wmaraci reklam

YouTube gelirimi nasıl çekeceğim ?

5 Mesajlar 949 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

tazemuhendis tazemuhendis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 152 / 67
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar geçenlerde web sitemde kullandığım adsense hesabıyla bir de YouTube kanalım için para kazanmaya başvurdum ve onaylandı. YouTube panelinde gelirimi görebiliyorum ama adsense panelinde sadece web site geliri var. YouTube a dair bir şey yok. YouTube gelirimi nereden nasıl çekebilirim ?

wmaraci
reklam

FARKHOSTiNG FARKHOSTiNG www.farkhosting.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Hosting
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 127 / 130
  • Ticaret 3, (%100)
https://support.google.com/youtube/answer/72902?visit_id=0-636669678168467555-3147950991&rd=1

Kesinleşmiş kazançlar, neredeyse bir sonraki ayın ortasına dek hesabınıza aktarılmaz (ör. Haziran ayında tahakkuk edilen kazançlar, AdSense'e Temmuz ayının ortasında aktarılır).

Bir önceki aya ait kesinleşmiş YouTube kazançları, ayın 10'u ile 14'ü arasında AdSense hesap bakiyenize eklenir. Toplam bakiyeniz ödeme eşiğine ulaşmışsa ve bekleyen herhangi bir ödemeniz yoksa ödeme o ay hesabınıza aktarılır.

Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri'nde ikamet ediyorsanız ve Haziran ayının sonunda bakiyeniz 100 ABD Doları'nın üzerindeyse ödemeniz Temmuz ayında yapılır.
tazemuhendis

kişi bu mesajı beğendi.

tazemuhendis tazemuhendis WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İnşaat Mühendisliği Öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 152 / 67
  • Ticaret 3, (%100)
Çok teşekkür ederim hocam
FARKHOSTiNG

kişi bu mesajı beğendi.

omerkarahan omerkarahan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 45 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
PM'de attım; Eğer kazançlarını Adsense üzerinde de günlük olarak görmek istersen;
Youtube kazançların içerik için Adsense başlığında toplanır, Yani Performans raporları bölümü default olarak Websiteye ayarlıdır ve tahmini kazançlar başlığı altında o günki sonuçları görürsün, fakat Youtube kazançları Toplam kazanç altındadır bunu görmek için [ en basit ] yapman gereken;
- Eğer Adsense Performans Raporları bölümünde Varsayılan şekilde kullanım sağlıyorsan, yukarıda filtrele bölümünden Ürünler -> İçerik için Adsense ( Barındırılan ) şeklinde yapabilirsin, daha sonra grafik ve değerler güncellenir, köşeye TOPLAM KAZANÇ gelir, bu senin Youtube-Adsense kazancındır. Partner yoksa üç aşağı beş yukarı bu kazancı ay sonu alırsın. [ Ödeme zamanı ]

- Mutlak çözüm : Varsayılan rapor bölümünü kullanmaktan vazgeç ve Adsense Performans raporları bölümünü kendine göre dizayn et, sürekli bunu yapmaktan da kurtulursun.

SİSTEM 1 GÜN ÖNCE DEĞİŞMİŞ Youtube Barındırıcısına geçmiş!
Artık "içerik için adsense ( barındırılan )" yerine Youtube Barındırıcısını seçmeliyiz filtrelemeden.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

cyber33 cyber33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster Adayı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 205
  • Beğeniler 44 / 43
  • Ticaret 2, (%100)

ADANALI adlı üyeden alıntı

https://support.google.com/youtube/answer/72902?visit_id=0-636669678168467555-3147950991&rd=1

Kesinleşmiş kazançlar, neredeyse bir sonraki ayın ortasına dek hesabınıza aktarılmaz (ör. Haziran ayında tahakkuk edilen kazançlar, AdSense'e Temmuz ayının ortasında aktarılır).

Bir önceki aya ait kesinleşmiş YouTube kazançları, ayın 10'u ile 14'ü arasında AdSense hesap bakiyenize eklenir. Toplam bakiyeniz ödeme eşiğine ulaşmışsa ve bekleyen herhangi bir ödemeniz yoksa ödeme o ay hesabınıza aktarılır.

Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri'nde ikamet ediyorsanız ve Haziran ayının sonunda bakiyeniz 100 ABD Doları'nın üzerindeyse ödemeniz Temmuz ayında yapılır.

Arkadaşlar 2009 dan beri kullandığım A mailini kayıtlı bir adsense hesabım vardı daha sonra B mailini kayıtlı bir kanal açtım ve A hesabımdaki adsenseyi B hesabımdaki kanala bağladım. 21 eylülde başvuru yaptım 21 ekimde kanalım adsense hesabına bağlandı. Ekim ayı boyunca kanaldan 5 tl kasım ayı boyunca da 40 tl gibi bir ücret geldi ama ücretler adsense panele yansımadı kazançlar kısmı sürekli 0 neden bu şekilde oluyor bilgisi olan var mı

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al