wmaraci reklam

e-ticaret sitesi kurulumu destek

4 Mesajlar 670 Okunma
wmaraci reklam

roow roow WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek agent
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 3 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Selam Arkadaşlar,

Ben e-ticaret ile ilgili bir site kurmayı planlıyorum, kuracağım site stoksuz ticaret üzerine olacaktır(dropshipping). Pazar olarak ise kuzey Amerikayı planlıyorum ve bununla ilgili şu an gerekli araştırmaları yapıyorum. Siz değerli arkadaşlar bu konuda sormak istediğim bazı sorular var bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim.

1. Bütçe olarak en alt seviyeden başlayıp kazanç elde ettikçe büyümeyi planlıyorum dolayısıyla bütçemi göz önünde bulundurduğumuzda Shopfy gibi e-ticaret altyapısını sağlayan sitelerin maliyeti biraz yüksek oluyor. Ayrıca Shopfy da mağaza açıp ödeme almak için vs. Amerikada şirket açmak ve vergi numarası almak gibi sorunlar var. Bu seçenek yerine host ve domain alsam woocommerce kursam sizce sağlıklı olur mu? (7-8 yıl önce kişisel web sitem vardı başlangıç seviyesinde wordpress bilgim var)

2. Bu yapağım e-ticaret sitesinde ödeme yöntemleri konusunda çok fazla bilgi kirliliği var. Amerika pazarını hedeflediğim için ödeme global ödeme yöntemlerini siteme entegre etmek istiyorum ancak bunun için bir çok sorunlar var. Yani en basitinden türkiyeden paypal kullanamıyoruz. 2checkout ödeme sistemini araştırıyorum detaylı bilgisi olan var mı? Şirket açmadan global ödeme kabul edebileceğim sistemler var mı? (Geçici süreliğine kullanacağım gelir elde etmeye başlayınca yasal yükümlülüklerimi yerine getireceğim)

3. SanalPos hizmetini kullanabilmek için ülkemizde bir şirket kurma zorunluluğu var şu an şirket kuracak durumum pek yok ve sigortalı bir işte çalışıyorum. Bireysel şirket açmam durumunda çalıştığım iş yerinde yasal sorunlar çıkabilir mi?

Başlangıç seviyesi bir e-ticaret sitesi için yukarıdaki yazdıklarımı dikkate alarak öneri ve fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar, herkese verdiği cevaplar için çok teşekkürler.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Supercalifirigida Supercalifirigida WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 373
  • Beğeniler 125 / 176
  • Ticaret 1, (%100)
1. si için bence ürünleriniz önemli. fazla ürün ekleyecekseniz açık kaynak e ticaret yazılımlarını kullanabilirsiniz. (prestashop, opencart vb)

2- komisyon ile ödeme alabilirsiniz iyzico gibi firmalardan. yurtdışı ödeme alınabiliyor.
roow

kişi bu mesajı beğendi.

Wordpress Kurulum & Destek Hizmetleri İçin PM.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
roow
Daha işin çok başındasın ve ciddi eksikliklerin var. Bu gibi işlere girişen arkadaşlar öncelikle e-ticaretin olumsuzluklarını düşünmeliler. Dolandırılmaya çok yatkın bir durum. Bir sorun olduğunda, gidemezsin-gelemezsin, yerel hukuk-kanun bilmezsin... 3 kuruş kazanacağım diye tümden bitersin.

Satış sonrası yükümlülükler yerine getirilmediğinde doğabilecek hukuki sıkıntılar var. Bazı ülkelerde uluslararası satışlarda ürünün beğenilmemesine dayalı (satış sektörünü bilmiyorum, bir kıstası mutlaka vardır) 3 yıla kadar iade etme durumları var. Bunlar için kesinlikle Dış Ticaret Bakanlığı üzerinden anlaşmalar yapman gerekir.

Türkiye'de de bir çok e-ticaret kıstası var. Ticari işletme olmak, ETBIS kaydı, MERSİS kaydı, PTT KEP almak vs gibi... Ama bu kıstasların bir çoğunu aşmış olan bir işletme ile kar payı sözleşmesi yaparak biraz satış hareketliliği kazandıktan sonra dışarıya açılırsan daha mantıklı olur kanısındayım.

başarılar...
roow

kişi bu mesajı beğendi.

smumcu59 smumcu59 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webmaster - Developer
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad S** M**
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 15 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba eğer bir e-ticaret sitesi kurmayı halen istiyorsan sana uygun fiyata yüksek kalite ve optimizasyonda site kurabiliriz..

Opencart, PrestaShop, Magento gibi birçok yazılım ile destek veriyoruz...

https://teknoforum.site/pms

https:/yemeklegel.com

YemekleGel Online Yemek Siparişi Platformu
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al