wmaraci reklam

Youtube Telif Hakkı İddiası

4 Mesajlar 1.491 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Ersumer Ersumer songemi.net Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Psikolojik Danışman
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)
Arkadaşlar bir yüklediğim bir videodan telif hakkı yemiştim. Videonun sahibinden telif hakkı ihtarını geri çekmesini rica ettim. Şu anda Youtube Özellikler kısmında Telif Hakkı İhtarları yine iyi durumda değil olarak gösteriliyor. Fakat daha önce şu videodan dolayı filan gibi ayrıntılı şeyler yazıyordu. Şimdi o yazılar yok sadece içi boş parantez var. Bu telif hakkı ihtarını geri çektiği anlamına mı geliyor acaba ?

Daha önce bu durumu yaşayan varsa cevaplayabilir mi ? Ayrıca buradan nasıl resim paylaşabilirim ?

Teşekkürler ...

wmaraci
reklam

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba (Youtube ID Content ve CopyRight)'a konu olmuş videolar için belli bir süre uyarı mesajı ile kullanıcıyı bilgilendirir, bunun ordan kaybolması aynı mesajın kalıcı olarak ekranında görünmemesi için verilen sürenin dolmuş olması ile alakalı. Mesaj'a bir süre verilir örneğin: Show this message 2 Week gibi ancak bunu kullanıcı görmez sistem bu mesajı iki hafta yada belirlenen süre zarfında gosterir. Bu süre dolduğunda () gibi bir işaret görüyorsanız mesajın süresinin dolduğuna ve mesajın kaldırıldığına işarettir. CopyRight içeriğinin kaldırılması eklenmesinden çok daha zordur. Nedeni ise sisteme eklenmiş bir Telif Hakkı sistem tarafından geriye alınması için çeşitli aşamalara ve orjinal video'nun belli başlı aşamalara tabi tutulmasına bağlıdır. Uyarıda bulunduğunuz kişinin bu işlemi yapmış olduğunu düşünmüyorum ancak "Sadece bir ihtimal olarak görülebilir". farklı bir hesapta aynı videoyu yeniden yükleyerek deneme yapabilirsiniz. Şayet engelleme devam ediyorsa o zaman kaldırılmadığını anlarsınız. Kolay gelsin.

Ersumer Ersumer songemi.net Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Psikolojik Danışman
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Merhaba (Youtube ID Content ve CopyRight)'a konu olmuş videolar için belli bir süre uyarı mesajı ile kullanıcıyı bilgilendirir, bunun ordan kaybolması aynı mesajın kalıcı olarak ekranında görünmemesi için verilen sürenin dolmuş olması ile alakalı. Mesaj'a bir süre verilir örneğin: Show this message 2 Week gibi ancak bunu kullanıcı görmez sistem bu mesajı iki hafta yada belirlenen süre zarfında gosterir. Bu süre dolduğunda () gibi bir işaret görüyorsanız mesajın süresinin dolduğuna ve mesajın kaldırıldığına işarettir. CopyRight içeriğinin kaldırılması eklenmesinden çok daha zordur. Nedeni ise sisteme eklenmiş bir Telif Hakkı sistem tarafından geriye alınması için çeşitli aşamalara ve orjinal video'nun belli başlı aşamalara tabi tutulmasına bağlıdır. Uyarıda bulunduğunuz kişinin bu işlemi yapmış olduğunu düşünmüyorum ancak "Sadece bir ihtimal olarak görülebilir". farklı bir hesapta aynı videoyu yeniden yükleyerek deneme yapabilirsiniz. Şayet engelleme devam ediyorsa o zaman kaldırılmadığını anlarsınız. Kolay gelsin.

Evet başka bir hesabımdan videoyu tekrar yükledim ve eşleşen üçüncü taraf içeriği uyarısı aldım. Anlaşılan telif hakkı ihtarını geri çekmemiş ...

Neyse sağlık olsun bakalım ...

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Dilerim kısa sürede sorununuz hallolur ve hakkınız olanı alabilirsiniz.

Başarılar

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al