wmaraci reklam

Dünya Çapında Engelleme

10 Mesajlar 1.189 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Durotan Durotan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Bugün YouTube'daki kanalıma bir kısa video serisi yüklüyordum (http://www.youtube.com/playlist?list=PLY0KbDiiFYeP8hkPrVS3y0Ua45EJlWRBw -Lords of War-).

Daha önce fragman da dahil 4. bölüme kadar yükledim yalnızca telif hakkı uyarısı gelmişti, kabul de ettim.

Bugün altyazılarını hazırlarken 5. bölümü yükledim ve karşıma "Video dünya çapında engellenmiştir" uyarısı çıktı, telif hakkı da diğer videolarda olduğu gibi Blizzard'a ait.

Benim anlamadığım neden diğer bölümlerde engellenmedi de bunu engelliyor? Takipçilerimin altyazısını hazırlamamı istediği başlıca videolardan biriydi. Ancak şimdi kanalımın kapatılma riski oluştuğundan tekrar yüklemeye korkuyorum.

İkinci bir dünya çapında engelleme alırsam kanalım sadece kötü duruma mı düşer yoksa kapatılır mı?

Şuan kanalımın Özellikler sayfasında durum böyle:

wmaraci
reklam

seozone seozone Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 60 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 2 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
benim youtube kanalım ikinci sefer aldığım dünya çapında engellemeden sonra kapatıldı bence kanalını tehlikeye atma

• Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)
Peki YouTube'da telif hakkı sahipleri kendi istedikleri kanallara karşı telif hakkı bildirimlerini kaldırabilir mi?

Mesela ben Blizzard'a mesaj atsam, onlar YouTube'la iletişime geçip kanalımdaki telif haklarını iptal etseler, bunun gibi bir durum olabilir mi? Biliyorum imkânsız bir şey ama yine de merak ettim.

Çünkü ileride kanalımla ilgili sitenin "resmî fan sitesi programı"na (şirketin sürdürdüğü bir tür resmî hayran sitesi programı) katılma şansı var. Belki bir ayrıcalık tanınabilir diye düşünüyordum.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

Durotan adlı üyeden alıntı

Peki YouTube'da telif hakkı sahipleri kendi istedikleri kanallara karşı telif hakkı bildirimlerini kaldırabilir mi?

Mesela ben Blizzard'a mesaj atsam, onlar YouTube'la iletişime geçip kanalımdaki telif haklarını iptal etseler, bunun gibi bir durum olabilir mi? Biliyorum imkânsız bir şey ama yine de merak ettim.

Çünkü ileride kanalımla ilgili sitenin "resmî fan sitesi programı"na (şirketin sürdürdüğü bir tür resmî hayran sitesi programı) katılma şansı var. Belki bir ayrıcalık tanınabilir diye düşünüyordum.

Blizzard ile konuşup onlardan izin alırsan, Youtube'da bu izin belgesini kanıt olarak gösterirsen sorun olmaz ;)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)

Engin07 adlı üyeden alıntı

Blizzard ile konuşup onlardan izin alırsan, Youtube'da bu izin belgesini kanıt olarak gösterirsen sorun olmaz ;)

Peki. Az önce Blizzard'ın telif hakkı e-posta adresine durumu detaylıca izah eden bir mesaj attım, bakalım sonuç ne olacak.

Teşekkürler arkadaşlar.

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)

Durotan adlı üyeden alıntı

Peki. Az önce Blizzard'ın telif hakkı e-posta adresine durumu detaylıca izah eden bir mesaj attım, bakalım sonuç ne olacak.

Teşekkürler arkadaşlar.

Tahminimce Blizzard kabul etmeyecektir. Etse dahi Youtube bu izini takmayacaktır. Çünkü kötü örnek teşkili oluşabilir düşüncesiyle benimde benzer bir projem yalan olmuştu. Youtubeden gelen mailin ana konusu "Kötü örnek teşkili" idi. Umarım anlatabilmişimdir. Ama ne olacağı bilinemez tabiki. Umarım istediğiniz sonuç çıkar :)
Durotan

kişi bu mesajı beğendi.

carlito1914 carlito1914 Grafiker Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 1026
  • Beğeniler 510 / 252
  • Ticaret 3, (%100)
Para engelide geldi mi bana öyle olmuştu :(

"Gafasına göre takılan adam"

ceyzer ceyzer WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 46 / 90
  • Ticaret 1, (%100)
bende bundan şikayetçiyim alıyorum videoyu önüne kendi demomu bile koyuyorum başlık ve içeriği değiştiriyorum ama gameloft beni şikayet ediyor.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Telif hakkı olan düdüğü çalar diyeyim size telifli işlere bulaşmanızı tavsiye etmem

FurkanAkman FurkanAkman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 88 / 54
  • Ticaret 2, (%100)
İçerik sizi ait olmadığı zaman her zaman telif gelme ihtimali vardır.Geldiğinde ise yapacak bişey yok ister atar ister atmaz.Telifi geri çekebilir ama hiç sanmıyorum çekeceklerini.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al