wmaraci reklam
lidertakipci

Film Sitesi Açmayın

17 Mesajlar 4.384 Okunma
wmaraci reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar yeter artık her önüne gelen film sitesi açıyor. Herkes kendini çok zeki sanıp bu işlerden köşeyi dönme peşinde. Biraz emek harcayın, orjinal projeler geliştirin. Sağdan soldan link alıp siteye yapıştırmakla yapılacak işi herkes yapabilir. Zor olan işlerle uğraşın. İnterneti film çöplüğü haline getirmeyin.

wmaraci
reklam

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Kesinlikle katılıyorum. Zaten internette var olan şeyleri tekrar tekrar yapmanın bir manası yok açıkçası. Binlerce oyun sitesi, film sitesi, dizi sitesi vb siteler mevcut. Bunların üzerine kalkıpta yeni bir site açmak iş değil.

Onun yerine kendi özgün projelerinizi üretin. Hiç olmadı yurt dışındaki özgün projelere bakın. Türkiye'de yoksa bu projeleri Türkiye'ye getirin.

blueffect blueffect Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)
her yönüyle katılıyorum zaten açılanların tamamı aynı kaynağı kullanıyor ya kalitesiz ya da sınırlı süre izlenebiliyor oluyor, zaten torrent varken ben oturup filmi internetten izlemiyorum bence de film sitesi açmak çok anlamsız artık.

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
İşin başka bir yönü de var. Bu filmleri aldıkları siteler o kadar çok gelişiyor ve bu işten o kadar çok kazanıyorlar ki. Adam site açıyor gidip o siteden linkleri alıp yapıştırıyor. Sonra habire film ekliyorki film izle, hd film izle, bilmem ne filmi izle gibi sözcüklerde öne çıksın. Ayrıca bu sitelerin geleceğide şüpheli, bu işler böyle devam etmez. Yarın ne olacağı belli olmayan işlerle uğraşmayın derim.

wmaraci
wmaraci

hasanali317 hasanali317 hasanalicolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci, Web Tasarım
  • Konum Rize
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 82 / 46
  • Ticaret 13, (%100)

Burak adlı üyeden alıntı

Kesinlikle katılıyorum. Zaten internette var olan şeyleri tekrar tekrar yapmanın bir manası yok açıkçası. Binlerce oyun sitesi, film sitesi, dizi sitesi vb siteler mevcut. Bunların üzerine kalkıpta yeni bir site açmak iş değil.

Onun yerine kendi özgün projelerinizi üretin. Hiç olmadı yurt dışındaki özgün projelere bakın. Türkiye'de yoksa bu projeleri Türkiye'ye getirin.

Yorumunuza destek vermekteyim. İnşallah düşündüğüm projeleri yerine getiririm. ve projelerimden esinlenerek bu tür siteleri açanların bu işlerden vazgeçmesine belki yol gösterici olmuş olurum diye düşünüyorum bu çalışmalarımla.

Bu arada film indirme sitelerinin kazancı amatör birisi için yok denecek kadar azdır. Bırakın bu işi profesyonel kişiler yapsın. Amatör olarak para kazanmak için özgün içerikli kişisel bloglara yönlenmenizi tavsiye ederim.

Nesim Nesim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Sıradan biri
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 215
  • Beğeniler 9 / 20
  • Ticaret 1, (%100)
Yahu millet ya forum sitesi açıyor, yada film sitesi? Artık yeni projeler açmanın zamanı geldi. Bu günlerde herkes SEO araçları (Seostatsscript) bulan herkes açıyor :D bırakın bu işleri, böyle yapmakla bir yere varılmaz.

blueffect blueffect Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)
Türk milleti olarak özgün içerik üretme yeteneğimiz yok maalesef.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Vallahi ben bunu uzun süredir söylüyorum da, hani bi söz vardır doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye. Aynen öyle oluyor. :)

savaser savaser WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek webmaster
  • Mesajlar 409
  • Beğeniler 57 / 76
  • Ticaret 2, (%100)
Değişik projeler yaratmak için,yaratıcı bir kişi olmak önemlidir.Eskiden de önüne gelen forum açıp copy-paste yapıyordu,günümüzde bu azaldı.
Siteye açan kişinin amacı eğer para kazanmaksa nasıl para kazanacağına kafa yorup özgün projeler yürütmeye çalışır.Diğer yandan geçici bir süre ile yürütülen siteler(örnek veriyorum yanlış anlaşılmasınyaz tatillerinde boş zamanlarını ayıran insanlar) ciddi şekilde para kazanamayacaklardır.Dizi-Film sektöründeki bu patlamaya tek yönlü bakmamak gerekiyor.Adamın fazla bilgisi yok ne yapıyor.Gidip forum açıyor,hazır sistem.Gidip video-film-dizi sitesi açıyor neden hazır sistem.Her tarafta botlar var.Birkaç saatte binlerce içerik siteye ekliyor.Sonra link değişimleri,5/10 milyona seo çalışmaları yaptıranlar var ya da yaptırdıklarına inananlar.
Bir sektörün büyümesi için ortamın elverişli olması gerekir.Bu kadar fazla dizi-film scripti olan başka ülke var mıdır,sanmıyorum.Bu kadar fazla bot yazılan bir ülke var mıdır sanmıyorum.Bakıyor site açacak kişi hazır bir sistem var ağzı sulanıyor.Burdan para kazanmaya çalışıyor.Kolay bir şekilde ilk sayfada,ilk sırada çıkacağına inanıyor.Birkaç ay sonra bakıyor iyi yerde değil bırakıyor ve kapatıyor.Sizin dediğiniz çöplük burdan çıkıyor sanırım.
Diğer yandan aynı sektörde çok başarılı olan siteler var,toplasan 20 yi geçmez.O sitelerden çekilen filmler ve diziler binlerce sitede var 1000 den aşağıya düşmez.
Ben sadece bu sitelere açanlara yüklenmekle bişeylerin değişeceğine inanmıyorum.Asıl sorun bu siteleri açmak için gerekli koşulların uygun olmasıdır.Bu koşullar böyle gittiği takdirde,botlara önlem alınamadığı takdirde giderek daha çok kişi şansını deneyip köşeyi dönmek isteyecektir.
Ne demeli tam bilmiyorum ama hangi sektör olursa olsun ciddi şekilde çalışanlar kazanacaktır.Diğerleri ise kısa yol arkadaşları olarak kalacaktır.

Drupal haber ve e-ticaret siteleri yapılır.

TheKorsans TheKorsans Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 33 / 39
  • Ticaret 3, (%100)
zaten film sitesini açsanız ne olucak ki büyük siteler var bu konuda hit getiricekmi onu düşünün.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al