wmaraci reklam

Domainin Yükselme üzerine etkisi

9 Mesajlar 1.280 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

siyahgiyen siyahgiyen SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)
Artık aramalarda direk isim olan domainlerin çok daha öncelikli olduğunu biliyoruz. Arama Siteadinerede şeklinde olunca siteadinerede.com çok avantajlı oluyor. Peki biz domaini şöyle alsak ; siteadi.com ve buna da subdomain açsak nerede.siteadi.com şeklinde aynı şekilde avantajlı olurmuyuz Googlede?

wmaraci
reklam

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

siyahgiyen adlı üyeden alıntı

Artık aramalarda direk isim olan domainlerin çok daha öncelikli olduğunu biliyoruz. Arama Siteadinerede şeklinde olunca siteadinerede.com çok avantajlı oluyor. Peki biz domaini şöyle alsak ; siteadi.com ve buna da subdomain açsak nerede.siteadi.com şeklinde aynı şekilde avantajlı olurmuyuz Googlede?

Merhaba;

subdomainlerin şahsen ana domainlerden daha başarılı olduğuna inanmıyorum.Ekstra emek gerektiriyor ve bence gerek olmayan bir yatırım oluşuyor...

Avantaj konusunda ise çok fazla bir artı beklemeyin.

Saygılarımla,Kolay Gelsin...

SEO DANIŞMANLIĞI
kulturelbellek

kişi bu mesajı beğendi.

Ghost Ghost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)
Google algoritmasını bilemeyiz. Ama bence bu değişir. Mesela siteadi.com ve site.adi.com olsun. İkiside eşittir. Hangisi SEO yapar ise o öne çıkar bence.

Bariswp Bariswp ZM Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ZM
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 2267
  • Beğeniler 316 / 445
  • Ticaret 15, (%100)

Ghost adlı üyeden alıntı

Google algoritmasını bilemeyiz. Ama bence bu değişir. Mesela siteadi.com ve site.adi.com olsun. İkiside eşittir. Hangisi SEO yapar ise o öne çıkar bence.

Tam olarak öyle değil.. Her zaman Anahtar kelimeler içeren alan adı ile yükselmek daha kolaydır.. Bu demek değildir ki diğer alan adları öne geçemez diye,sadece daha kolaydır.

Örneğin " araba " ile alakalı bir site düşünün araba.com ve dortteker.com rekabetinde araba.com ile yükselmek daha kolaydır

Gözlemlerime göre bunlar...
siyahgiyen siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Ghost Ghost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 751 / 310
  • Ticaret 24, (%100)

NoNe adlı üyeden alıntı

Tam olarak öyle değil.. Her zaman Anahtar kelimeler içeren alan adı ile yükselmek daha kolaydır.. Bu demek değildir ki diğer alan adları öne geçemez diye,sadece daha kolaydır.

Örneğin " araba " ile alakalı bir site düşünün araba.com ve dortteker.com rekabetinde araba.com ile yükselmek daha kolaydır

Sonuç olarak aynı şeyi söylüyoruz. Aslında herkes keyword domain almak istiyor. Sebebi de yukarılara çıkmak. Fakat SEO faktörünü göz ardı ediyorlar. Dediğiniz gibi keyword domainle daha kolay yükselinir.
Bir örnek vermek istiyorum.
cocuklarduymasin.com üzerine biraz çalışılsaydı ilk 3 e girebilirdi. Ama üzerinde çalışılmadığı için ilk sayfada bile değil. Çocuklar Duymasın kelimesinde 1. site: www.mint.com.tr/cocuklarduymasin/
2. site: diziadresi.net

• Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)

NoNe adlı üyeden alıntı

Bende size gözlemlerimi söyleyeyim içerisi bomboş sadece ana sayfasında bir resim olan ve 50 kelimelik bir yazı olan bloglar , siteler gördüm biraz önce araştırırken :)

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

NoNe adlı üyeden alıntı

Her zaman Anahtar kelimeler içeren alan adı ile yükselmek daha kolaydır..

Merhaba;

Kesinlikle bu söze katılıyorum.Benim de anlatmak istediğim buydu.Subdomain ile uğraşmak zaman kaybıdır...

Saygılarımla,

Elinize sağlık
Bariswp siyahgiyen

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)

NoNe adlı üyeden alıntı

Aynen katılıyorum sana. Bugün sadece 3-4 saat bununla uğraştım. Merak ettiğim ise subdomainin etkisi.

Yani birikiuc diye yapılan bir aramada

birikiuc.com ile uc.biriki.com aynı avantaja mı sahiptir. yani sonraki kelime başa gelse de aynı olur mu onu merak ediyorum

Ek Olarak:

siyahh adlı üyeden alıntı

Merhaba;

Kesinlikle bu söze katılıyorum.Benim de anlatmak istediğim buydu.Subdomain ile uğraşmak zaman kaybıdır...

Saygılarımla,

Elinize sağlık

Yorumun için çok teşekkür ederim.
siyahh

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
Ayrıca bakın "zaman kaybıdır" sözünü biraz daha açayım;

Diyelim yemek.siteadresiniz.com adında bir subdomain açtınız.Diyelim site yaşınız da 1 yıl olsun(örnek tamamen). Ana sitenize 1 sene boyunca uğraştığınız emekler vs... muhakkak vardır.1 Sene boyunca siteyi köşeye atmadıysanız tabi ki.Farz edin ki emek verdiniz,uğraştınız ve iyi kötü bir yerlere geldi.Ve sonra gittiniz "yemek" ile ilgili bir subdomain oluşturdunuz ve bu sefer yemek kelimesiyle ilgili çalışma yapmaya başladınız.Yani sizin zaten bahsettiğiniz ve sormak istediğiniz sorular veya insanların genelde subdomain açma isteği popüler kelimeleri kasmaktır.Yani şöyle ki;

kimse gidipte;

ayşem.siteadresi.com diye bir subdomain açıpta seo çalışmalarıymış yok başka çalışmalarmış,konu ekle,resim ekle,pinglet vs vs vs... yapmaz ve uğraşmaz.(TR Karakter ekledim bilerek belli olsun diye)

açacaksa daha güncel ve popüler şeylerden,aranma hacmi yüksek şeylerden açar;

örneğin: yemek.siteadresi.com, spor.siteadresi.com vs...

o yüzden sıfırdan başlamak demektir subdomain.Ana sitenizi bir yere getirdiyseniz boş yere vakit kaybetmeyin subdomain üzerinde uğraşmak için.Yarın birgün gider site kapanır ya da Allah korusun bir sorun olur. 2 Sitenizde(subdomain) toptan göçer.En iyisi popüler kelimelerden oluşan sıfırdan ve etkili bir site açın.Bu sayede SEO ya vb... çalışmalara daha iyi yönelirsiniz ve boşa kürek çekmemiş olursunuz.Yani ekstra masraf çıkarmamış olursunuz...

örneğin;

yemek.com dolu ise sizde: yemek11.com gibi siteler açın ki oradaki "yemek" kelimesi önem kazansın ve SEO konusunda 1-0 önde başlayın :)

Saygılarımla,Kolay Gelsin...

SEO DANIŞMANLIĞI
siyahgiyen alkinkasap

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al