wmaraci reklam

Youtube Kanalınızdan Video Çalan Hesabı İhbar Etmek (Resimli anlatım)

2 Mesajlar 2.693 Okunma
wmaraci reklam

crazyvelet crazyvelet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 4 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkdaşlar. Tahmin ettiğime göre bu tür sorunlar yaşayan arkadaşlar var ve bu konuda yardımcı olmak istiyorum. Eğer merak ettiğiniz başka konularda olursa özel mesaj ile sorabilirsiniz. Öncelikle malum bazı arkadaşların emek sarf ettiği videolar oluyor ve bu videolar sırf hit yapmak için bazı şahıslar tarafından YouTube'tan indirilip YouTube'a geri yükleniyor. Bu sorunun çözümü vardır ve kesindir. Ancak aşağıda vericeğim maddeleri iyi okuyun ve öyle kararınızı verin. ÇÜNKÜ YANLIŞ BİLDİRİMDE BULUNAN HESAPLAR KAPATILABİLİR !

* Eğer YouTube'a yüklediğiniz video; filmler, diziler veya müzikli (bazıları müziksiz olsada) oyun videoları vs. ise boşuna o kanalı, bu benim videomdu diye şikayet etmesin. Hem o kanal hemde sizin kanal kapatılabilir.
* ABD sınırları içerisinde kamu malı olarak kabul edilen veya telif hakkı süresi dolmuş videoları şikayet ederseniz kendi kanalınız kapatılır.
* Kasten veya bilmeyerekte olsa eksik / yanlış bilgi içeren ve fark edilen talep formlarına işlem uygulanmaz.
* Burası önemli: Sadece Standart YouTube Lisansı adı altında yüklenmiş videolarınızı şikayet edebilirsiniz. Videoyu yüklediğiniz anda veya sonradan'da olsa bir videoyu Creative Commons, CC BY lisansı seçeneğini işaretlerseniz o video başka bir kanal tarafından yüklenilse bile şikayet edemezsiniz. Buraya çok dikkat edin.

Bu hususlara dikkat ettiyseniz başlayabilirsiniz. Son olarak şikayetlerin işleme tutulması 10 gün kadar sürüyor. Bu nedenle sabırlı olmanızı tavsiye ediyorum.

https://www.youtube.com/

YouTube'a girin ve hesabızınla giriş yapın.

Sonra sayfanın en altına gelin ve Telif hakkı bölümüne tıklayın.

Telif Hakkı Merkezi ---> İçerik Sahipleri

İçerik Sahipleri için Kaynaklar ---> Telif Hakkı İhlali Bildirimi

Bu sayfadaki yazıların hepsini okuyun ve Telif Hakkı Şikayeti Web Formu yazan butona tıklayın.

Şimdi formu bu şekilde işaretlememiz gerekiyor;

Sorun nedir? ---> Telif hakkı ihlali (Bir kişi eserimi kopyaladı)

Telif hakkı ihlali - Kim etkileniyor? ---> Benim!

Kaldırılacak videolar'ı ve Orijinal videomunuzu belirtin.

Şikayet formunun geri kalanını ve bilgilerinizi girin ve doğru girdiğinizden emin olun.

Ardından gönder butonuna tıklayın. En geç 10 gün içerisinde geri dönüş alacaksınız. Not : Eğer herşeyi eksiksiz yaparsanız hiçbir sorun çıkmaz ve şikayetiniz kabul edilir.

Örnek şikayet edilmiş video:

hojja

kişi bu mesajı beğendi.

Ne mutlu Türk'üm diyene!
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

JigSaw JigSaw Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kriminolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 9 / 220
  • Ticaret 0, (%0)
Creative lisans türü, bildiğim kadarıyla bir kişi özgün videolarımızdan birini indirip kanalına yükler ancak ona 3. taraf telif hakkı bildirimi görünür, bu bildirimi kabul ederse gösterimden elde edilen kazanç video hak sahibine yani bize gelir.

Bu şekilde olunca özgün video yayıncıları için creative lisans kullanımı kesinlikle şart, isteyen herkes kanallarından alsın sorun değil, nasılsa taraf telif hakkı gönderiliyor.

Wikipedia ve nette özgün video kullanıcıları açısından bu konuyu net araştırdım durum tamamen bu şekilde.

Kolay gelsin

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al