wmaraci reklam
lidertakipci

Alt Kategoriyle İlgili Bir Soru

4 Mesajlar 721 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar kültürel bellek sitesinde belirli konulaır alt kategorilerde toplamak zorunda kalıyorum. Şöyle bir örnek vereyim. Halk mutfağı konuları Araştırmalar diye genel bir başlık altındaydı. Şimdi Halk mutfağı bölümü araştırmaların alt kategorisi oldu.

Şimdi asıl soru şu her ne kadar alt kategoriye taşısamda yine Araştırmalara tıklayınca o bölümde görünüyor. Bunu nasıl çözerim veya bunun seo açısından zararı varmıdır?

wmaraci
reklam

• Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam boşver böyle şeyleri sen bildiğin gibi yap.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Böyle anormallikler olabiliyor bazen, genelde yazı eklerken kategori seçiminizden kaynaklanıyor. Yazı eklerken önce Araştırmalar kategorisini, daha sonra alt kategori olan Halk Mutfağı'nı seçmelisiniz, yani altkategoriye yazı ekliyorsanız, karışıklık yaşanmaması için altkategori ile birlikte ana kategoriyi de işaretlemeniz gerekir. Eğer sadece altkategoriyi seçerseniz bu altkategori ana kategorilerden birine dönüşür ve bir süre sonra böyle karışıklıklar meydana gelebilir. WordPress'in eminim bundan haberi vardır ancak sürümler geçiyor, halen bir çözüm bulunamıyor göründüğü kadarıyla.

Bir süre önce bende karşılaşmıştım böyle bir şey ile, tema kaynaklı olabileceğini düşünmüştüm ancak WordPress taraflı bir problem gibi. SEO açısından zararı var mıdır bilemeyeceğim ancak kullanıcıların pek hoşuna gitmeyebilir, karışıklıklara sebep olabiliyor çünkü.

• Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Yorumunuz için teşekkür ederim. Ben de ilk başta bunun temayla alakalı olduğunu düşündüm fakat siz yazınca durumun öyle olmadığını öğrendim. Sizin söylediğiniz şekilde yapayım bir de. Şimdiye kadar sadece alt kategoriyi seçiyordum.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al