wmaraci reklam
lidertakipci

Sizce Sitemi Satmalı mıyım?

25 Mesajlar 2.965 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Ersumer Ersumer songemi.net Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Psikolojik Danışman
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)
Merhaba arkadaşlar. Önümüzdeki ay 2 seneyi dolduracak olan bir sitem var. Sitemle ilk zamanlar ciddi biçimde ilgilenmiştim. Yazıların %90'ı özgün. Ama daha sonra yoğunluğumdan dolayı yeterli zamanı ayıramadım siteye.

Şu anda günlük 20-30 arası tekil hiti var. İlk başvurumda Adsense de aldım siteye ama reklam gelirim sıfır. Siteye bir seneye yakındır yazı girmiyorum. En son iki seo uzmanı arkadaştan arka arkaya kazık yiyince soğudum bu işlerden. Bu aralar çok müsait vaktim var. Makale yazıp satmaya çalışıyorum. Sizce makaleleri satmalı mıyım, yoksa kendi sitemde mi değerlendirmeyi düşünmeliyim? Birkaç gündür 2-3 yazı girdim sadece o kadar. Ve en önemlisi, sizce ilgilensem bu site adam olur mu? Yoksa satmalı mıyım?

Site: SonGemi

Ek Olarak: Arkadaşlar, aradan geçen yaklaşık 2 ay zarfında siteye %100 özgün ve kaliteli olduğunu düşündüğüm, seo uyumlu içerikler girdim ve sitenin günlük hit sayısı 20-30'lardan, sosyal medyanın (günde 5-10) da desteği ile 60+ civarlarına geldi. Sizce biraz daha sabır gösterip devam etmeli miyim?

Yani 2 ayda bu ilerleme iyi mi kötü mü kestiremedim. Emeklerimin boşa gitmesini de istemiyorum. Ne yapmalıyım sizce?

Teşekkür ederim ...

wmaraci
reklam

serdar38 serdar38 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1790
  • Beğeniler 481 / 391
  • Ticaret 36, (%100)
Direk makale sat
Siteden gelir bekleme
Google kafasina gore takiliyor
Dizin sitem keyword 'dizin'
Tekkelime ama google sirabulucuda ne hikmetse anlamsiz siteler kafada cikiyor

• Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)
serdar38 öneriniz için teşekkür ederim ...

Başka önerisi olan var mı? Ne yapmalıyım ?

redakte redakte WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhabir
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 92 / 105
  • Ticaret 1, (%100)
Eğer sürekli makale yazacak motivasyonunuz varsa bence bu makaleleri kendi sitenizde değerlendirmeye çalışın.

Eğer yazdığınız makale kullanıcı tarafından tutulursa siteniz üzerinden her gün, ama makaleyi sattığınızda sadece 1 defa kazanç sağlayacağınızı unutmayın.

SEO uzmanları tarafından dolandırıldığınızı söylemişsiniz. işte burası sıkıntı.

Öncelikle tanıtım yazısı vs. gibi konulara yönelmeyin. Sitenizin teknik gereksinimlerini hallettikten sonra ( site hızı, ssl sertifikası, kullanıcı dostu bir şablon, mobil uyum vs. ) sadece kullanıcıya yönelik içerik oluşturmaya devam edin, sonunda mükafatını alacaksınız.
Ersumer Ozgunkalemler

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)
redakte peki hocam sitemin neye ihtiyacı var sizce? Bilmiyorum bakabildiniz mi ama. Tasarım sanki fena değil gibi. Mobil uyumlu tasarım kullanıyorum. ssl sertifikası hakkında bilgim yok açıkçası. Araştırabilirim onu. Sitemde acil ihtiyaç nedir sizce? Vaktiniz varsa ve bakabilirseniz tabi? Yoksa hiç sorun değil ...

SeoDaddy SeoDaddy Kalitelibacklink.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 161 / 257
  • Ticaret 28, (%100)
Öncelikle belirteyim ki siteniz çok kaliteli duruyor. İlk izlenim olarak girdiğimde faydalı içerik kavramının tam olarak barındığı bir sitede olduğumu düşündüm. Fikrimce kaybolan motivasyonunuzu geri kazanmanız için sadece ziyaretçiye ihtiyacınız var. Bu siteye hiç seo yapılmamış, o kadar emeğe yazık olacak.

Çocuk sağlığı konusunda çektiğiniz ziyaretçilerin oranına bakarsanız hedef kitlenizin kimler olduğunu görebilirsiniz. Sosyal medya ile uyumlu olarak biraz aktiflik gerek. Zaman olarak da müsaitseniz bu sitenin üzerine biraz düşün derim. Size geri dönüşü çok etkili olacaktır, inanın.
Ersumer

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)
Seodaddy yorumunuz için çok teşekkür ederim. Moral verdiniz. :) Evet kesinlikle haklısınız. Biraz kıpırdanma olsa sitede motivasyonumu belki yeniden kazanabilirim. Ama verdiğim emeklerin karşılığı günlük 20-30 ziyaretçi değil diye düşündüğüm için çok keyfim kaçıyor açıkçası. Çünkü büyük bir heyecanla başladım ve ciddi emek verdim siteye. Seocu 2 arkadaş ve yeterli ziyaretçinin gelmemesi canımı çok sıktı tabi.

Zahmet vermezsem eğer, nereden başlamalıyım? Sosyal medya tamam. 8.000 takipçili bir hesabım var ama sitenin konusu ile pek alakası olmayan bir sayfa. İşe yarar mı acaba?

Bir de seo olarak ne yapmalıyım, ne yaptırmalıyım siteye?

Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim ...

gokenim gokenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf, Grafik, Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)
Tarz değiştirin baktınız bu site tutmuyorsa başka bir domain ile farklı bir alana yönlendirin kendinizi

Selamunaleyküm.

aktuelsoylesi aktuelsoylesi Kaliteli Marka Domainler Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek uzman
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 2421
  • Beğeniler 1553 / 787
  • Ticaret 22, (%100)
bence emek verilmiş güzel de bir portal olmuş satmayın derim geliştirin
Ersumer

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** E**
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 88 / 58
  • Ticaret 15, (%100)
gokenim tavsiyeniz için teşekkür ederim ...

aktuelsöylesi Evet. Çok emek verdim. Ama işte ziyaretçi sıkıntısı yaşadığım için soğudum. Sanki satmaktan vazgeçiyor gibiyim. Olumlu eleştiriler biraz cesaret verdi.

Teşekkürler ...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al