wmaraci reklam

Tazminat Davasi aciyorum

27 Mesajlar 3.182 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

CennetKapisi CennetKapisi Sitenizi App'lestiriyorum Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yaz
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 877
  • Beğeniler 291 / 162
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba,

Ben YouTube'da özgün Videolar hazirliyorum ve bu videolardan kazanc elde ediyorum, bu kazanclar benim bir aylik ev masrafimi karsiliyor.

Türkiyece ünlü bir haber sitesi (ismini burda vermek istemiyorum simdi) benim videolarimi indirip kendi sitelerine yüklemisler yani YouTube üzerinden paylasim yapmamislar.

Bu olayi bugün simdi sahit oldum.

Benim bildigim kadariyla telif hakki bende olmasina ragmen ve bu projeden ben gelir elde ediyorsam ve bir baskasi bu projemi "calip" (indirip tekrardan yükleme) kendi sitesine yüklüyor ise ve bu durumda benim sayemde haksiz kazanc elde ediyorlarsa (sitelerinde google reklamlari var) benim kazancima bunlar mani olmus oluyor...

Tekrardan tazminat davasini arastirdim ve su kisa videosunu izledim ve emin oldum

izlemek isteyenler: http://www.uzmantv.com/hangi-durumlarda-maddi-tazminat-davasi-acabiliriz

Siz bu durumda ne düsünüyorsunuz? Davayi basit vatandas acacak hic sansin yokmu diyorsunuz yoksa olumlu bir sonuc elde ede bilirmiyim bir YouTube videosuda olsa?

Yarin 3.11.2014 (pazartesi) bu durumu avukatimla görüsecegim

wmaraci
reklam

riko riko Skype: oogunoozturk Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)
Videolarda herhangi bir değişiklik yapıyolar mı?

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Haber sitesini ve paylaştığı içeriğinizi gönderir misiniz?

• Üyelik 13.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yaz
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 877
  • Beğeniler 291 / 162
  • Ticaret 3, (%100)

riko adlı üyeden alıntı

Videolarda herhangi bir değişiklik yapıyolar mı?

hayir hic bir degisiklik yapmamislar

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
Önceden kaldırmaları için bilgi vermem gerekiyor aksi halde haklıyken haksız duruma bile düşersin. Belli bir yasal süresi var tüm videolarını kaldırmadılar ise dava açabilirsin.
CennetKapisi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yaz
  • Konum Avusturya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 877
  • Beğeniler 291 / 162
  • Ticaret 3, (%100)

underworld adlı üyeden alıntı

Önceden kaldırmaları için bilgi vermem gerekiyor aksi halde haklıyken haksız duruma bile düşersin. Belli bir yasal süresi var tüm videolarını kaldırmadılar ise dava açabilirsin.

benim aklima geldi asinda hukuk tam ne diyor bu konuda bilmiyorum bana biraz sacma geliyor...

Videolarin hepsini cal kopyala taaki videonun sahibi farkina varana kadar nasil olsa bize uyarir bizde sileriz mantigi biraz haksizlik gibi...

gerci herseyi detayli sekilde avukatimla görüsecegimde yarin'a kadar burda edindigim tüm bilgileri simdiden ögrenmek istiyorum

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)

CennetKapisi adlı üyeden alıntı

benim aklima geldi asinda hukuk tam ne diyor bu konuda bilmiyorum bana biraz sacma geliyor...

Videolarin hepsini cal kopyala taaki videonun sahibi farkina varana kadar nasil olsa bize uyarir bizde sileriz mantigi biraz haksizlik gibi...

gerci herseyi detayli sekilde avukatimla görüsecegimde yarin'a kadar burda edindigim tüm bilgileri simdiden ögrenmek istiyorum

Benim de bildiğim kadarı ile önce onlara mail atarak istekte bulunuyorsunuz sonrasında belli süre içinde kaldırması gerekiyor. Filim sitelerinde ki mantığın aynısı diye biliyorum.

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

CennetKapisi adlı üyeden alıntı

Uyar kaldır prensibi ihlalin hemen durdurulması içindir. Ancak şuana kadar uğradığınız zarar hakkında bana kalırsa tazminat istemeniz mantıklıdır. Hukukçu değilim ancak Digiturk ihlal bildirimlerinde özellikle dizilerde tazminat haklarının saklı olduğunu belirtiyor. Sizin için de durum farklı olmasa gerek.

Servet USLUER Servet USLUER WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek PHP
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 71 / 41
  • Ticaret 19, (%100)
Karşı tarafa bildirmen gerekli, daha sonradan aksi halde işlem yapmazlarsa kesinlikle kazanman garanti. Büyük küçük kişisel kurumsal davası değil bu. Haklı olan kazanır ki sende şuan %100 haklı durumdasın. Emek var ortada sonucda kimseye emek yedirmemelisin sonuna kadar devam etmelisin bence.

Serhanas Serhanas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 60
  • Beğeniler 3 / 7
  • Ticaret 4, (%100)
İlk olarak uyarman gerek site sahibini bunu yapmazsan dava sonuçsuz kalır bence.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al