wmaraci reklam
lidertakipci

Bu Projeye Nereden Nasıl Başlanır (50.000 TL Bütçe)

22 Mesajlar 2.707 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar, bir arkadaşım bana bir projeden bahsetti ve destek olmamı istedi.
Çok sağlam 4-5 tane domain ve bunların çeşitli uzantıları ve 100e yakın varyasyonlarını satın almış. 50.000 TL'lik sponsor da bulmuş.
Bana aşağıdaki fotoğrafı gösterdi. Kabataslak bir çalışma planı hazırlamış.

Bu plana göre çalışmak istiyor. Ama benim anlamadığım, sizlere danışmak istediğim bazı noktalar var.

Bu plana göre blogspot ve wordpress blogları ile yardımcı siteler desteklenecek. Yardımcı siteler ise ana siteyi destekleyecek. Onlar da birbirini destekleyecek.
Sonra o onu, bu şunu derken örümcek ağı gibi birşey çıkıyor ortaya.

Paravan blog mantığına göre nereden başlanmalı?
1- Paravan bloglara mı çalışmalı ilk önce. Onları yükseltmeli.
2- Yoksa ana siteden alta doğru mu?
3- Yoksa ilk yardımcı sitelere mi çalışmalı.
4- Yoksa hepsine beraber mi başlanmalı.

Bu olay nasıl hayata geçirilir.
Yorumlarınızı esirgemeyein lütfen.

wmaraci
reklam

ayhanteke07 ayhanteke07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek adsense
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 98
  • Beğeniler 2 / 17
  • Ticaret 59, (%100)
biraz inceledim kafa yordumda yılan hikayesi gibi birşey olmuş bu işin içinden çıkamadım :)

narhosting narhosting Backlink Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 85 / 73
  • Ticaret 12, (%100)
Boyle cimek yerine kisa bir yaziyla anlatsaniz daha iyi olut :)
Sorunuza gelirse hepsine baslayin fakat ana siteye agirlik verin.

• Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

ayhanteke07 adlı üyeden alıntı

biraz inceledim kafa yordumda yılan hikayesi gibi birşey olmuş bu işin içinden çıkamadım :)

Evet bende çıkamadım işin içinden.

wmaraci
wmaraci

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Kesinlikle beraber baslanmamali. Yeterince para var, detayli incelenmis zaten. Ilk once ana siteden baslanmali. Daha sonra destek verilmeli

• Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

narhosting adlı üyeden alıntı

Boyle cimek yerine kisa bir yaziyla anlatsaniz daha iyi olut :)
Sorunuza gelirse hepsine baslayin fakat ana siteye agirlik verin.

Ben çizmedim. Birkaç şirkete danışmış. Büyük bütçeli bir yatırım işi falan anlatmış. Onlarda kalıcı ve sağlam bir site için çalışma planı hazırlamışlar. Arkadaş bunu çizmiş özet olarak. Yoksa kendisine verilen 4 sayfalık bir çalışma raporu var. O çok daha karışık :)

Ek Olarak:

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Kesinlikle beraber baslanmamali. Yeterince para var, detayli incelenmis zaten. Ilk once ana siteden baslanmali. Daha sonra destek verilmeli

Öyle mi. Şimdi 4 tane yardımcı site. 8 tane yardımcı ücretsiz blog var.
Benimde kafama takılan o. Bu 8 tane blogu açınca hiçbirşeye benzemeyecek. Bunlara biraz çalışıp, kalitesini artırıp. Ana siteyi besleme işi kafa karıştırıyor.

zampanya zampanya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo & WebMaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ü**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 33 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
bu desteklemeden kasıt ney tam olarak

Forcerecon Forcerecon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Programlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 45 / 58
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam bu mantık eskiden değil miydi ? Pramit sistemi vardı seo için alt siteler üst siteleri destekler üst siteler birbirlerini ve ana siteyi destekler sonra hepsi ana siteyi destekler.Anasiteye birkaç pr yüksek siteden link çıkartılır...vb buna benzer çok çalışma vardı önceden hala bu yöntem işler yaparmı bilinmez.

www.oyuncumedya.com - Oyun, Haber ve Teknoloji Portalı!

erdalgozum erdalgozum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Profesyonel SEO Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 112 / 91
  • Ticaret 9, (%100)
Kısaca şöyle yapılabilir ve etkili olur;

1 - Önce paravan bloglar açılır ve ciddi olarak onlar üzerinde çalışma yapılır. Paravan bloglar küçük birer bebek gibi özen ve dikkatle beslenir temiz ve özgün içerik eklenir. Kaliteli backlinkler alınır. 1 ay gibi çok kısa süre içinde içerikleri en az 50 şer makale & yazı olarak şekilde doldurulur.

2 - Paravan blogların bu seviyeye gelmesinden sonra ana sitelerin inşaasına başlanır. Ana sitelerin inşaası bitirildikten sonra paravan bloglardan tanıtım yazısı eklenip ana sitelere link verilir. Tanıtım yazıları içinden anahtar kelimelerle vereceğiniz linkler değere artı etki edecektir.

3 - Hem ana siteler hem paravan bloglar sürekli güncel tutulur.

4 - Paravan bloglardan ana sitelere tanıtım yazısı verildikten sonra sosyal medya hesapları açılır ve paylaşımlar dikkatli ve itinalı bir şekilde yapılır.

5 - Ana site üzerinden paravan bloglara link verilir. Şöyleki altta bir footer menu bölümü açılır ve kurumsal bloglarımız altında sıralanabilir.

Şimdilik bu kadar vaktim yok konuyu okudum daha detaylı yazmak istedim fakat çıkmam gerek bilgisayara dönünce detaylar hakkında yazarım inşaAllah. Bu ve benzeri taktikleri izlediğimde sürekli başarı gördüm. Kalite, düzen, özgünlük ve öncelikle fayda sağlamak amacıyla yola çıkıldığında başarı hemen sizi bulur inşaAllah.
Engin07 MehmetARIK

kişi bu mesajı beğendi.

Profesyonel SEO Uzmanı

• Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

zampanya adlı üyeden alıntı

bu desteklemeden kasıt ney tam olarak

Hocam bu mantık eskiden değil miydi ? Pramit sistemi vardı seo için alt siteler üst siteleri destekler üst siteler birbirlerini ve ana siteyi destekler sonra hepsi ana siteyi destekler.Anasiteye birkaç pr yüksek siteden link çıkartılır...vb buna benzer çok çalışma vardı önceden hala bu yöntem işler yaparmı bilinmez.

Bu sistem işte. Arkadaşın yazdığı gibi.

Ek Olarak:

Forcerecon adlı üyeden alıntı

Evet hocam. Büyük bir medya pazarlama ve reklam danışmanlığı şirketine başvurmuş arkadaş. Bu yöntemi önermişler yani. Ben bu şekil işlerden anlamıyorum ama önerdiklerine göre etkili bir yöntem olmalı.

Ek Olarak:

erdalgozum adlı üyeden alıntı

Kısaca şöyle yapılabilir ve etkili olur;

1 - Önce paravan bloglar açılır ve ciddi olarak onlar üzerinde çalışma yapılır. Paravan bloglar küçük birer bebek gibi özen ve dikkatle beslenir temiz ve özgün içerik eklenir. Kaliteli backlinkler alınır. 1 ay gibi çok kısa süre içinde içerikleri en az 50 şer makale & yazı olarak şekilde doldurulur.

2 - Paravan blogların bu seviyeye gelmesinden sonra ana sitelerin inşaasına başlanır. Ana sitelerin inşaası bitirildikten sonra paravan bloglardan tanıtım yazısı eklenip ana sitelere link verilir. Tanıtım yazıları içinden anahtar kelimelerle vereceğiniz linkler değere artı etki edecektir.

3 - Hem ana siteler hem paravan bloglar sürekli güncel tutulur.

4 - Paravan bloglardan ana sitelere tanıtım yazısı verildikten sonra sosyal medya hesapları açılır ve paylaşımlar dikkatli ve itinalı bir şekilde yapılır.

5 - Ana site üzerinden paravan bloglara link verilir. Şöyleki altta bir footer menu bölümü açılır ve kurumsal bloglarımız altında sıralanabilir.

Şimdilik bu kadar vaktim yok konuyu okudum daha detaylı yazmak istedim fakat çıkmam gerek bilgisayara dönünce detaylar hakkında yazarım inşaAllah. Bu ve benzeri taktikleri izlediğimde sürekli başarı gördüm. Kalite, düzen, özgünlük ve öncelikle fayda sağlamak amacıyla yola çıkıldığında başarı hemen sizi bulur inşaAllah.

Teşekkürler. Galiba beklediğim cevap bu. Paravan bloglar ve siteler kaliteli olmalı ki ana siteyi istenilen yerlere taşıyabilsin değil mi. Mantık buysa, çalışmalar başlamalı.
Sağolun tekrar. Ben geri kalan olayları araştırırım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al