Merhaba, Laptobum bozuldu onu bir kenara atıp bilgisayar toplamak istiyorum Masaüstü.

Kasa + Monitör olmak üzere.

Ben nasıl bir bilgisayar istediğimi söyleyeyim sizde tavsiye ettiğiniz parçaları bana söyleyin lütfen. Burada birçok bilgisayarcıya gittim fakat hiçbiri samimi olmadı veya Ceplerine kar fazla olarak para sokmaya çalıştı. Kısacası aynı özelliklere hepsi ayrı fiyat istedi.

Nasıl bir bilgisayar kullanacağım?

Yeni çıkmış veya çıkacak olan özellikle FPS ve Yarış oyunlarını (CF, Crysis, NFS vb.) kasmadan, en az orta düzey grafik özellikleriyle oynayabileceğim.

Aynı anda onlarca dosyayı iç içe veya ayrı ayrı açabileceğim.

Kodlama ve entegre gibi birden çok yazı yazmam gerekiyor not defterlerinde ve onlarca dosya indirmem gerekiyor. Kısaca sizinde tahmin edebileceğiniz gibi Webmaster olarak çok dosya ile çalışacağım. Bunu ve yukarıdakileri rahatlıkla yapmamı sağlayabilecek bir işlemci.

İşlemciye ayak uydurabilen bir ram.

Rap müzik için kayıt alabileceğim yani Cubase kullanırken kasmayan, hızlı işlem yapan bir bilgisayar.

Oyun oynayacağım içinde büyük bir LCD monitör...

-----------

Umarım neler yapacağımı anlatabilmişimdir. Yani bilgisayarım kasmamalı bu işlemler için kısaca.

Şimdi benim için hangi parçaları önerirsiniz? (İşlemci, ram, ekran kartı vs..)

Harcayabileceğim fiyat maksimum 1500, 1600 TL

Şimdiden teşekkürler... Not: Aranızda eminim bilgisayar müh. veya bilgisayarcı Hocalarımda vardır, değerli yorumlarını almak isterim.

Konu Multidir.