Giriş Yap / Kayıt Ol

Video Backlink, popüler video paylaşım sitelerinde içeriğinizle ilgili bir video paylaşmanız ve bu video içeriğin açıklama kısmından kendi web siteniz için link çıkışı elde etmeniz ile alınan backlink çeşididir. 

Özellikle internette video içeriğin yükselen bir trend olmaya başladığı zamanlarda kullanılan bir yöntem olan Video Backlink’in etkisi eskisi kadar yüksek olmasa dahi hala günümüzde kullanılan SEO yöntemlerinden biri olarak varlığını devam ettiriyor. Popüler sitelerden videolar yardımıyla elde edilen Video Backlink’leri hem sitenin SEO’sunu artı yönde etkiliyor hem de site sahibine ekstra diğer avantajları sunuyor.

Video Backlink

Video Backlink Faydaları

Video Backlink’lerin web sitesi sahibine sunacağı üç temel fayda ve avantajdan bahsedebiliriz. Bunlardan ilki Backlink olarak alınan link çıkışlarının sitenize sunacağı faydalardır. Google algoritması üzerinde yaptığı köklü değişikliklerle artık link çiftliği haline gelen platformlardan elde edilmiş linkleri önemli birer link olmaktan tamamen uzak tutuyor. Alacağınız linklerin artık sayısı yerine niteliği önem taşıyor ki, Video Backlink çoğu zaman kaliteli sitelerden elde edileceği için bu aşamada büyük bir artı olma özelliğine sahip. 

Video Backlink çalışmalarınız süresince YouTube ve benzeri popüler servislerden link elde edeceğiniz gerçeğini düşünürsek, Video Backlink çalışması gerçekten düşündüğünüzden daha büyük etkiler yaratabilir. 

Video Backlink’lerin sitenize diğer bir avantajı da sağlayacağı ekstradan trafik olacaktır. Video backlink çalışması için hazırlayacağınız videoların spam yerine gerçek ve kullanıcılara faydalı videolar olmasına dikkat edin. Böylece videolarınızdan faydalanan kullanıcılar açıklama menüsünden linke tıklayacak ve YouTube sayesinde hem organik hem de ücretsiz web trafiği elde etmiş olacaksınız.

Video Backlink çalışmalarının sunabileceği son ve dolaylı avantajı da marka bilinirliğinizi arttırmak olacaktır. Hazırladığınız videoların popüler video paylaşım sitelerinde yer alması bir şekilde insanların bu videolara erişmesi ve markanızı görüp, tanıma şansına sahip olması anlamına geliyor. 

Video Backlink Siteleri

Videonuzu yerleştirebileceğiniz ve açıklama satırına Hyperlink şeklinde linkinizi ekleyebileceğiniz tüm video paylaşım platformları video backlink elde etmek için uygun sitelerdir ancak herkesin sürekli ziyaret ettiği ve artık belli bir kullanıcı kitlesini yakalamış servislere yoğunlaşmak yapacağınız çalışmaların da etkisinin tümüyle artması anlamına geliyor. 

Örnek olarak çalışma yapabileceğiniz video platformlarının listesine ihtiyaç duyuyorsanız, bu siteleri değerlendirebilirsiniz;

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.