerin ilgisini çekin yoksa n11,hepsiburadana gidiceklerdir.
E-ticaret platformları: kesinlikle girmelisiniz. İnanılmaz para dönüyor ayrıca seo çalışmalarını kendileri yapıyorlar. Tek yapmanız gereken n11 gibi platformlar için ürün açıklama seosu hepsiburadada buna gerek bile yok. Komisyon ve kargo ücretlerini ve en önemlisi ceza ücretlerine dikkat edin 3 liralık bi ürün için 30 lira ceza yiyebilirsiniz(gecikmiş kargo vs ceza kesiyolar platformlar)

Kazandıkça yatırmayı unutma. bir süre boğazından yemek geçecek kadar para at kenara. Geri kalan hep tedarik ve reklam bütçesi-seo çalışması vs hep yeni ürünleri dene gerekiyorsa 2şer tane al elinde kalsın devamlı stok aç

Uzun olmasında diye kendi sitene girmedim birde seoyu daha öğreniyorum bilmiyorum çok yanlış yönlendirmeyeyim

perigraft adlı üyeden alıntı

Merhabalar,

Hali hazırda bir e-ticaret sitesi yönetiyorum(daha doğrusu toparlamaya çalışıyorum, bu ay sonu nasipse istifa edeceğim :D). Patronun seo'yu önemsememesi, CRM operasyonlarına değer vermemesi, pazarlamayı hele hiç umursamaması nedeniyle projesi kan kaybetti.

Tavsiyem;
- Rakiplerinizi iyi analiz etmek.
- Kampanya, müşterilere geri dönüş özellikle MAİL bilgilendirmeleri için planlama yapın.
- Reklam ve seo kelimelerinizin detaylı analizini gerçekleştirip üzerinde çalışmalara başlayın.
- Site değerleriniz için teknik destek almayı ihmal etmeyin.
- Sosyal Medya ofis, kırtasiye için önemli bir geri dönüş sağlayabilir. Sektörü tam bilmiyorum fakat ürün gruplarına göre özel çalışma yapılabilir.

Ek olarak;
Konu hakkında bir sorunuz olursa zamanım oldukça cevaplamaktan çekinmem. Kolay gelsin, hayırlı işler dilerim.

Cevaplarınız için çok teşekkürler, hepsini not alıyorum. Düzenli ve planlı bir şekilde uygulamaya çalışacağım tavsiyelerinizi. Umarım 5-6 ay sonra veya 1 sene sonra olumlu sonuçlarla dönüp, öğrendiklerimi ve başarımı burada anlatırım :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al