wmaraci reklam
lidertakipci

Ban yermiyim ?

16 Mesajlar 2.761 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Keer Keer Technology Business ♥ Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 108 / 37
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar

bu Siteye reklam Koysam Ban Yermiyim ?

http://www.teknowebs.net Teknoloji Ve internet
wmaraci
reklam

kulpsuzfincan kulpsuzfincan Art Director Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 18 / 34
  • Ticaret 4, (%100)

Damon adlı üyeden alıntı

anladım allah kahretsin büğüne kadar ki en yüksek ödemeyi alıcaktım gelicek ay şimdi korku sardı beni. Peki madem adsense banlar bugüne kadar neden 4 kez ödeme yaptı bana ?

Ya henüz şikayet edilmemiştir, ya da ban sırası sana gelmemiş olabilir.

Ek Olarak:

Keer adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar

bu Siteye reklam Koysam Ban Yermiyim ?

Yemezsin.

Ek Olarak:

melankolia adlı üyeden alıntı

arkdaşlar benimde konula alakalı bir sorunum var benim imzamdaki 2.sitede albüm paylaşıyorum ama bandrollü değil bandrolsüz albüm bandorllülerin sadece tanıtımını yapıyorum google reklam verirmi acaba bu siteye

Bandrollü de olsa bandrolsüz de olsa telif hakkına sahip olmadığınız içerikler bulundurduğunuz için ban yeme ihtimaliniz yüksek. Sadece şikayete bakar.

Şöyle bir önlem alabilirsiniz. Eser sahiplerinden yazılı olarak yayınlama izni almalısınız, böylece herhangi bir yasaklanma durumunda elinizde gösterebileceğiniz bir kanıt olabilir. Bir de bu ibareyi sitede kullanın, sitede yayınlanan albümler sahipleri tarafından falan filan sitede yayınlanması için gönderilmiştir diye. Böylece telif sorunu ortadan kalkar. Şayet yüksek hitiniz varsa adsense korkusuyla yaşamaya gerek yok, reklamz öneririm.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)

kulpsuzfincan adlı üyeden alıntı

Bandrollü de olsa bandrolsüz de olsa telif hakkına sahip olmadığınız içerikler bulundurduğunuz için ban yeme ihtimaliniz yüksek. Sadece şikayete bakar.

Şöyle bir önlem alabilirsiniz. Eser sahiplerinden yazılı olarak yayınlama izni almalısınız, böylece herhangi bir yasaklanma durumunda elinizde gösterebileceğiniz bir kanıt olabilir. Bir de bu ibareyi sitede kullanın, sitede yayınlanan albümler sahipleri tarafından falan filan sitede yayınlanması için gönderilmiştir diye. Böylece telif sorunu ortadan kalkar. Şayet yüksek hitiniz varsa adsense korkusuyla yaşamaya gerek yok, reklamz öneririm.

hocam öneriniz için teşekkür ederim izin içinde eser sahiplerinden mail çekip izin alsam olurmu acaba.

• Üyelik 27.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 18 / 34
  • Ticaret 4, (%100)

melankolia adlı üyeden alıntı

hocam öneriniz için teşekkür ederim izin içinde eser sahiplerinden mail çekip izin alsam olurmu acaba.

Olur, mailleri sakla yeterli. 4/4'lük yasal bir site olur o zaman, mü-yap da sorun çıkartmaz.

wmaraci
wmaraci

teribogart teribogart tekstil Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 2, (%100)

Olur, mailleri sakla yeterli. 4/4'lük yasal bir site olur o zaman, mü-yap da sorun çıkartmaz.

yav internetten müzik paylaşımını yasal yaptınız helal olsun size siteye yazılacak eser sahibi izin mizin saçmalığıyla kendinizi kandırırsınız internette müzik ve youtub gibi sitelerden embed konu ile alınan klipler yasaktır muyap tespit ettiğinde görsel olarak kanıtlarını alır size bir mail atar ve tanıdı süre içinde o içerikleri kaldırmassanız ilk duruşmada siteniz kapanır adsense bu içeriği tespit ederse telif hakları kapsamında site domainini banlar taki içeriği kaldırıp mail atana kadar ki değerlendirirlerse oda

yok site yasal uyarı yok bilmem ne kanununa göre tanıtım amaçlı yok bilgisaydan şu kadar saat sonra silmelisiniz yok eser sahibinden izin aldım felan filan geçin bunları ben yaşadım gördüm uyguladım dediklerime uymassanız başınıza gelecekler bunlar

isfikirleri-girisimcilik.com

• Üyelik 27.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 18 / 34
  • Ticaret 4, (%100)
Neyi yaşadın gördün? ben 6-7 senedir bu yöntemi yapıyorum, kalan müzik dışında hiçbir sorun çıkartan olmadı, onda da biz haklıydık, bizden sonra eserin tellifini gaspettiler ve bir tehdir maili yolladılar. Ama hiçbir şey yapamadılar, çatır çatır da kullanıyoruz hala.

Kaldıki telif hakları konusunda dünyada en esnek ülkelerden biriyiz hala. Uluslararası sitelerin tellif ve etik kurallarından haberin var mı? mesela envato, mesela deviantart?

Bunları bilen birisi olarak tavsiyede bulunuyorum ben. Saçmalık maçmalık deyip seviyesizleşme. Kimbilir ne yaptın da böyle diyorsun, adam gibi yayıncılık yapana kimse bişey diyemez, demesi için elinde koz olmalı.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al