wmaraci reklam

Youtube Sayfamda Para Kazanma Durduruldu

37 Mesajlar 14.955 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

aras20 aras20 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 14 / 44
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba biraz önce para kazanma açık olan sayfamda bir anda para kazanma seçenegı kapandı.

Aynı adsensenın baglı oldugu bır dıger sayfamda ıse boyle bır sorun yok işin garip yanı Topluluk Telif Content İd yesıl yanıyor.

Telifli bir paylaşım varmı dersenız 1-2 tane eskı dızı var onlarıda ozellıkle etrafa bakarak adsense baglanmıs vıdeoları ındırdıkten sonra yukledım

Neden para kazanmanın engellendıgını nasıl öğrenirim? Dün adsenseye baska bır maıl adresıyle yedekte bulunsun dıye 2 kez basvurdum ve basvurumun yakın bır zamanda kabul edılen bır baska basvurumla benzerlıgınden dolayı adsense kabul edemeyecegıne daır bır maıl atmıs bu bir etken olabılır mı? ama bashettıgım gıbı adsensemın baglı oldugu dıger sayfamda boyle bır sorun yok.

kualker

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

turkedition turkedition WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 90 / 80
  • Ticaret 1, (%100)
Google'da bu aralar sorun var, biraz bekleyip tekrar bakın derim.

Buhara Buhara Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 126 / 53
  • Ticaret 0, (%0)
şu 2 gündür youtube ile google delirdi. benide delirtti. bi kaç gün bkle düzelir belki

ElseIf ElseIf Yazılım Geliştiricisi Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 1 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Google büyük güncelleme yapıyor, bir kaç gün bekleyin düzelir.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 14 / 44
  • Ticaret 5, (%100)

Buhara adlı üyeden alıntı

şu 2 gündür youtube ile google delirdi. benide delirtti. bi kaç gün bkle düzelir belki

turkedition adlı üyeden alıntı

Google'da bu aralar sorun var, biraz bekleyip tekrar bakın derim.

ElseIf adlı üyeden alıntı

Google büyük güncelleme yapıyor, bir kaç gün bekleyin düzelir.

Cevaplar için teşekkür ederim.Peki telif hakkı vb nedenler yuzunden kapatılsa diğer bölümlerden herhangı bırınınde kırmızı yanması gerekırmıydı yoksa hesabı kapatıp komple vıdeoları sılmekmı gerekır?

Ek olarak adsense hesabım para kazanması engellenen gmaıl hesabında değil bu engelın adsenseyıde etkılemesı soz konusumu?

EDİT Googleda bir çalışma olduğuna katılıyorum suan googleda arama dahi yapamıyorum nedense

MtnOzd MtnOzd RIS / PACS Yöneticisi Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ris PACS Admin
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 24 / 78
  • Ticaret 19, (%100)
Hocam büyük ihtimalle o adsense hesabına bağlı bir çok telif yüzünden kapanan kanalınız var o yüzden de kontrollerden sonra kapatıyorlar. Maillerinize bakarsanız neden kapatıldığına dair bir yazı göndermişlerdir. Benimde bir kanalımda bütün uyarılar YEŞİL olmasına rağmen sadece para kazanma devre dışı bırakıldı.

Mesela bugün bana gelen mail;
------ hesabınızdaki birden çok Topluluk Kuralları ihtarı, telif hakkı ihtarı ve/veya dünya geneli Content ID engellemesinin sonucu olarak hesabınızın para kazanma özelliğini devre dışı bıraktık. Engellenen videoları sildiyseniz hesabınızın para kazanma özelliği hala devre dışı olabilir. Bu durum AdSense hesabınıza bağlı tüm YouTube kanallarını etkiler.

Altı ay sonra bu AdSense hesabına bağlı tüm YouTube kanallarının iyi olması durumunda para kazanma hakkını tekrar elde edebilirsiniz.

Ve youtube kapattığı kanalları tekrar açtığı gözükmemiştir :) üzülerrek söylüyorum ki varsa da çok çok nadir bir durumdur bize denk gelmez :)

Size tavsiyem yeni bir kanal açıp yeni bir adsense hesabı oluşturun öyle devam edin.

• Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 14 / 44
  • Ticaret 5, (%100)

MtnOzd adlı üyeden alıntı

Hocam büyük ihtimalle o adsense hesabına bağlı bir çok telif yüzünden kapanan kanalınız var o yüzden de kontrollerden sonra kapatıyorlar. Maillerinize bakarsanız neden kapatıldığına dair bir yazı göndermişlerdir. Benimde bir kanalımda bütün uyarılar YEŞİL olmasına rağmen sadece para kazanma devre dışı bırakıldı.

Mesela bugün bana gelen mail;

Ve youtube kapattığı kanalları tekrar açtığı gözükmemiştir :) üzülerrek söylüyorum ki varsa da çok çok nadir bir durumdur bize denk gelmez :)

Size tavsiyem yeni bir kanal açıp yeni bir adsense hesabı oluşturun öyle devam edin.

2 Tane kanalım var birisini 1 hafta önde diğerini dün gece açtım maillerimi kontrol ettim adsense yada youtubedan bir mail gelmemiş.

konuda gönderdiğim ekran görüntüsüne bakarsanız TOPLULUK CONTENTİD TELİF ışıklarıda yeşil yanıyor zaten eklediğim videolar haber sitelerinden alınma herkezin yaptığı tarzda ve 2 tane eskı dızı bolumu var bunların telıfe gırecegını gırse bıle herkez guncel mac ozetı dızı ozetı yayını yaparak adsense baglarken benı 2-3 sene oncekı yayınları ekledım dıye engellıyorsa vay halıne

MtnOzd MtnOzd RIS / PACS Yöneticisi Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ris PACS Admin
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 319
  • Beğeniler 24 / 78
  • Ticaret 19, (%100)

aras20 adlı üyeden alıntı

2 Tane sayfam var birisini 1 hafta önde diğerini dün gece açtım maillerimi kontrol ettim adsense yada youtubedan bir mail gelmemiş.

konuda gönderdiğim ekran görüntüsüne bakarsanız TOPLULUK CONTENTİD TELİF ışıklarıda yeşil yanıyor zaten eklediğim videolar haber sitelerinden alınma herkezin yaptığı tarzda ve 2 tane eskı dızı bolumu var bunların telıfe gırecegını gırse bıle herkez guncel mac ozetı dızı ozetı yayını yaparak adsense baglarken benı 2-3 sene oncekı yayınları ekledım dıye engellıyorsa vay halıne

Buyrun kanalımın görüntüsü;

Siz alıntı yaparak video koymuşsunuz ben ise kendi yaptığım videoları koydum. Hiçbir üçüncü taraf içeriği uyarısı bile bulunmayan, bulunması da mümkün olmayan kanal yani. Ama sonuç bu :)

Ve yaklaşık 40'a yakın kanalım var bu adsense'e bağlı olan 7 kanalım 2-3 saat önce kapatıldı.

• Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 14 / 44
  • Ticaret 5, (%100)
Evet arkadaşlar şimdi CONDENT ID kırmızı oldu ve Cem Yılmaz bu sefer güldürmedi.Telifli yayınları sıldıkten sonra CONTENT ID yesıle dondu ama para kazan hala kırmızı herkez ders çıkarabılır.Videoları 3 gün önce eklemıstım ve bır sorun yoktu telif uyarıları sımdı geldı.

Troublet Troublet AllahümmeSalliÂlâMuhammed Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci-Çalışan
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 0 / 63
  • Ticaret 0, (%0)

MtnOzd adlı üyeden alıntı

Buyrun kanalımın görüntüsü;

Siz alıntı yaparak video koymuşsunuz ben ise kendi yaptığım videoları koydum. Hiçbir üçüncü taraf içeriği uyarısı bile bulunmayan, bulunması da mümkün olmayan kanal yani. Ama sonuç bu :)

Ve yaklaşık 40'a yakın kanalım var bu adsense'e bağlı olan 7 kanalım 2-3 saat önce kapatıldı.

hocam seninki bile kapandıysa o zaman iş kötü inşaAllah açarlar emekler gidiyor boşa :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al