wmaraci reklam

İlk site yazılımım için müşteriden ne kadar para almalyıım?

8 Mesajlar 1.049 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Desvian Desvian SEO Kimlik Onayı
  • Üyelik 03.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ç** İ**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 14 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

Yaklaşık 3-4 aydır kendi imkanlarımla Html, Css, Javascript , Jquary ve bootstrap 4 öğrendim. Bu işi iyice ilerletip ana mesleğim olarak kullanmak istiyorum bugün bir müşteri buldum.

Bir petshop için responsive bilgilendirmeleri olan bir site istedi benden fakat ne kadar ücret almalıyım hiç bir fikrim yok. Acaba tamamen front-end olan bir site için ne kadar para almalıyım, normal fiyatlar ne kadar?

Ayrıca be e-ticarret bölümü de istedi bu konuda tam bilgim olmadığı için onu 1 ay sonrasından ekliyeceğimi söyledim. Eğer ekleyebilirsem bir e-ticaret bölümü olan bir site için ne kadar para almalıyım, yardımcı olursanız çok sevinirim.

wmaraci
reklam

hewsel hewsel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 29 / 60
  • Ticaret 0, (%0)
Altından kalkabilecek bilgiye sahip misin ? ben bu işi alnımın hakkı il teslim eder diyor musun ?
fiyat konusuna gelince emeğinin karşılığını iste ilk iş diye ölü fiyat verme
kemalunlu70

kişi bu mesajı beğendi.

Madem ki antivirüssün yakaladığın virüsü ne yapayım diye ne bana soruyon ?

Ripped Ripped Serçe Development Kimlik Onayı
  • Üyelik 20.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek SEO & Software
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 94 / 94
  • Ticaret 11, (%100)
Hocam e-ticaret bambaşka bir iştir. php gibi bir backend dili bilmeden sadece html,css,jquery,bootstrap bilginiz ile e-ticaret sitesi oluşturamazsınız. En iyi ihtimal wordpress WooCommerce kurarsınız, o da hayli yavaş ve birçok entegrasyon gerektiriyor.

PetShop işine gelirsek, bilgilendirmeler neye göre yapılacak? Daha detaylı bilgileri P.M atarsanız ihtiyacınız olan şeyleri ve fiyat belirlemekte yardımcı olabilirim.
kemalunlu70

kişi bu mesajı beğendi.

6ok4y 6ok4y Mobile & Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mobile & Web Developer
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 18 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam beni yanlış anlamayın ama yazınızı okuyunca bu işlerden pek anlamadığınızı yeni yeni öğrendiğinizi bir yerlerden başlamak istediğinizi anladım. 3-4 ay çok az bir süre, bi iş almak için acele etmeye gerek var mı?

Benim tavsiyem; kendinizi geliştirebildiğiniz kadar geliştirip bu işlere öyle girmeniz. Hatta bu işlere girmeden önce kendi kafanızda projeler üretip kodlamayı deneyin. Yapamadığınız yerlerde araştıra araştıra öğreneceksiniz zaten. Böylece daha kalıcı olacak.

Bilmediğinizi varsayarak yazıyorum. Front-end ve Back-end tamamen farklıdır.
HTML, CSS vb. ile yönetilebilir sistemler yapamazsınız.

Müşterinin istediği e-ticaret sistemi için back-end bilginizin olması gerekiyor. Sadece bununla da kalmıyor. Sistemin güvenliğini sağlamak için iyi seviyede bilginizin olması gerekiyor.
Hadi hazır sistem kuracağım diyin. Bu seferde hazır e-ticaret sistemlerinde çok fazla özellik bulunduğu için çok yüksek rakamlar isteniyor. Size gelen müşteri o rakamları kabul edecek mi? İleride performans sorunu ya da güvenlik sorunu yaşarsa müşteri size geldiği zaman ne yol izleyeceksiniz? Sonuçta sizin yazdığınız bir sistem değil.

Fiyatlandırma kısmına gelecek olursak, istenen özellikler, sayfa sayısı vs fiyat belirlemede önemli. Kısaca ben back-end tarafında sayfa sayısı ücreti * harcanan zaman olarak ücret belirliyorum. Örnek: tek sayfa 200tl. Toplam 5 sayfadan oluşacak. 5 sayfayı kaç saatte yaparım? 10 saatte. 10x200 = 2.000TL + vergiler. (Rakamlar örnektir.)
Bipixel kemalunlu70 Desvian

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 03.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ç** İ**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 14 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için,
şöyle söyliyeyim freelancer.comda bir kaç küçük iş yaptım açıkcası ama ufak şeylerdi yapabilceğimi düşünüyorum kesinlikle. Yourumlarınız için çok sağolun.

kemalunlu70 kemalunlu70 kıyıdan kopa kopa derine indik Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)
4 ay, ne bileyim :confused: Az değil mi?

yalnız kalırım sanma, mutsuz olurum sanma

RespectionS RespectionS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Full-Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)
11 yıldır işin içindeyim hala yapmadığım şeyler var çok aceleci davranıyorsunuz bilgim yok mu var ama her şey bir anda olmuyor maalesef nacizane bir dost nasihati olsun size bu, sonra mahçup duruma düşmeyin.
kemalunlu70

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek WebMaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ç** İ**
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 14 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle inanın sizleri anlıyorum ve endişelerinizi de, fakat front endde başarılı olduğumu düşünüyorum şuan fiyat sordum size sizlerde cevapladınız sağolun.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al