Giriş Yap / Kayıt Ol

Microsoft'un .Net girişiminin bir parçası olan HailStorm, şirketin Web üzerinde tek bir yer sağlama planıdır. Bu programda, herhangi bir bireysel kullanıcı (bir ücret ödeyen), istediği zaman başkalarıyla paylaşılabilecek kişisel ve finansal bilgileri güvenli bir şekilde depolayabilir (örneğin; çevrimiçi bir mağazada bir şey için ödeme yapın). HailStorm, Genişletilebilir İşaretleme Dili (XML) ve Basit Nesne Erişim Protokolü'nü (SOAP) kullanır.

HailStorm hizmetlerinin ilk seti, abonelerin kişisel bilgilerini, kişileri, konumları, profilleri, favori Web sitelerini ve cihaz ayarlarını depolamayı içerir. HailStorm ayrıca takvim hizmetleri ve e-posta ve sesli posta gibi gelen kutusu öğelerinin yönetimini de sağlayabilir. Kullanıcılar seçilen tüm hizmetler için ödeme yapar.

Bir HailStorm servisine örnek verecek olursak; bir online seyahat rezervasyon hizmeti kullanarak bir havayolu uçuşu için bireysel bir rezervasyon içerebilir. Kullanıcının izni ile, uçuş otomatik olarak HailStorm etkin takvimine planlanır. Uçuş ertelenirse veya iptal edilirse, kullanıcı otomatik olarak bilgilendirilir. HailStorm servislerine herhangi bir bilgisayardan, akıllı telefondan, kişisel dijital asistandan (PDA) veya İnternet'e bağlı başka bir cihazdan erişilebilir.

Microsoft, HailStorm'un şu anda çoğu Web sitesinde bulunmayan çevrimiçi çevrimiçi gizlilik sunduğuna inanmaktadır. Bugün, bir Web sitesinde çevrimiçi formda girilen herhangi bir bilgi o Web sitesinin mülkiyetine dönüşür. HailStorm ile kullanıcı tüm kişisel bilgileri kontrol eder ve kimin kullanacağına, ne kadar süre kullanabileceğine ve nasıl kullanabileceğine karar verir. Bir kullanıcı ayrıca kişisel bilgilere erişimi iptal edebilir. Microsoft, HailStorm lisanslarını, verilerin nasıl kullanıldığını denetleyen belirli kullanım koşullarını bağlar. HailStorm hizmetlerinin 2001'in sonlarında beta testi olarak kullanılabilir olması bekleniyor. Tam sürümün 2002'de olması bekleniyor.

Endüstrinin yorumcuları ve rakipleri, Microsoft'un kullanıcılarına ait kişisel bilgilerini güvende tutma ve gerçek bir standart haline gelen tescilli bir hizmetin aksine açık bir çapraz rakip standardı gerekliliğiyle ilgili endişelerini dile getiriyor.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.