wmaraci reklam

Resim optimizasyonu hk.

6 Mesajlar 829 Okunma
wmaraci reklam

enexxl enexxl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, sitede halihazırda bulunan resimleri boyutlandırmam gerekiyor. Resimleri silip tek tek boyutlandırıp mı yüklemem lazım yoksa kısa yoldan yapma şekli var mı? Admin panelde yeniden boyutlandırabilirim ancak, yeniden boyutlandırdığım resimlerin orjinal hali de depolanacağından siteye yük bindirmez mi? Nasıl bir yol izlemeiliyim?

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Kullandığınız tüm görseller için sadece en büyük kullanmanız gereke boyutta bir görsel kullanmalısınız. O da blog sayfasında öne çıkarılan görsel boyutudur.
Tüm görselleri Fast Image Sizer ile pc de tek işlemde aynı boyutta böyutlandırabilirsiniz. Sunucuda bulundukları uploads klasörlerine ftp den üzerine yazdırarak atın. Küçültülmüş görselleri boyutlandırmanıza gerek yok.
Kanuni enexxl

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, mevcut durumda tüm görsellerim zaten kullandığım temanın öne çıkarılan görsel boyutunda(1200x675). Ancak Gmetrix'den analiz yapmam durumunda Serve scaled images şeklinde uyarı veriyor ve komik olan durum ise bu hatayı verirken her ne kadar ben tema önce çıkarılan görsel boyutuna göre boyutlandırma yapmış olsam da F yani %0 not veriyor. Ben de öne çıkarılan resim hariç diğer resimleri farklı bir şekilde mi boyutlandırmam gerekiyor diye düşündüm. Ancak verdiği notun açıklamasını okuduğumda ise komik bir şekilde öne çıkarılan resmi bile 1200x854'den 150x107 boyutlarına düşürmemi söylüyor. Gmetrix'teki notuma aldırış etmeden resimleri aynen yaptığım ve sizin de söylediğiniz gibi öne çıkarılan resim boyutunda boyutlandırmaya devam mı edeyim?

• Üyelik 08.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Kullandığınız tüm görseller için sadece en büyük kullanmanız gereke boyutta bir görsel kullanmalısınız. O da blog sayfasında öne çıkarılan görsel boyutudur.
Tüm görselleri Fast Image Sizer ile pc de tek işlemde aynı boyutta böyutlandırabilirsiniz. Sunucuda bulundukları uploads klasörlerine ftp den üzerine yazdırarak atın. Küçültülmüş görselleri boyutlandırmanıza gerek yok.

Üstte verdiğim cevaba ek olarak sanırım 1200x854 to 150x107 önerisini, anasayfadaki yazıların thumbnail resimleri için veriyor. Ne yapamamı öneririsiniz?

wmaraci
wmaraci

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

enexxl adlı üyeden alıntı

Merhaba, mevcut durumda tüm görsellerim zaten kullandığım temanın öne çıkarılan görsel boyutunda(1200x675). Ancak Gmetrix'den analiz yapmam durumunda Serve scaled images şeklinde uyarı veriyor ve komik olan durum ise bu hatayı verirken her ne kadar ben tema önce çıkarılan görsel boyutuna göre boyutlandırma yapmış olsam da F yani %0 not veriyor. Ben de öne çıkarılan resim hariç diğer resimleri farklı bir şekilde mi boyutlandırmam gerekiyor diye düşündüm. Ancak verdiği notun açıklamasını okuduğumda ise komik bir şekilde öne çıkarılan resmi bile 1200x854'den 150x107 boyutlarına düşürmemi söylüyor. Gmetrix'teki notuma aldırış etmeden resimleri aynen yaptığım ve sizin de söylediğiniz gibi öne çıkarılan resim boyutunda boyutlandırmaya devam mı edeyim?

siteadresini paylaşırmısın.

• Üyelik 08.08.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

siteadresini paylaşırmısın.

Özel mesaj yoluyla gönderdim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al