wmaraci reklam
lidertakipci

WordPress Beyaz Sayfa Sorunu ve Çözümü

4 Mesajlar 15.223 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BrutalStar BrutalStar Yazılımcı Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** C**
  • Mesajlar 697
  • Beğeniler 149 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Her ne kadar wordpress dünyanın en iyi içerik yönetim sistemlerinden biri olsa da bazen ufak tefek aksilikler yaşanabiliyor. Bu yazıda wordpress beyaz sayfa sorunu hakkında çözümler üretmeye çalışacağız.

İlk olarak son günlerde kurduğunuz eklentileri bir kontrol edin, bu hatanın sebebi büyük çoğunlukla yeni kurulan eklentiler oluyor. Özellikle w3-total-cache gibi önbellekleme eklentisi kurduktan sonra böyle olduysa büyük ihtimalle sorun ondandır. Tarayıcınızın çerezlerini sıfırlayıp sayfaya tekrar giriş yapmayı deneyin, eğer yine aynı ise wordpress içinde content/plugins dizinindeki eklentiye ait klasörü silin.

Hala aynı ise wp-content klasöründeki plugins klasörünün adını pluginsold olarak değiştirin ve tekrar panele erişmeyi deneyin, eğer sorun eklentilerden birinden kaynaklanıyorsa sorun düzelecektir. Sorun düzelirse plugin klasörünün adını eski haline getirin ve klasör adı değiştirme işlemini tüm eklentilerin klasörlerinde deneyip sorunlu eklentiyi bulabilirsiniz.

Diğer bir sebep ise erişim haklarıyla ilgili. Hosting panelinize girdikten sonra wp-content ve alt klasörlerinin CMOD değeri 755 olmalı. Eğer değilse düzeltin ve tekrar admin paneline giriş yapmayı deneyin. Eğer zaten 755 ise sorun burdan kaynaklanmıyor demektir.

Şimdi de wp-config.php’yi indirin ve notepad++ ile açın. Eğer kodlama biçimi UTF-8 (bomsuz) ise ANSI yapın ve kaydedin. Eğer zaten ANSI ise işlemin tersini yapın. Daha sonra eski dosyanın yerine upload edin. Eğer veritabanı parolanızda çeşitli karakterler varsa bu hata genelde bu yüzden olur.

Yine olmadıysa content klasöründe themes içindeki aktif temanızın klasörünün adını değiştirin, düşük bir ihtimal olsa da bazen temadan kaynaklanabiliyor bu sorun. Genelde işlevsel temalarda.

Tüm bu yaptıklarınız sorunu çözmediyse wordpress’i tekrar kurmanızı önerebilirim. Eski wp-config dosyanız, ve uploads klasörünüz hariç herşeyi silin ve worpressi baştan kurun. Sorun hala devam ediyorsa hosting firmanızla görüşmenizde fayda var.

BLOG | http://safkaninsan.blogspot.com/
wmaraci
reklam

hakansariman hakansariman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Bazı temalarda da bu sorun cıkıyor benim cozum yolum FTP den temayı siliyorum.Örneğin sorun cıkaran temanın klasör adı "tema1" bu temadan önce kullandığım temanın klasör adı da "tema2" tema1 klasörünü siliyorum sonra "tema2" klasörünün adını "tema1" yapıyorum böylece eski temaya geçmiş oluyorum.

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)
Bu sorun tema dosyalarında PHP açılış ve kapanış etiketleri öncesinde ve sonrasında boşluk varsa oluyor. Fazladan satırı silersen düzelir.
header already send by xxx hatasını veriyorsa da aynı şekilde düzeltilir.

reklamnehiri reklamnehiri Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek seo
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 4 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
anlatılanlara ek olarak başıma geleni bende anlatayım ...

artbees jupiter teması kullanıyorum ... 5.1 versiyonundan sonra benzer hatayla karşılaştım ....

sorun sayfa arabelleğinden dolayı kaynaklanıyormuş ...

benzer durum sizin temanızda da olabilir ....

wpconfig.php dosyanızın en altına şu kodu ekleyin ... sayfa açılacaktır ...

/** uzun yazı beyaz ekran hatası */
ini_set('pcre.recursion_limit',20000000);
ini_set('pcre.backtrack_limit',10000000);

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al