wmaraci reklam

Youtube Gelirinin Vergisi Var mı?

23 Mesajlar 5.370 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

murat001 murat001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 2 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Youtube adsenseden kazanılan para için vergi veriliyor mu? Bazı sitelerde gelecekte vergi verilmezse vergi borcunuz çıkabilir falan diyorlar. Bilgisi olan var mı?

technoanaliz.blogspot.com
wmaraci
reklam

70826 70826 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 06.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 228 / 482
  • Ticaret 17, (%100)
Her sürekli olarak elde ettiğin geliri Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre gelir vergisi olarak vergisini vermekle yükümlüsünüz. İlk şikayette çok ciddi ceza alırsınız. Sahibinden de ufak ufak ürün satıp ek gelir elde edenlerin dahi başı yandı geçen senelerde. 3 kuruş kazanıp 5 kuruş ceza yemenin lüzumu yok verginizi verin :)

rodriguez rodriguez HostingSubesi.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Çiçekçilik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 26 / 18
  • Ticaret 2, (%100)
Uzun hali kafalar adlı kanalın sahiplerinden birisi olan Bilal Hancı ile şaka amaçlı iş muhabbeti yaparken kendisi şu şekilde söyledi, '' Ne vergi, ne kira, ne stopaj, en güzel iş bizim iş ama insanlarla uğraşmak zor'' sanırım vergi vermiyorlar çünki vergi levhaları yok işyeri değil.

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 2 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
up kesin bilgisi olan?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

60423 60423 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1503
  • Beğeniler 584 / 496
  • Ticaret 20, (%100)
adamların sattığı bir hizmet yok ki adamlar emek verip videolar yapıyorlar reklamlardan da kazanıyorlar :) Sitelerinde reklam koyanlar vergi imi veriyor. Yani ortada bir ürün olmadığı için vergide gerekmez diye düşünüyorum.

Ama gelecekte olabilir diye düşünüyorum.

GokhanKara GokhanKara Whatsappla.com Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 1421
  • Beğeniler 760 / 545
  • Ticaret 21, (%100)

OmerAYDINOGLU adlı üyeden alıntı

adamların sattığı bir hizmet yok ki adamlar emek verip videolar yapıyorlar reklamlardan da kazanıyorlar :) Sitelerinde reklam koyanlar vergi imi veriyor. Yani ortada bir ürün olmadığı için vergide gerekmez diye düşünüyorum.

Ama gelecekte olabilir diye düşünüyorum.

Devletin vergi dairesi ortada ürün olup olmadığına bakmaz :) Bundan 2 yıl önce kazançlarımın hepsi incelendi ve hepsine tek tek ceza yedim.

Nereden olursa olsun 1 tl bile kazansan garip devletim diyor ki vergi, vergi, vergi ..
Hesaplarınızın incelenmesine bakacak bir durum. Şikayet edilmediğiniz sürece farkedilmezsiniz ( Ciddi rakamlar kazanmıyorsanız )
60423

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel Tasarım & Wordpress Tema / Eklenti hizmeti - http://whatsappla.com/@gokhankaraofficial

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
Kesin bilgi şu ki devlet webtekno enes batur ve ruhi çeneti takip altına almış ve maliye bakanlığı incelemeye almış.Tabi ki vergisini vermemiz GEREKİYOR ha veren var mı? Yok. Ben Adsense'den veya Youtube'dan (ki ikiside aynı kazanç o ayrı :) ) kazansam vergimi verirdim evet belki yaklaşık %20 devlete gidecek ama ileride çok daha kötü bir durumla karşılaşmamak için bunu yapardım.
Yorumumu klasik bir cümle ile bitireyim.
Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır :)

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
aylık bir limiti vardı o limitin üstünde kazanmıyosan vergi vermiyosun birde bilgiğim kadarıyla adsense gelirlerinden vergiler kesiliyor (yani google devlete vergi veriyor zaten )

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek blogger
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 2 / 14
  • Ticaret 0, (%0)

GokhanKara adlı üyeden alıntı

Devletin vergi dairesi ortada ürün olup olmadığına bakmaz :) Bundan 2 yıl önce kazançlarımın hepsi incelendi ve hepsine tek tek ceza yedim.

Nereden olursa olsun 1 tl bile kazansan garip devletim diyor ki vergi, vergi, vergi ..
Hesaplarınızın incelenmesine bakacak bir durum. Şikayet edilmediğiniz sürece farkedilmezsiniz ( Ciddi rakamlar kazanmıyorsanız )

Yani vergi vermek için ciddi rakamlar mı kazanmak gerekiyor? Ciddi rakam dediğiniz en az ne kadar mesela?

BurakKoknar BurakKoknar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Sosyal Medya Danışmanı
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 10 / 31
  • Ticaret 14, (%86)
Her kazanç vergilendirilmekte. Örneğin 100tl kazanıyorsanız bunun 18tl 'si devletindir. Yaptığınız iş ne olursa olsun kazancınız varsa verginiz de var demektir. Kontrole takılmanız durumunda ceza alabilirsiniz. Örneğin sosyal medya işi için dahi vergi levhası yaptırmak durumunda kaldım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al