wmaraci reklam

Bilgisayar Toplatacağım Önerileriniz nelerdir?

4 Mesajlar 830 Okunma
wmaraci reklam

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Merhaba, Laptobum bozuldu onu bir kenara atıp bilgisayar toplamak istiyorum Masaüstü.

Kasa + Monitör olmak üzere.

Ben nasıl bir bilgisayar istediğimi söyleyeyim sizde tavsiye ettiğiniz parçaları bana söyleyin lütfen. Burada birçok bilgisayarcıya gittim fakat hiçbiri samimi olmadı veya Ceplerine kar fazla olarak para sokmaya çalıştı. Kısacası aynı özelliklere hepsi ayrı fiyat istedi.

Nasıl bir bilgisayar kullanacağım?

Yeni çıkmış veya çıkacak olan özellikle FPS ve Yarış oyunlarını (CF, Crysis, NFS vb.) kasmadan, en az orta düzey grafik özellikleriyle oynayabileceğim.

Aynı anda onlarca dosyayı iç içe veya ayrı ayrı açabileceğim.

Kodlama ve entegre gibi birden çok yazı yazmam gerekiyor not defterlerinde ve onlarca dosya indirmem gerekiyor. Kısaca sizinde tahmin edebileceğiniz gibi Webmaster olarak çok dosya ile çalışacağım. Bunu ve yukarıdakileri rahatlıkla yapmamı sağlayabilecek bir işlemci.

İşlemciye ayak uydurabilen bir ram.

Rap müzik için kayıt alabileceğim yani Cubase kullanırken kasmayan, hızlı işlem yapan bir bilgisayar.

Oyun oynayacağım içinde büyük bir LCD monitör...

-----------

Umarım neler yapacağımı anlatabilmişimdir. Yani bilgisayarım kasmamalı bu işlemler için kısaca.

Şimdi benim için hangi parçaları önerirsiniz? (İşlemci, ram, ekran kartı vs..)

Harcayabileceğim fiyat maksimum 1500, 1600 TL

Şimdiden teşekkürler... Not: Aranızda eminim bilgisayar müh. veya bilgisayarcı Hocalarımda vardır, değerli yorumlarını almak isterim.

Konu Multidir.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.
wmaraci
reklam

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)
İşlemci,ekran kartı,ram den ödün vermezsen iyi olur, ama anakarta da önem ver. :) Ve ne olursa olsun i7 işlemci al, i5 den daha çok performans alırsın.
CezaLet

kişi bu mesajı beğendi.

zekuda zekuda Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 112 / 97
  • Ticaret 0, (%0)
bir ara kampanya vardı laptop da i7 8gb ram 2 gb ekran kartı 500 gb hdd 1600 tl ye arkadasım almıştı ama siz masaüstü istiyorsunuz masaüstü üstteki saydım özelliklerde 2000 TL Civarı bulabilirsiniz sanırsam.

Ek Olarak: Bu arada dikkat edilmesi gereken husus var i7 işlemci alırken pin sayıları var tam hatırlamıyorum overclock yapılamıyor siz yapılanı alın sorun yani aklınızda bulunsun kac pinli vs adını tam hatırlayamadım internetten bakarsınız.
CezaLet

kişi bu mesajı beğendi.

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
öneriler için teşekkürler, çok doğru şeyler söylediniz tekrar konuşmaya gideceğim fakat biraz daha ön bilgi toplamakta fayda var :)

Öyle böyle. Şöyle şöyle.
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al