Sırf Windows 8′i deneyip yazı yazmak icin bugün internet kafeye gidip Windows 8 indirdim

Tabiki 2 saatimi aldı bu , büyük bir hevesle eve gelip kurdum. Kurulum yaklasık 5-10 dakika sürdü(düşünün benim bilgisayarımda

) , CD yi boot ettiğinizde ve bilgisayarınızı her açışınızda size bir balık karşılıyor , balığı ben daha cok ölü bir balığa benzettiğim icin onun adı benim için “ölü balık”

Tamam başarıyla kurulumumuzu tamamladık , sizi daha önceki Windows sürümlerindekinden çok farklı bir ortam karşılıyor , o ortamın adı “Metro” yani eski adıyla “Başlat” menüsü

Metro arayüzünden istediğiniz yere gidebilir , istediğinizi kolayca arayıp bulabilirsiniz, Ancak iyi kullanabilmeniz icin bir hayli kurcalamanız gerek

Metro Menüsüne ters tıklayıp , “All Apps” yani “Tüm Uygulamalar” a tıklayıp , standart basalt menüsü uygulamalarını ve diger araçları görüntüleyebilirsiniz.
Ayrıca , bilgisayarı nereden kapatıyoruz diyenlere ise , ben okadar uzun arayıp da bulduğum , yanmenü

Herhangi bir ekranda aşşağıdan sağ tarafa doğru imleci götürürseniz görüntüleyebilirsiniz,ben rastgele görüntülüyordu sonra o formulü keşfettim

Buradan settings diyip , Power Off deyip kapatabiliyoruz , ayrıca diğer ayarlara da

Ayrıca pencere başlıkları , daha göz alıcı olmuş

Windows Gezgini yani “explorer.exe” ise kullanıcı dostu ve daha gelişmiş daha işlevsel yapılmıs

Örneğin bol müzikli bir klasörde geziyorsunuz yukarda “Music Tools” adında bölüm aciliyor , orada “Share & View ve Play” butonları bulunuyor , ayrıca ben Windows Gezginini daha cok Office 2007 ve üstü sürümlerine benzettim

İnternetim biraz daha hızlı olsa da uzun uzun yazsam keşke

Benden bukadar soracak sorunuz varsa yorum ile sorabilirsiniz , okuduğunuz için teşekkürler , kaynak belirterek paylaşabilirsiniz..

Birkaç gün once telefonuma yaptıgım internet paketini eskiden bilgisayarımda kullanabiliyordum ancak yeni rom ile , bir uygulama ile yapılabiliyormus yeni öğrendim , direk girip zar zor yeni ve kaliteli resimleri upload ettim :) İnşallah iyi etmişimdir .. ;)

Ve Yeni ScreenShootlar ^^ 05.03.2012

Masaüstü

Gelişmiş Gezgin

Metro Arayüzündeki All Apps Ekranı

Daha once hiçbir Windows sürümünde görmediğim (varsada ben görmedim) Çoklu çalışma alanı , varsayılan pencerenin , uygulamanın tepesinden tutup herhangi biryere çekiyoruz :)

Sağ Menü , bilgisayarı kapatmak ve digger araçlar için :)

Ve meşhur [COLOR=red]Metro![/COLOR] :)

Buda acık olan pencereleri kapatmak ve geçiş yapmak icin . Bi nevi [COLOR=red]ALT+TAB[/COLOR] ;)

Log In screen , Metro ve diğer özelleştirme ayarları.

Görev yöneticisi bir hayli geliştirilmiş :)

XboxLive

ve son olarak , metro arayüzündeki[COLOR=red] Internet Explorer ile Wmaracı manzarası[/COLOR] :)

[COLOR=darkred]Windows 8 hakkında sormak istediğiniz soruları , bloguma yorum atarak yada bu konu altından yada PM ile sorabilirsiniz , bu arada blogumdaki yazıya bir yorum atarsanız cok memnun olurum :)[/COLOR]

Rıza Sabuncu
[COLOR=#16566b]www.uzmanadam.com[/COLOR]
[SIZE=3]İndirmek İçin[/SIZE]

[COLOR=#16566b]Windows 8 Kullanıcı Önizlemesi 32Bit & 64Bit (ENG)[/COLOR]

[SIZE=3][COLOR=red]Kaynak :[/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=black]http://uzmanadam.com/windows-8-ilk-izlenimlerim.html[/COLOR][/SIZE]