wmaraci reklam

SEO konusunda webmasterlara yakınışım

10 Mesajlar 1.058 Okunma
wmaraci reklam

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)

Merhaba arkadaşlar , çok uzun zamandır sizlerle makale paylaşımı yapmıyorum ya da yapmak istemiyorum diyebilirim. Nedeni ise onca makaleler yazdım , onca konularda ki sorulara cevap verdim ama kimse kendi yolunu çizemedi. Çizemediğim den kastım kimse kendi kendine bir şey yapmadı. Biz yolu gösterdik ama o yoldan gitmediler. Hep dışa dönük bağımlı şekilde kaldılar. Anlattığım makaleleri uygulayan çok az kişi vardır. Ben makale yazmadan önce %100 kendim önceden denerim sonuçları eğer olumlu ise yazarım. Bir makale yazmak için 3 ay beklemişliğim var. Kimseye yanlış bilgiler vermek onların kafalarını karıştırmak ya da yanlış yola yönlendirmeyi istemem.

Zamanında pekmezgibi den makaleler yayımlayan ve bundan hoşnut olan bir insandım. Sabahlara kadar uyumaz , kılı kırk yararak makalelerimi yazardım. Ama kabuğuma çekilmeye karar verdim. Gün geçtikçe bu kabuğum daha da sertleşti. Dışa dönük bağımlı halde sizleri görmek beni üzen sıkan bir durum. Bu üzüntümün tek sebebi ise insanların var olan bilgilerini kullanamamaları. Ben websitelerine kendi emeğini vermek en sağlıklı sonuçları geri dönüşler kazandıracağına inanan bir insanım. Bir kaç SEO paketi aldım onları da kendime değil ha arkadaşlarım ısrar ettiler bu işi hakkıyla yapan kişilerden onların adına iletişime geçip orta yolu bulduk. Tabii bu benim başımı çok ağrıttı. "Ee Mustafa niye siteye hit gelmiyor ? Hani bu adamlar işini hakkıyla yapıyorlardı ? İşinin eriydi ? " Bunu bana söyleyen arkadaşım aynen şu toteme inandı. SEO paketi alınca site hoop üst sıralara çıkacak gelsin hitler gelsin süt banyoları gelsin çikolatalı kekler. Adam sitesiyle hiç ilgilenmemiş. 1 ayda 3-4 konu girmiş ve suçu hem benden hemde SEO konusunda çalışma yapan arkadaşlardan buldu. Tabi bende bundan önce arkadaşıma dedim ki " Özgün ol , güncel ol , paylaşımcı bilgi verici ol , bak çalışmada yaptırdık siteyi de azda olsa çalışmayla destekledik." tabi arkadaş bunların hiç birine uymamış sağdan solda konuları kopyala+yapıştır yapmış sonra geliyor diyor ki bu neden böyle ? Ne bekliyordun?

Yukarıdaki anlattığımın bu yazıyı yazmamda hiç etkisi olmadı örnek vermek amacıyla belirttim asıl bahsetmek istediğim noktaya gelecek olursak; kendi işini kendin yap kendin takip et daha da özverili çalışmalar elde edersin. Tamam yetişemeyeceğin noktalar olacak belkide SEO terimiyle ilk defa karşılaşıyorsun. Olsun atlatabilirsin. Biz doğar doğmaz google webmastertools ile tanışmadık. :) Her şeyin bir atlatma evreleri olacak zorlanacaksın. Uykusuz , gözlerin kanlı hatta morarmış şekilde dolaşacaksın. Ama sonunda istediğine ulaşacaksın. Kısacası azim,inanç,özveri. Tüm mesele bunda. Ama benim gözlemlediğim kişiler hep dışa bağımlı , hep bir kolaya kaçma çabası içerisindeler.Yaratıcı özelliklerini kullanmıyorlar , doğaçlama yapamıyorlar kısır döngüde durup birilerinin ceplerini dolduruyorlar. Sakın beni yanlış anlamayın paket satan arkadaşlar sizlerde bu işten ekmek kazanıyorsunuz sizlerede hak veriyorum ama benim yakındığım konu bu insanların kendi siteleriyle neden bu kadar ilgisiz oldukları. Ya sen bebeğini neden kendin bakmak yerine bakıcıya verirsin ki ? Hiç değilse bakıcı kişiler bebeğinizle sürekli ilgileniyorlar ama SEO konusunda anlık çalışma yapıp daha sonra ilgilenmiyorlar. İlgilenenler istisna.

Benim en çok zevk aldığım konu nedir biliyor musunuz ? SEO çalışmalarımı kendim yaparım ve bu kısır döngünün içerisindeki çalışmalardan değil kafama göre yaratıcı bana göre her sistemden kendi siteme SEO konusunda geri dönüş kazandıra bilirim. Backlink olsun olmasın , video olsun olmasın hiç fark etmez. İnternet dediğimiz şey ne kadar büyük hepimiz farkındayız. İnternet kazan ben kepçe misali :) ve beni en çok tatmin eden şey ise açıyorum webmaster araçlarını bakıyorum geri dönüşler nasıl ? Bakıyorum aa bak şu siteden geri dönüş var aa şuradanda var o zaman ne kadar keyiflendiğimi ne kadar heyecanlandığımı anlatamam. Kendi çalışmalarının fayda etmesi insana özgüven de kazandırır.Diyeceğim o ki arkadaşlar. Dışa bağımlı olmayın kendi sisteminizi siz kurun deneme-yanılma yöntemiyle ilerleyin. Unutmayın kendi yaptığınız çalışma en sağlıklısıdır. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim yazı biraz uzun oldu ama artık bunu yazmam gerektiğini hissettim. Sürç-i lisan eylediysem affola. Sağlıcakla kalın.
YenerK fafafe123 Wolinka

kişi bu mesajı beğendi.

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.
wmaraci
reklam

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
mantıklı, seoyu kendi belirlemeliler boşuna para verip seo paketi alıp makale yayınlamamakta aptallık

webankasi webankasi Gıda Mühendisi / Yazar Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Gıda Mühendisi, Metin Yazarı
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 326
  • Beğeniler 76 / 48
  • Ticaret 46, (%98)
Herkesin bir stili vardır. Bazı webmaster olan kişileri bu makaleden uzak tutmak gerekir.

• Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)

webankasi adlı üyeden alıntı

Herkesin bir stili vardır. Bazı webmaster olan kişileri bu makaleden uzak tutmak gerekir.

Webmasterdan kastım genelleme yaparak site sahiplerine hitab etmemdir. :)

wmaraci
wmaraci

NKara NKara Front end Developer, Seo smm Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Front end Developer, Seo smm
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 56 / 62
  • Ticaret 1, (%100)
ülkemizin webmasterleri malesef bu öykünün hazin sonucuna tevessül etmiştir.
seo kavramını birçok arkadaşımız farklı anlamış ve direk sonuç odaklı beklenti içerisine girmiş bulunmakta. tabi bu tabuları yıkmakta bir zaman sonra zorlaşıyor.
seo sadece backlink ve diğer unsurlarla bitmiyor. dediğin gibi, bebeğiniz olmuşçasına ilgi göstermek gerekli. tabi bunların ehemmiyetini anlamak için tecrübe gerekli, oda zamanla olacaktır.
ByPowerfuL

kişi bu mesajı beğendi.

Seo Nasıl Yapılır Sorusuna, Arama Motorunun Yap Dediğini Yap! Yapma Dediğini yap ma..

ozcan0110 ozcan0110 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelance Web Developer
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 234
  • Beğeniler 26 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
Seo çalışması dediğin şey özgün ve düzenli içerik olmadan fayda etmez doğru bi yere değinmişssin. Tabi içerik özgün tamam ama işe yarar bir şey değilse yine hit getirmez.Sadece özgün olması yetmez işe yarar , faydalı yazılar hit getirir. Ve seo da en önemli faktörlerden birisi arama ve etiketlerdir etiketler arama ile link verilmiş şekilde olmalı bu google açısından çok yararlı bi faktördür.
ByPowerfuL

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)

ozcan0110 adlı üyeden alıntı

Seo çalışması dediğin şey özgün ve düzenli içerik olmadan fayda etmez doğru bi yere değinmişssin. Tabi içerik özgün tamam ama işe yarar bir şey değilse yine hit getirmez.Sadece özgün olması yetmez işe yarar , faydalı yazılar hit getirir. Ve seo da en önemli faktörlerden birisi arama ve etiketlerdir etiketler arama ile link verilmiş şekilde olmalı bu google açısından çok yararlı bi faktördür.

Eklemeler için teşekkür ederim.

political political ... Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)
Seo: Arama motoru optimizasyonu değildir midir ?
Seo yapan kişi sitesini arama motoruna göre tasarlar amma velakin arama motorunun yani genel olarak kullanılan google ın istediği kullanıcı yararına yapılan sitelerdir.

Sadece özgünlükle birşey yapamazsınız. Yazdığınız yazıların o konudaki sitelere bazı konularda benzerlik göstermesi de gerekiyor. Tamamen bağımsız bir yazıyla kendinizi göstermeniz zaman alabilir.

Tüm seo uzmanlarında (gerçek anlamda uzman) gelecekte webin tamamen semantic bir yapı üzerine kurulacağı görüşü hakim. Zaten googleda bunu açıkca gösteriyor.

Yani diyeceğim o ki: Sadece özgünlük (ki ne kadar özgün olabiliyorsunuz bunu bir sorun kendinize) bir işe yaramıyor. Yazdığın konuda kaynaklar kullanacaksın. Bunu googlea gösterceksin. Sen kaynak gösterirsen başkalarıda seni kaynak gösterecektir. Ve webin doğal yapısı sayesinde farkedileceksindir.

• Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)

political adlı üyeden alıntı

Seo: Arama motoru optimizasyonu değildir midir ?
Seo yapan kişi sitesini arama motoruna göre tasarlar amma velakin arama motorunun yani genel olarak kullanılan google ın istediği kullanıcı yararına yapılan sitelerdir.

Sadece özgünlükle birşey yapamazsınız. Yazdığınız yazıların o konudaki sitelere bazı konularda benzerlik göstermesi de gerekiyor. Tamamen bağımsız bir yazıyla kendinizi göstermeniz zaman alabilir.

Tüm seo uzmanlarında (gerçek anlamda uzman) gelecekte webin tamamen semantic bir yapı üzerine kurulacağı görüşü hakim. Zaten googleda bunu açıkca gösteriyor.

Yani diyeceğim o ki: Sadece özgünlük (ki ne kadar özgün olabiliyorsunuz bunu bir sorun kendinize) bir işe yaramıyor. Yazdığın konuda kaynaklar kullanacaksın. Bunu googlea gösterceksin. Sen kaynak gösterirsen başkalarıda seni kaynak gösterecektir. Ve webin doğal yapısı sayesinde farkedileceksindir.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum , dediğiniz gibi sadece özgünlük yetmiyor. Eklenmesi gereken çok şey var ben bunları önceki makalelerimde bahsettim. Bu yazıda sadece yakınışımı ortaya koymak istedim. :) İyi günler dilerim.

webankasi webankasi Gıda Mühendisi / Yazar Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Gıda Mühendisi, Metin Yazarı
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 326
  • Beğeniler 76 / 48
  • Ticaret 46, (%98)
Şunu bir kavrayamayanlar var hala?
Özgün olan makale hit alır diye bir tabunuz varsa yıkın gitsin. Sadece yararlı makaleler hit alır. Bunu unutmayın. Milletin arayabileceği, ihtiyacı olan makaleler yazın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al