wmaraci reklam
lidertakipci

Windows 8 Testte! Yeni Resimler Eklendi

39 Mesajlar 7.083 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Riza Riza 1337 @ trendyol Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)

Sırf Windows 8′i deneyip yazı yazmak icin bugün internet kafeye gidip Windows 8 indirdim

Tabiki 2 saatimi aldı bu , büyük bir hevesle eve gelip kurdum. Kurulum yaklasık 5-10 dakika sürdü(düşünün benim bilgisayarımda

) , CD yi boot ettiğinizde ve bilgisayarınızı her açışınızda size bir balık karşılıyor , balığı ben daha cok ölü bir balığa benzettiğim icin onun adı benim için “ölü balık”

Tamam başarıyla kurulumumuzu tamamladık , sizi daha önceki Windows sürümlerindekinden çok farklı bir ortam karşılıyor , o ortamın adı “Metro” yani eski adıyla “Başlat” menüsü

Metro arayüzünden istediğiniz yere gidebilir , istediğinizi kolayca arayıp bulabilirsiniz, Ancak iyi kullanabilmeniz icin bir hayli kurcalamanız gerek

Metro Menüsüne ters tıklayıp , “All Apps” yani “Tüm Uygulamalar” a tıklayıp , standart basalt menüsü uygulamalarını ve diger araçları görüntüleyebilirsiniz.
Ayrıca , bilgisayarı nereden kapatıyoruz diyenlere ise , ben okadar uzun arayıp da bulduğum , yanmenü

Herhangi bir ekranda aşşağıdan sağ tarafa doğru imleci götürürseniz görüntüleyebilirsiniz,ben rastgele görüntülüyordu sonra o formulü keşfettim

Buradan settings diyip , Power Off deyip kapatabiliyoruz , ayrıca diğer ayarlara da

Ayrıca pencere başlıkları , daha göz alıcı olmuş

Windows Gezgini yani “explorer.exe” ise kullanıcı dostu ve daha gelişmiş daha işlevsel yapılmıs

Örneğin bol müzikli bir klasörde geziyorsunuz yukarda “Music Tools” adında bölüm aciliyor , orada “Share & View ve Play” butonları bulunuyor , ayrıca ben Windows Gezginini daha cok Office 2007 ve üstü sürümlerine benzettim

İnternetim biraz daha hızlı olsa da uzun uzun yazsam keşke

Benden bukadar soracak sorunuz varsa yorum ile sorabilirsiniz , okuduğunuz için teşekkürler , kaynak belirterek paylaşabilirsiniz..

Birkaç gün once telefonuma yaptıgım internet paketini eskiden bilgisayarımda kullanabiliyordum ancak yeni rom ile , bir uygulama ile yapılabiliyormus yeni öğrendim , direk girip zar zor yeni ve kaliteli resimleri upload ettim :) İnşallah iyi etmişimdir .. ;)

Ve Yeni ScreenShootlar ^^ 05.03.2012

Masaüstü

Gelişmiş Gezgin

Metro Arayüzündeki All Apps Ekranı

Daha once hiçbir Windows sürümünde görmediğim (varsada ben görmedim) Çoklu çalışma alanı , varsayılan pencerenin , uygulamanın tepesinden tutup herhangi biryere çekiyoruz :)

Sağ Menü , bilgisayarı kapatmak ve digger araçlar için :)

Ve meşhur [COLOR=red]Metro![/COLOR] :)

Buda acık olan pencereleri kapatmak ve geçiş yapmak icin . Bi nevi [COLOR=red]ALT+TAB[/COLOR] ;)

Log In screen , Metro ve diğer özelleştirme ayarları.

Görev yöneticisi bir hayli geliştirilmiş :)

XboxLive

ve son olarak , metro arayüzündeki[COLOR=red] Internet Explorer ile Wmaracı manzarası[/COLOR] :)

[COLOR=darkred]Windows 8 hakkında sormak istediğiniz soruları , bloguma yorum atarak yada bu konu altından yada PM ile sorabilirsiniz , bu arada blogumdaki yazıya bir yorum atarsanız cok memnun olurum :)[/COLOR]

Rıza Sabuncu
[COLOR=#16566b]www.uzmanadam.com[/COLOR]
[SIZE=3]İndirmek İçin[/SIZE]

[COLOR=#16566b]Windows 8 Kullanıcı Önizlemesi 32Bit & 64Bit (ENG)[/COLOR]

[SIZE=3][COLOR=red]Kaynak :[/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=black]http://uzmanadam.com/windows-8-ilk-izlenimlerim.html[/COLOR][/SIZE]

1337
wmaraci
reklam

BerkantKONAC BerkantKONAC opensourceprojects.org Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Software
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 938
  • Beğeniler 209 / 125
  • Ticaret 18, (%100)
Ah xp ah.
Nimlot grdiyan

kişi bu mesajı beğendi.

owner of opensourceprojects.org & arduinoproject.net

FeMReY FeMReY Ey nefsim; ya ol, ya öl! Kullanıcı
  • Üyelik 29.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Influencer
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad F** Y**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 20 / 77
  • Ticaret 2, (%100)
Kurmamla kaldırmam bir saati bulmadı toplam..

uslanmaz91 uslanmaz91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Baggi Tekstil A.Ş
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 872
  • Beğeniler 100 / 104
  • Ticaret 15, (%100)
Sırf o balığı görmek için indiriyorum :D görelim bakalım windows 8 nasıl birşeymiş :)
Riza

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)
Şuan hiç sorunla karşılaşmadım ancak alışık olmadığımız bir sistem oldugu icin , kanınız çabuk ısınmıyor :) Aynı zamanda şuan bir özellik keşfettim IE9 da Türkçe olarak mesela "sistem" yazdım otomatik olarak onu "system" yaptı :)

1337

anilgzl anilgzl Mobilya Dekorasyon Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mobilya Dekorasyon
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 148 / 341
  • Ticaret 33, (%100)
İzlenim için teşekkürler, ancak ben pek beğenmedim windows 7 daha güzel, bu çok karmaşık, illaki win8 kullanmak zorunda kalırsam linux'a geçerim.

"...bir daha gel, gel samsundan..."

• Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)

BurgazKR4L adlı üyeden alıntı

İzlenim için teşekkürler, ancak ben pek beğenmedim windows 7 daha güzel, bu çok karmaşık, illaki win8 kullanmak zorunda kalırsam linux'a geçerim.

yorumun için teşekkürler , ancak Windows 7 de olmayan birçok özellik var ,
örneğin xbox live..

1337

SelimAtalay SelimAtalay iOS Medya Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İnternet Hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 308
  • Beğeniler 35 / 76
  • Ticaret 12, (%100)

BurgazKR4L adlı üyeden alıntı

Bu kadar emin olmayın. Windows 8 zorunlu olunca yine zorunlu olarak win 8 kullanırsınız. Linux'a alışmak o kadar kolay değil. Bende zamanında linux kullandım ancak o kadar kolay bir sistem değil.
Atakan Riza

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)

Hizmet adlı üyeden alıntı

Bu kadar emin olmayın. Windows 8 zorunlu olunca yine zorunlu olarak win 8 kullanırsınız. Linux'a alışmak o kadar kolay değil. Bende zamanında linux kullandım ancak o kadar kolay bir sistem değil.

Aynı zamanda BurgazKR4L benim gibi Photoshop ile ilgileniyor sanırım , Linux'da Photoshop kullanamazsınız , WiNe ile kullansanız bile Windowstaki stabil ortamı sağlayamazsınız :) Denendi ^^ :)
anilgzl

kişi bu mesajı beğendi.

1337

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Windows 8'in mavi ekranı böyleymiş :)

Melih Bayram Dede'den alıntı.
Sinan Riza

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al