wmaraci reklam
lidertakipci

Lütfen artık hazır scriptler ile sosyal ağ kurmayın

20 Mesajlar 3.697 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Öncelikle, bu konu kimseyi zorla site kurmasını engellemez. Kimseye "böyle site kuramazsın!" demez.

Konumuz: Biz türklerin her hafta sosyal kurması.

Evet, şu wmaracının klasik haftalık konularından birini daha ele alıyoruz. "türklerin sosyal ağı neden yok?" "yabancılara prim vermeyelim" iyi tamam vermeyelim. Ne yapalım? hazır script kurup sosyal ağ yapalım, ismi bile özgün olmasın. Ee, türkler türk yapımı olduğu için kullanır. - kullanır.

Yahu arkadaş güzel başlıyorsunuz, diyorum ki "heh herhalde bu sefer bir fikir var" la bir bakıyorum yine aynı terane. Yine phpdolphin kurulmuş, hazır tema yüklenmiş ve hop konu açılıyor "türklerin sosyal ağı açıldı!" ulan bu mu türklerin sosyal ağı? Sistemi bile yapan yabancılar, sen ne ile ne kuruyon? Onu geçtim, eminim o scripti internetten warez olarak indirdin ücretini verip satın almadın bile.

Sonra ne oluyor? Site tutmuyor. "her ülkenin kendine ait sosyal ağı var bizden birşey olmaz, vk'ya bakın nasıl ruslar hep onu kullanıyor." Bak bakayım vk nasıl. Bak bakayım phpdolphin ile mi kuruldu vk.com.

Milletin tek fikri şu. "Hazır siteyi kurayım, milliyetçilik duygularını sömüreyim siteye bağlayayım. Elime geçen para ile sistemi biraz geliştiririm. Sonra yolumu bulurum" ben yüzde yüz eminim ya herkesin aklında ki düşünce bu. Aksi düşünülse adam der ki "ulan bunu kuruyoruz ama adamlar bizle dalga geçer, bu site biraz büyüse bile bu script patlar bununla birşey olmaz, sonra rezil oluruz." yok ama böyle düşünmüyor ki adam. Kur>sömür. Fikir bu.

Kapanış;

Yapmayın artık böyle şeyler, burada işinin ehli insanlarız toplanıp yapalım da demiyeceğim. Onuda denedim hiçbiriniz işin ucundan tutmadınız. (Org, eksiyukluproton hariç.) Lütfen artık hazır siteler kurarak insanların milliyetçi duygularını sömürmeye çalışıp sömüremiyince de sitem etmeyin.
dijitalblog alp fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

CineArsiv CineArsiv WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 3 / 33
  • Ticaret 2, (%100)
Aynen katılıyorum 19 kişilik ekiple yola çıktık bütçemiz var diyen birini eleştirdim adam yok biz çok biliyozya getirdi lafı ee ozaman kolay gelsin dedim :D
Hazır yazılımmı az biraz değiştirmeyi bilen sosyal ağ kurup zengin olmayı planlıyor harcanan zamana yazık...
Kafkef

kişi bu mesajı beğendi.

batikan batikan TeknoPati :) Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
kodlamadan anlayan arkadaş varsa buyursun türklerin kodladığı sosyal ağ yapalım :)

BRHMCR BRHMCR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum Ukrayna
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 744
  • Beğeniler 0 / 216
  • Ticaret 3, (%100)
aynen bilader bu tipler çok bilmişlik havası taslayıp olmayacak birşeyi oldurmaya çalışıyorlar çapsız kişiler bunlar

bunları eleştirincede tek savunmaları sonuçta yapıyoruz uğraşıyoruz onların aslında uğraştıkları şey adsense alma çabaları

kendi çevrelerinde 3-5 kız çağırıyorlar o kadar yani.. yani kardeşim üstüne alınırsan alın tutmaz diyorsam tutmaz :)

@JackkerL çok güzel bi konuya değişmişsin eline sağlık

wmaraci
wmaraci

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
Bizim sosyal ağımızın olmamasının tek bir nedeni var o da; "Abi, zaten yapılmış. Facebook ve Twitter var. Kim niye girsin?" gibi yada vb. bir cümle kalıbından ibaret o kadar.

Hazır script kullananlar da yazılım, tasarım bilgisi olmayan yada fazlası ile bu mevcut dallara hakim olmayan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

batikan batikan TeknoPati :) Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
Cidden fikirleri olan paylaşsın belki güzel birşeyler çıkartırız instagram tumblr ı bulanda senin benim gibi insan :D türkü her yerde görmek isteyen önce warez script kullanmıcak :)

Mukim Mukim Ne yapalım meselâ? Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticâret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** C**
  • Mesajlar 503
  • Beğeniler 0 / 131
  • Ticaret 101, (%100)
Düşüncelerinize katılıyorum ama direkt olarak 'sömürme' ithamınızı açıkçası yadırgadım. Bu işle uğraşan arkadaşlar var aramızda ve konuyu muhatap olarak alabilirler.

Bunun dışında aslında benim ara sıra takip ettiğim tamamen Türk yapımı olan www.mergeen.com adlı bir mikroblog var. Fakat eksiklikleri bir hayli. Her şeyin başında orijinal bir tarz olarak gözükse de Twitter kopyası ile hareket edip kendini geliştirmiştir. Umarım, cumhuriyetin daha ilk yıllarında uçak imâl edip çeşitli ülkere satan dedelerin torunları, böyle bir girişimde bulunarak bu konuda da özgün bir şeyler üretir...

Gandak Gandak Web Master & Yazar Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master & Yazar
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 36 / 49
  • Ticaret 25, (%100)
Her hafta bende bu konuda birileriyle tartışıyorum. Ben bıktım ama bu arkadaşlar bıkmadı bakın normal bir blog açıp 19 kişi içine günde bir tane içerik girse zaten çok para kazanırlar. Neden böyle hevesler ve heyecanlara kapılıyorlar. Gel gör ki ben yeni projelere açık bir insanım ama bakın sosyal ağ kavramı bile yabancılardan çıktı. Sosyal ağ kavramını unutup ne yapabilirim diye düşünüp bir şeyler çıkaracaksan çıkaracaksın olmuyorsa yapmayacaksın , yapacaksan da batacaksın bu bu kadar açık ve net...
JackkerL

kişi bu mesajı beğendi.

CineArsiv CineArsiv WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Web master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** İ**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 3 / 33
  • Ticaret 2, (%100)

batikan adlı üyeden alıntı

Cidden fikirleri olan paylaşsın belki güzel birşeyler çıkartırız instagram tumblr ı bulanda senin benim gibi insan :D türkü her yerde görmek isteyen önce warez script kullanmıcak :)

Hocam ciddi fikirleri olan neden paylaşsın ciddi bir fikri olması için bu konularaa hakim olması gerekiyor bu konulara hakim biride neyi nasıl yapacağınıda bilir he işte ben şu kadarını yapabiliryorum eksik parçalar şunlar yapacak kişi ile ortaklık kurarım diyen olur mutlaka ama önce bişeyler bilmesi projeyi tasarlamış olması gerekiyor...

Ek Olarak:

Gandak adlı üyeden alıntı

Her hafta bende bu konuda birileriyle tartışıyorum. Ben bıktım ama bu arkadaşlar bıkmadı bakın normal bir blog açıp 19 kişi içine günde bir tane içerik girse zaten çok para kazanırlar. Neden böyle hevesler ve heyecanlara kapılıyorlar. Gel gör ki ben yeni projelere açık bir insanım ama bakın sosyal ağ kavramı bile yabancılardan çıktı. Sosyal ağ kavramını unutup ne yapabilirim diye düşünüp bir şeyler çıkaracaksan çıkaracaksın olmuyorsa yapmayacaksın , yapacaksan da batacaksın bu bu kadar açık ve net...

Aynen katılıyorum İlginçtir hocam sosyal ağ kurmayı planlayarlar genelde önce face tarzı bişey yapıyor e iide face zaten bulundu sen neyi arıyosun diyincede kızıyorlar :D

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba,

quup.com 'u biliyormusunuz ? Türk yapımı sosyal ağdır.Şuan için çok iyi ilerliyorlar, sıklıkla kullandığım bir site haline geldi :) Yapılmakta olan şeye destek vermek lazım gelir :)

Buda tanıtım videosu quup.com'un.
http://www.youtube.com/watch?v=AzWr7UrN0rs
JackkerL

kişi bu mesajı beğendi.

wptreni.com |  Wordpress Blogu
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al