wmaraci reklam
lidertakipci

Windows 8 Tanıtılırken Çöktü

11 Mesajlar 1.934 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Ali Ali Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 22 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
Microsoft'un merakla beklenen Metro arayüzü, kendini göstermeye başladı. Microsoft ERP ürün yönetimi grubu müdürü Fred Studer ve Microsoft ERP bölüm başkanı Kirill Tatarinov, Windows 8 yüzünden zor anlar yaşadılar.

İkili, tablet üzerinde Windows 8'i tanıtırken cihaz Tatarinov'un eline geçtiği anda kilitlendi. Sorunun üstesinden gelebilmek için ikili, farklı tuş kombinasyonlarını denediyse de bu soruna çözüm bulamadılar.

Yeni bir tabletin gelmesiyle birlikte tanıtıma devam edebilen ikiliden Tatarinov "Görüldüğü gibi Windows 8 üzerindeki çalışmalara devam etmekteyiz." açıklamasını yaparak sorunu geçiştirmeyi denedi. Studer ise sorunun görülmediğini umarak "Umarım Windows 8'i beğenmişsinizdir." cümlesini sarfetti.

SDN

wmaraci
reklam

GsliKahraman GsliKahraman Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci :)
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 761 / 199
  • Ticaret 2, (%100)
Ne diyelim :)
Bu kadar olur :)

Riza Riza 1337 @ trendyol Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)
Microsoft alışık :)
bkz. http://www.youtube.com/watch?v=TGLhuF3L48U

Batuhan Ali

kişi bu mesajı beğendi.

1337

grdiyan grdiyan Ebaydestek Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 92 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
Başlık süper. :D

wmaraci
wmaraci

mhmt9126 mhmt9126 mehmetunlu.org Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 21 / 38
  • Ticaret 0, (%0)
Kesinlikle Microsoft alışık :) Bu sefer de vista pert oluyor. :)

http://www.youtube.com/watch?v=zFx62_Iadjg&feature=like-suggest

• Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)

mhmt9126 adlı üyeden alıntı

Kesinlikle Microsoft alışık :) Bu sefer de vista pert oluyor. :)

http://www.youtube.com/watch?v=zFx62_Iadjg&feature=like-suggest

Yok hocam Vista'nın BlueScreen'i öyle değil :) Windows 95/98 sürümlerinin öyle :) Tamamen o günü hatırlatmak amacıyla yapılmış sanırım :)

1337

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
Ben de az önce okudum bu haberi. Windows, çökmelerine ve mavi ekranlarına o kadar alıştırdı ki. Bunların olması normalmiş gibi geliyor insanlara. İnsanlar bazı şeyleri görmeli ve farkına varmalı. Çökmeyen bir sistem arayanlar için "GNU/Linux" diyorum.

• Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Ben de az önce okudum bu haberi. Windows, çökmelerine ve mavi ekranlarına o kadar alıştırdı ki. Bunların olması normalmiş gibi geliyor insanlara. İnsanlar bazı şeyleri görmeli ve farkına varmalı. Çökmeyen bir sistem arayanlar için "GNU/Linux" diyorum.

Linux'u hobi olarak kullanıyorum ancak mecbur olarak tabiki Windows :) Photoshop kullanıyorum WiNe ile de Photoshop pek stabil calısmıyor ne yazıkki..

1337

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Rick35 adlı üyeden alıntı

Linux'u hobi olarak kullanıyorum ancak mecbur olarak tabiki Windows :) Photoshop kullanıyorum WiNe ile de Photoshop pek stabil calısmıyor ne yazıkki..

En azından siz kullanıyorsunuz ve GNU/Linux'e çamur atmıyorsunuz. Bazıları 1-2 hafta kullanıyor (Ona da kullanmak denmez), ondan sonra herkese Windows'un süper olduğunu ve Linux'un çok kötü olduğunu söyleyip duruyor. Böyle yaparak merak edip kullanmak isteyenlerin de önünü kesiyorlar.

Benim de bilgisayarımda Windows ve Linux Mint yüklü. Çoğu zaman %90 Linux Mint'i kullanıyorum. Windows'u açtığım zaman bende uyandırdığı his "Hemen kapatıp Linux Mint'e geçeyim" oluyor. Kendimi nedense rahatsız hissediyorum.

Geçenlerde babamın bilgisayarındaki Windows'unda çökme oldu. Windows kurulum DVD'si ile bile halledemedi. Sen ver bana ben hallederim dedim. Elimdeki GNU/Linux DVD'siyle sorunu çözdüm.

Ben 15 sene Windows kullandım. Bir sistem hiç mi kendini yenileyip geliştirmez. 15 yıl önceki sistem çökmeleri ve mavi ekranlar, yıl 2012 olmuş hala var. Geçen 15 yıla baktığımda değişen tek şey Windows'un görünümü. Ben yaşadığım sürece Windows'un bu sorunlarını çözemeyeceğini kabul ettim artık.
Riza

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

En azından siz kullanıyorsunuz ve GNU/Linux'e çamur atmıyorsunuz. Bazıları 1-2 hafta kullanıyor (Ona da kullanmak denmez), ondan sonra herkese Windows'un süper olduğunu ve Linux'un çok kötü olduğunu söyleyip duruyor. Böyle yaparak merak edip kullanmak isteyenlerin de önünü kesiyorlar.

Benim de bilgisayarımda Windows ve Linux Mint yüklü. Çoğu zaman %90 Linux Mint'i kullanıyorum. Windows'u açtığım zaman bende uyandırdığı his "Hemen kapatıp Linux Mint'e geçeyim" oluyor. Kendimi nedense rahatsız hissediyorum.

Geçenlerde babamın bilgisayarındaki Windows'unda çökme oldu. Windows kurulum DVD'si ile bile halledemedi. Sen ver bana ben hallederim dedim. Elimdeki GNU/Linux DVD'siyle sorunu çözdüm.

Ben 15 sene Windows kullandım. Bir sistem hiç mi kendini yenileyip geliştirmez. 15 yıl önceki sistem çökmeleri ve mavi ekranlar, yıl 2012 olmuş hala var. Geçen 15 yıla baktığımda değişen tek şey Windows'un görünümü. Ben yaşadığım sürece Windows'un bu sorunlarını çözemeyeceğini kabul ettim artık.

Gerçekten doğru bi tespit , Windows kendini şuana kadar sadece arayüz olarak geliştirdi. Olsun varsın birkaç performans artışı oldu yada olmadı hissedemedim bile , Windows 98 , 98 ME , XP , Vista , 7 ve 8 kullandım aralarındaki tek fark arayüz :) Linux'un tek suçu tüm yazılımcılara göre açık kaynak kodlu olması sanırım :confused: Çünkü Adobe neden Linux için yazılım yayınlamasın?

1337
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al