wmaraci reklam

Youtube Sayfamda Para Kazanma Durduruldu

37 Mesajlar 14.932 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MtnOzd MtnOzd RIS / PACS Yöneticisi Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ris PACS Admin
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 24 / 78
  • Ticaret 19, (%100)

Troublet adlı üyeden alıntı

sanki bu google bütün hizmetlerinde şöyle bir düşünce yapısı var :

""birileri karınca kadar hata yapsada onu banlasak,yasaklasak,sanal alemden silsek.""

Hocam adamlar algoritmalarını kendilerine göre o kadar kusursuz yapmışlar ki. Bizim işimize gelmese de aslına bakarsan youtube adsense ve google birbirleri ile bağlantılı ve kusursuz çalışıyorlar. Yani en ufak bir kusuru görüyor ve otomatikman yasaklıyor yada para vermesini kesiyor. Yada geçersiz reklam tıklamalarında hemen farkediyor falan. Adamlar zararlı ne varsa neredeyse önlem almışlar. Zaten bu yasaklama işi kişilerin elinde olsa bu kadar yakalama imkanları olmazdı :)

Birazda geniş pencereden bakarsak olaya. Bizlerin kendimize ait olmayan dizi,reklam,maç videoları ile para kazanmamız zaten normal birşey değil. Ama biz yine de kapandı diye isyan ediyoruz işte :)

wmaraci
reklam

Troublet Troublet AllahümmeSalliÂlâMuhammed Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci-Çalışan
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)

MtnOzd adlı üyeden alıntı

Hocam adamlar algoritmalarını kendilerine göre o kadar kusursuz yapmışlar ki. Bizim işimize gelmese de aslına bakarsan youtube adsense ve google birbirleri ile bağlantılı ve kusursuz çalışıyorlar. Yani en ufak bir kusuru görüyor ve otomatikman yasaklıyor yada para vermesini kesiyor. Yada geçersiz reklam tıklamalarında hemen farkediyor falan. Adamlar zararlı ne varsa neredeyse önlem almışlar. Zaten bu yasaklama işi kişilerin elinde olsa bu kadar yakalama imkanları olmazdı :)

Birazda geniş pencereden bakarsak olaya. Bizlerin kendimize ait olmayan dizi,reklam,maç videoları ile para kazanmamız zaten normal birşey değil. Ama biz yine de kapandı diye isyan ediyoruz işte :)

evet dostum aslında biz tamamen yasal hareket etsek problem çıkmaz

bence google sizin hata yaptığınızı şöyle anlıyor

diyelimki siz cem yılmaz videosu koydunuz

dışarıdan insanlar ne yapıyor : googleye cem yılmaz diye veya youtube üzerinde cem yılmaz diye aratıp "sizin videonuz ile karşılaşıyor"

google da bunu görüyor.sizin videonuza "cem yılmaz" kelimesi yazılıp da gelinmiş.

cem yılmaz kelimesinin "google kelime deposunda" bir karşılığı vardır. bu kelime yasakmı? yasak değilmi? onaylanmışmı? mimlenmişmi? temizmi kirlimi?

bu süzgeçten geçerse sıkıntı yok yasak gelmez. ama geçemezse hemen sizi botlar farkediyor cezayı kesiyor.

tabiki bu belki birsürü süzgeçinden bir tanesidir benim bu söylediğim. :)

aras20 aras20 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 14 / 44
  • Ticaret 5, (%100)

evet dostum aslında biz tamamen yasal hareket etsek problem çıkmaz

bence google sizin hata yaptığınızı şöyle anlıyor

diyelimki siz cem yılmaz videosu koydunuz

dışarıdan insanlar ne yapıyor : googleye cem yılmaz diye veya youtube üzerinde cem yılmaz diye aratıp "sizin videonuz ile karşılaşıyor"

google da bunu görüyor.sizin videonuza "cem yılmaz" kelimesi yazılıp da gelinmiş.

cem yılmaz kelimesinin "google kelime deposunda" bir karşılığı vardır. bu kelime yasakmı? yasak değilmi? onaylanmışmı? mimlenmişmi? temizmi kirlimi?

bu süzgeçten geçerse sıkıntı yok yasak gelmez. ama geçemezse hemen sizi botlar farkediyor cezayı kesiyor.

tabiki bu belki birsürü süzgeçinden bir tanesidir benim bu söylediğim. :)

Evet mantıklı ancak böyle bir sistem varsa botlar şuan ıcın sadece youtube için görevlendırılmıs olabılır.

Mesela Canlı tv siteleride telif hakkı kapsamına girmiyormu?

Googleda örneğin Star Tv Canlı izle yazdığınızda ilk sıranın hemen altında listelenen sitelerin bir çoğu adsense kullanıyor ancak hiç banlandığını görmedım site sahıplerının cogunuda tanıyorum
https://www.google.com.tr/search?q=star+tv+canl%C4%B1+izle&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=c8fnUvOPBKub1AXqyICgBQ

• Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci-Çalışan
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)

aras20 adlı üyeden alıntı

Evet mantıklı ancak böyle bir sistem varsa botlar şuan ıcın sadece youtube için görevlendırılmıs olabılır.

Mesela Canlı tv siteleride telif hakkı kapsamına girmiyormu?

Googleda örneğin Star Tv Canlı izle yazdığınızda ilk sıranın hemen altında listelenen sitelerin bir çoğu adsense kullanıyor ancak hiç banlandığını görmedım site sahıplerının cogunuda tanıyorum
https://www.google.com.tr/search?q=star+tv+canl%C4%B1+izle&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:tr:official&client=firefox-a&gws_rd=cr&ei=c8fnUvOPBKub1AXqyICgBQ

demekki STAR tv bundan memnun. kendi kanalının başkaları tarafından çoğaltılmasına müsaade ediyor

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 14 / 44
  • Ticaret 5, (%100)

demekki STAR tv bundan memnun. kendi kanalının başkaları tarafından çoğaltılmasına müsaade ediyor

Memnun olurmu devamlı sadece star tvden değil bir çok kanaldan uyarı maili alıyorlar ancak bir kaçı dısında siteler sıkayet alan yayınları kaldırılmıyor.

• Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci-Çalışan
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)

aras20 adlı üyeden alıntı

Memnun olurmu devamlı sadece star tvden değil bir çok kanaldan uyarı maili alıyorlar ancak bir kaçı dısında siteler sıkayet alan yayınları kaldırılmıyor.

daha ayrıntılı bilemiyorum demekki bu ceza almayan kanal sahipleri bakan çocugu :D

• Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 14 / 44
  • Ticaret 5, (%100)
:) bakan çocuğu değil ama çoğu backlink işine hatrı sayılır paralar döken yada kendı oturup emek veren kişiler olay fazla ve bu iş gereklide yerı gelıyor ınternetten tv ızlemek zorunda kalıyorsun özellıkle star tv'nin trafik fazla olunca cok kasıyor o yonden kendılerı ıcınde olumlu dıger yandan.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al