wmaraci reklam

Arabım demeye utanıyorum.

5 Mesajlar 894 Okunma
wmaraci reklam

sUstundag sUstundag Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek AŞÇI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 26 / 110
  • Ticaret 10, (%100)
Başlık biraz saçma gelebilir arkadaşlar ama size bir açıklama getirmek için yazıyorum bu yazıyı. Forumda çalıştığım bazı arkadaşlar ile sohbet etmişsek eğer arab kökenli olduğumu bilenler vardır. Aslında melez diyelim Annem Türk, Babam Arab (Suriye).

Söylemek istediğim şu, evet rahatsız olabilirsiniz sokaklarda binlerce insan var ama yarı Türk olmama rağmen, burada doğup - büyümeme rağmen, Türkçe'min kusursuz olmasına, Arab'lara benzememe rağmen bile reelde kökenimi bilenler, yeni öğrenenlerce o kadar çirkin hareketlere maruz kaldım ki kusmamak mümkün değil.

Size din kardeşiniz aman sevin diyemem, hiç dindar biri değilimdir ama karşınızda insanlar var nolur gözlerinin içine bakarken pisliğe bakıyormuş gibi bakmayın. Bilin ki ülkelerinden çok uzakta yanlarına sadece bir kuru canını alarak gelmiş insanlar çoğu. Evet kötüleri de vardır ama kötülük iyilik insana ait bir özelliktir, millet boyutunda düşünmeye kurunun yanında yaşı da yaklama gerek yok.

İkirde bir de gelmesinler kardeşim, gitsinler vatanları için ölsünler diyorlar, kolaysa öl lan, sen öl? Bekara karı boşamak kolay gelir, çoğu ezedi, çoğu şia, çoğu ortodoks gelenlerin neden gitsinler ölsünler, ölüm kelimesi senin kulağına çok hoş geliyorsa git kıy canına ama insanları git öl diye yönlendirmelerinden de tiksiniyorum!

Çalıştığım yerde iyi bir konumdayım, aşçıyım ben meslek olarak da yüksek bir yerdeyim, mutfağımda. 3 kuruşluk, daha konuşurken bu güne kadar hayırlı biz söz duymadığım, içki, kumar, kadın peşindeki adam işe girmiş, gerçekten çalışan bir mülteciye Türkçe anlamıyor diye "iç şarabı, ..." ikirde bir laf sokup, hayasızlığını bizlerden de beklerken benim ayıp demem %90 Arabları kayırıyor zannediliyor ama bunun ırk ile bir alakası yok. Din, ırk, millet gibi saçma salak mevzular ile insanları renglere ayırıp lütfen git öl demeyin, anlamıyorlar diye küfür etmeyin.

Bazen bindiğim metroda denk geliyorum, konuşmalarına şahit oluyorum, çoğu diyemem ama bazıları konuşurken, "sanki karşısında başbakan var" dokunma, yaklaşma, bakma diye çocuklarını uyarıyorlar. Bunun nedeni bizlerden tiksindikleri için değil, korktukları için. O kadar çok tepsi görmüşler ki... Korkmamaları saçma olurdu.

Sözü çok uzattım sanırım, tek söylemek istediğim "LÜTFEN DUYARLI OLUN".

Iff sıkıldım.
wmaraci
reklam

PrestijSolution PrestijSolution SEO and DEVELOPER Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo ve Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 606
  • Beğeniler 30 / 139
  • Ticaret 29, (%93)
Siz hiç dindar değilim dediniz ama ben size güzel dinimiz üzerinden konuşarak cevap vermek istiyorum. Size ırçkı davranan yardıgayan size yanlış davranışlarda bulunan insanların hepsine dikkat edin. Ya çok cahil ya da islamı gerçekten yaşamayan kişiler. İslamda ırçılık yoktur. Üstünlük takvadadır. Üstelik siz müslümansınız. Ben size yerinizde olsam ne ırkım ne de hakkımda öyle konusmalarına müsade etmezdım. eğer müsade etmeme gibi bir durumunuz yoksa o insanlara katlanmak zorundaysanız yapcak birşey yok. son olarak şunu demek istiyorum o insanlar hiç bir zaman sizi anlayamazlar. onların gözü bakar ama kördür :) Güzel peygamberimizinde dediği gibi arap olanın arap olmaya, arap olmayanın araba üstünlüğü yoktur, üstünlük yalnızca takvadadır. Siz o karaktersiz insanları aldırmayın. bırakın bol bol hakkınıza girsın onlar :) Onlar halden anlamazlar, boş boş konuşurlar.
luxfm sUstundag Fatma

kişi bu mesajı beğendi.

www.mucahitguner.com

deeprock2 deeprock2 runApp Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Mobil ve Web Geliştirme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 1096
  • Beğeniler 271 / 270
  • Ticaret 12, (%100)
ABD, küçük devletlerin canı gönülden kurulmasını destekliyor. Küçük lokmayı yutmak kolay olurmuş. Kendileri +40 milletden oluşuyor.
Fransa insan hakları savunuculuğu ile övünür. Teröristlere kucak açıyor. Afrika'ya şuan saldırı halindedir. Afrika'da çıkan petrolü İngilizler sahiplenmiş. Elmas madenleri Fransızlarındır.
Suudi Arap pilotlar Yemen'i bombalamaya giderken, gülerek 32 dişleri görünen fotoğraflarını paylaştı. Sebep nedir? Mezhep farkı mı?!
Milliyetçiliği, ırkçılıkla ayıramayan bir bölgede yaşıyoruz. Bölündükçe, ayrıldıkça yutulmamız an meselesidir. Bu coğrafyada bunu isteyen hainler, yerli işbirlikçiler de çok, malesef.
sUstundag Fatma anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

sUstundag sUstundag Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek AŞÇI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 26 / 110
  • Ticaret 10, (%100)

من كلمات وألحان النجم زياد برجي

كلمات الأغنية :

ما بيستحوا بعدن عم يجرحوا بعضن
عم يدبحوا بعضن لأ الدني مش هيك

حلوي الدني وهني قلبن على بعضن
خوفن على بعضن هيك الحقيقة هيك

ليش البشر صاير قلبن حجر
يعني بالمختصر
يا دمعة عيوني إرجعي

بأي تمن بيبيعوا وبيشتروا بعضن
بيكفي حزن
يا عيني لا لا تدمعي

يلي بيزرع حقد قلي كيف بيحصد ورد
قلي وكيف بيقدرعلى مخدة يغمض عيونه

ويلي بيسرق بلد قلي كيف بيحمي أرض
قلي وإللي أمنوا عالحق كيف قادر يخونوا

Iff sıkıldım.
wmaraci
wmaraci

cagatayguney cagatayguney WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek İnternet Reklam Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** G**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 121 / 120
  • Ticaret 21, (%100)
sen sıkma canını dicemde elde değil,kendini elit veya bulunmaz hint kumaşı sanan insanlar yüzünden..

Ek Olarak: sen sıkma canını dicemde elde değil,kendini elit veya bulunmaz hint kumaşı sanan insanlar yüzünden..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al