wmaraci reklam

Zayıflama Sitesi ve Youtube

4 Mesajlar 783 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Makeleyazar Makeleyazar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 27 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar, öncelikle bu konularda oldukça tecrübesizim ve detaylı bilgilerinize ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bir zayıflama sitesi açmak üzereyim.
Sitede sağlıklı beslenme, diyet ve spor konulu bilgiler yer alacak.
Şöyle bir düşüncem var. Kimi videolar var, kadınlar tarafından ciddi anlamda aratılmaktadır.
Bu videoları, youtube kanalı açarak yüklesem, gerekirse; başına kısa bir ses kaydı ya da yazılar ekleyebilirim.
Amacım, bu videoları siteye eklemek ve gerekli bilgiler ile ilgili yazılar yayınlamak. Böylece hem youtube üzerinden siteye hit çekmek hem de youtube kazancı sağlamak. Şimdi sorularım şunlar.

1- Bu videolar ile ilgili ban yer miyim?
2- Telife girebilmesi için; şikayet gerekli mi?
3- Kanal kapatılır ise; adsense hesabımda banlanır mı? Farklı sitelerde de bu hesabı kullanıyorum.

Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

Gokhaan Gokhaan Jr Art Director Kullanıcı
  • Üyelik 15.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Jr Art Director
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 200
  • Beğeniler 28 / 54
  • Ticaret 1, (%100)
Telif olayı için telif hakkı olan görsel, ses vs. kullanmamalısın gerisi sorun olmaz, kanalında telif hakkı sağlığı gibi bi buton olması lazım bilgilendirici, adsenseyi etkileyip etkilemediğini bilmiyorum maalesef

ceprobot ceprobot WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 174
  • Beğeniler 11 / 28
  • Ticaret 1, (%100)
Başkalarının çektiği videolardan para kazanamazsın. Youtube bir şekilde anlıyor. Youtube zaten başkasının yüklediğini anladığı anda 3. taraf deyip videodan para kazanmanı engelliyor.

Örnek: ben cem yılmaz yükledim. Başına sonuna eklenti yaptım ama 1 2 gün sonra youtube o videodan reklam kazanmamı engelledi...

Makeleyazar Makeleyazar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / K
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 27 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

Gökhan adlı üyeden alıntı

Telif olayı için telif hakkı olan görsel, ses vs. kullanmamalısın gerisi sorun olmaz, kanalında telif hakkı sağlığı gibi bi buton olması lazım bilgilendirici, adsenseyi etkileyip etkilemediğini bilmiyorum maalesef

Telif hakkı sağlığı butonu, sorun olup olmadığının bilgisini mi veriyor?

ceprobot adlı üyeden alıntı

Başkalarının çektiği videolardan para kazanamazsın. Youtube bir şekilde anlıyor. Youtube zaten başkasının yüklediğini anladığı anda 3. taraf deyip videodan para kazanmanı engelliyor.

Örnek: ben cem yılmaz yükledim. Başına sonuna eklenti yaptım ama 1 2 gün sonra youtube o videodan reklam kazanmamı engelledi...

Aslında, ben de böyle tahmin etmiştim ama sonuçta insanlar dizileri yüklüyor, çizgi filmleri yüklüyor, nasıl kazanıyorlar diye düşündüm. Peki, o videodan para kazanmayayım, o da sorun değil. Bunu sitede yayınlayabilir miyim bir şey kazanmadan? Adsense hesabımda sorun çıkar mı?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al