wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Upload Sorunu

5 Mesajlar 683 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar aslında ben eminim bir çok kişi bu sorunun cevabını arıyor hatta bu olaydan dolayı sitelerimizin kb fazldan aşım oluyor tahminimce.Ben buldugum çözüm ise wp-content klasöründe bir dosya acıp resimleri oraya atmak oldu ama bu yorucu bir çözüm.Anlatmak isteidğim şu ortam yükle bölümünden eklediğimiz resimler ftp klasöründe aynı anda 4-5resim olabiliyor.Bunun çözümü nedir ?

wmaraci
reklam

Gokhan01 Gokhan01 Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 93 / 108
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam büyük orta küçük boyutlarda otomatik boyutlandırıp sunucunuza yüklüyor konu içinde büyük ama konu başlığında küçük olanı sunuyor size google aramalarındada büyük olanını indexliyor genelde hostinginizde yer varsa bence fazla takılması gereken bir şey değil hocam wordpressin kendi özelliği bu sorunu değil farklı ebatlarda kayıt ediyor.

• Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)

Gökhan Blog adlı üyeden alıntı

Hocam büyük orta küçük boyutlarda otomatik boyutlandırıp sunucunuza yüklüyor konu içinde büyük ama konu başlığında küçük olanı sunuyor size google aramalarındada büyük olanını indexliyor genelde hostinginizde yer varsa bence fazla takılması gereken bir şey değil hocam wordpressin kendi özelliği bu sorunu değil farklı ebatlarda kayıt ediyor.

Ama şöyle birşey var şimdi b izim normal site değil haber sitesi günde 300 resim falan yüklüyoruz buda otomatik olarak günlük 900 resime cıkıyor :) bunu bir yıla vurdugunda binlerce resim olacak.Acaba subdomain acıp oradanmı ceksem diyede düşünüyorum

Gokhan01 Gokhan01 Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 93 / 108
  • Ticaret 18, (%100)
Anladım hocam forumda bir başka konuda yakup hoca böyle bir şey yazmış deneyin belki çözüm olur.

yakuphoca adlı üyeden alıntı

Yönetim Paneli Ayarlar / Ortam sayfasına gelin. oradaki genişlik, yükseklik değerlerinin hepsini 0 yapın. Artık dosyaların farklı boyuttaki halleri oluşmayacaktır.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)

Gökhan Blog adlı üyeden alıntı

Anladım hocam forumda bir başka konuda yakup hoca böyle bir şey yazmış deneyin belki çözüm olur.

Ben aradım ama bulamadım bu hususta cok yardım bekleyen var mesela dün bir arkadasda bu konudan dolayı muzdaripti

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al