wmaraci reklam
lidertakipci

Tecrübeli Blogcu Arkadaşlardan Fikir Almak İstiyorum

5 Mesajlar 849 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Sndesign Sndesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek renklervecizgiler.com
  • Konum Iğdır
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 22 / 5
  • Ticaret 17, (%100)
Yeni bir blog açtım 1 haftalık. 2014-abiyemodelleri.blogspot.com adresinde şimdilik günde bir iki içerik giriyorum 15 içeriğe ulaştım. Amacım önümüzdeki bir yıl içinde bu bloguma güzel hit çekmek ve tabi ki bir şeyler kazanmak.. İçerikleri sadece resim değil makul açıklamalar ile de destekliyorum. Tema olarak adsense ağırlıklı bir seçim yaptım. Daha çok aramalardan ziyaretçi gelmesini umuyorum o yüzden reklam yerleşimini ön planda tuttum.

Sizlere sormak istediklerim;

-Güzel bir hit için bloguma ne gibi çalışmalar yapmalıyım?
-Seo paketlerinden hangilerini tavsiye edersiniz?
-.com uzantılı domaine geçmem faydalı olur mu?
-Sosyal imleme sitesine üye olup her içeriğimi imlesem googlenin tepkisi nasıl olur?

wmaraci
reklam

crookersss crookersss </codenart> Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WM
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 212 / 177
  • Ticaret 1, (%100)
1- Guzel bir hit icin yaratici ve ozgun olmaniz gerekmektedir. Eger iceriginiz ilgi cekici olursa guzel hit alirsiniz.

2- Seo paketinden kastiniz nedir bilmiyorum ama bahsettiginiz seo yaptirmak ise bu isi yapan cok arkadasimiz var. Eger kendiniz yapmak istiyorsaniz. Sitenizi arama motorlarinin sevdigi sekilde duzenlemeniz gerekir. Title-descriptions-keywords gibi ufak detaylarla baslayabilirsiniz. Sitenizi webmaster tools a kaydedin vw sitemap gonderin. Pingler veya pingomatik gibi sitelerden ortalama 3 gunde bir ping alin. Sosyal paylasim sitelerinde sayfa acin veya yazilarinizi paylasin. Dahada uzar yapilacaklar fakat simdilik esas olarak bunlar onemli.

3- Ben google da arama yaptigimda genelde .com uzantili siteleri tercih ederim. Muhtemelen sizde oyle. Bu bunye blogspotu virus sanip girmeyenleride gordu. Ama yinede baslangic icin blogger iyidir.

4- Sosyal imlemeye tepkisini tahmin edemezsiniz cunku sitenin durumuna bagli olarak kesin bi sonuc alinabilir. Sitenizin 1haftalik oldugunu soyluyorsunuz. Cok fazla ping, imleme ve backlink ozellikle yeni siteler icin tehlikelidir. Cunku botlar spam olarak algilar ise sandbox a dusebilir ve birdaha siteniz google sonuclarnda cikmayabilir.

Sabirli olun siz sitenin hakkini verirseniz sitede size hakkinizi verecektir. Saygilar. :)

BKD BKD WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 30 / 130
  • Ticaret 11, (%100)
1- Güzel bir hit için birçok kişi özgün yaz yeterlidir diyor. Fakat özellikle bloggerda ne kadar özgün yazarsan yaz seoyla ilgili bir şey yapmıyorsan ne yazık ki hit gelmiyor. Yazıların özgün olacak ve bir yerden sonra backlink çalışmalarına başlayacaksın benim en çok katkı gördüğüm sosyal imleme çalışmaları tabii bunun yanında twitter, google plus, facebook, youtube, vimeo, flickr gibi sitelere linkini eklemeyi unutmamalısın. Artık sosyal ağların zamanı. Ayrıca linkwheel çalışmalarıyla da iyi yerlere gelebilirsin. Bir de çalışma yaparken anchor text çeşitliliği diye bir konu var. O konuyu araştır ve o konu doğrultusunda çalışmaları yap.

2- Günümüzde yaptırılması gereken en doğru seo paketi site içi seo paketi olduğunu düşünüyorum. Google öncelikle sitenin hızına, resimlerin ve dosyaların sıkıştırılıp sıkıştırılmadığına, resimlerin alt etiketinin olup olmadığına, başlıklar ve alt başlıkların kullanımına vs. bakıyor. Piyasada birçok kişi site dışı seo yapıyor ve bunu da 1-2 gün içerisinde yapıyorlar. Bu da siteye zarar veriyor. Eğer kendiniz yapabiliyorsanız yapın. Ya da size yükselme garantisi veren birisine bu işi yaptırın.

3- Ben bu konunun cevabını bilmiyorum ve ben de merak ediyorum bu sorunun cevabını fakat kendimce fikrimi söyleyeyim. Bence .com vb. domainler .blogspot'a göre çok daha iyi(hit açısından) çünkü com - net - org ... gibi domainler TLD yani top level domain kategorisine giriyor. Önceden .blogspot.com tarzında bir subdomain olarak görünen site TLD domainle göründükten sonra belli bir yükselme yaşanıyor. Bu benim fikrimdi Blogger konusunda daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir.

4- Çok katkısı olur. Kendine 10-15 tane kaliteli imleme sitesi belirle ve tüm içeriklerini o sitelerde imle. Eğer önceden eklemediğin, birikmiş içeriklerin varsa o içerikleri zamana yayarak ekle. Sabırlı olursan kazanırsın hemen bir şeyler bekleme. Özellikle de blogspot ile.
Ayrıca site içi linklemeyi de unutma her yazının içerisine diğer yazılarını imleyerek google gözünde seo konusunda + puan kazanabilirsin.

Çok daha fazla yazmak isterdim çünkü yazılacak çok şey var ama zamanım yok ne yazık ki. Yine de yardımcı olabildiysem ne mutlu. Başarılar :)

Sndesign Sndesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek renklervecizgiler.com
  • Konum Iğdır
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 22 / 5
  • Ticaret 17, (%100)
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. Şimdilik içerik zenginleştirmeye devam dediklerinize de dikkat edeceğim.

wmaraci
wmaraci

yigit2606 yigit2606 Filmkolik ve Şüpheci Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek FreeStyle
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
benim önerilerim ise şunlar:
öncelikle bloga baktım ve görsel açıdan çok zayıf olduğunu düşünüyorum.temayı değiştirebilirsin.bu benim fikrim tabi.daha sonra da önereceklerim: siteni yandex ve google a eklemen.metrica ya da eklemelisin.kesinlikle sosyal ağlardan faydalan bi sayfa aç ve her gönderini bu alanlarda paylaş.en azından arkadaşlarınla başlayabilirsin.özgün yaz.kopyala yapıştır yapmazsan kısa sürede arama motorları siteni indexler ve sıralamanı yükseltir.bu arada alexa ya da eklemeyi unutma.kolay gelsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al