wmaraci reklam

opencart fotoğraf güncelleme

8 Mesajlar 800 Okunma
wmaraci reklam

ledci ledci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Tüccar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 4 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
opencart 3 ile eticaret sitesi yapıyorum yaklaşık 2 aydır ürün girişi, açıklamalar, fotoğraflar ile uğraşıyorum.
sitemin pagespeed puanı mobilde 43, masaüstü 58 gösteriyor. ilk etapta fotoğrafları optimize etmeye karar verdim fakat fotoğraflarımın çoğu google görsel aramada çıkıyor.
Mevcut fotoğrafları optimize edip yeniden yüklersem 404 hatası olur mu? yeniden yükleyeceğim fotoğraflar google görsel aramada gösterilir mi?
diğer sorum bazı ürünlerin açıklama ve seo url bölümünde harf hataları yapmışım elim değmişken onlarıda düzeltiyorum bu durum sorun yaratır mı? :)

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
ledci ürünler için resim yayınlama sayısını minimum 2-3 adet yüklersen, sayfaların yüklenmesi/açılması hızlanabilir. Çok resim yayınlamak zorunlu değilse 1 - 2 resim bu durumu daha da verimli hale getirir.
Resimlerde görsel boyutlar önemlidir. Ürün detay sayfasındaki alan boyutunda resize yaparsan eğer resimleri ve isimlerini değiştirmeden yeniden yüklersen sorun olmaz sanırım. Eğer sorun yaşarsan da, herhangi bir ürün resmini değiştirecekmiş gibi resim üzerine tıklayıp ilgili ürün resimleri pop-up açıldığı zaman tüm eski resimleri kaldırıp yenilerini yüklersen sorun olmaz. Resim görsel boyutlarını da ya Seçenekler mağaza resimler sayfasında ya da kullandığın özel bir tema ise Eklentiler Tema sayfasında boyut ayarlaması yapman gerekebilir.
ledci

kişi bu mesajı beğendi.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Resimleri optimize etmek 404 hatasına neden olmaz.
ledci

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Tüccar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 4 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. çalışma tamamlanınca page speed puanını tekrar belirteceğim.

wmaraci

GokTug GokTug TTK Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Sıkıntı olmaz,hem daha iyi. Ana sayfa çok resim kasmanın anlamı olmamakla beraber, afiş bannerlarla içeriğe/kategoriye yönlendirmek daha mantıklı.

• Üyelik 05.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Tüccar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 54
  • Beğeniler 4 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
son durum hakkında bilgi vereyim,

pagespeed güncellemesinden sonra mobil 33, masaüstü 52 ye düştü

anasayfada bulunan bazı bölümleri tamamen kaldırdım bazılarını sadece cep telefonları için görünmez hale getirdim.
tema ayarlarında performansla ilgili özellikleri aktif hale getirdim. css, js küçültme gibi.
tema ayarlarında fotoğraf çözünürlük değerlerini küçülttüm ve ürün fotoğraflarımın yarısını tinypng den optimize ettim diğer yarısını daha sonra yapacağım. tinypng ile dönüşen jpg dosyalarının boyutu yaklaşık %35-40 daha azaldı ama kalitede biraz düşüş oldu.

mobil ve masaüstünde site açılırken çıkan bülten aboneliği pop up kaldırdım ve esas yavaşlamaya sebep olan yandex metrica kodunu kaldırdım.
son olarak site tamamen bittikten sonra cache aktif edeceğim.

son durumda

pagespeed mobil 54, masaüstü 75

gtmetrix pagespeed score A %98, YSlow B %84

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
ledci tinypng ile optimize edilen resimlerin kalitesinde bozulma olmaz.

Ancak, optimize edilen jpg resmini bir daha optimize ederseniz bozulma yaşanabilir.
Png formatında resim kullanmak daha iyidir.

Pagespeed baz almayın bu aralar. Gtmetrix üzerinde önerileri uygulamaya çalışın.

Açılış hızı için webpagetest Istanbul veya Ankara lokasyon olarak bakabilirsiniz.

Google mobil index konusunda ciddi, bu yüzden farklı testler yapıyor sürekli.

Belirli bir plan dahilinde resimleri optimize edin sadece.
Js dosyalarının orjinallerini geri yükleyin. Sadece css dosyalarını minimize edin.

Kolay gelsin.

eka7a eka7a openix.io Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 651
  • Beğeniler 109 / 313
  • Ticaret 2, (%100)
ledci Resim adını ya da konumunu değiştirmediğiniz sürece bir sorun yaşamazsınız.

Düzeltebildiğiniz hataları düzeltin ve test araçlarını fazla kafaya takmayın. gtmetrix üzerinde aldığınız skor son derece iyi. Eğer siteniz gerçek ortamda insan gözüyle hızlı açılıyorsa hiç bir sorun yoktur ve bunlarla uğraşmak yerine gerçekten yapmanız gerekenlere odaklanın.

Openix.io | $9.90 PositiveSSL | $12.90 RapidSSL
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al