wmaraci reklam
lidertakipci

c# Gecko web browser yardım

14 Mesajlar 3.572 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ssyazilim ssyazilim I'm retired from the NET! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Industry Engineering
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)

Arkadaşlar şu yukarıdaki özelliklere sahip gecko webbrowserdaki bir nesneye inner html girmeye çalışıyorum bir türlü olmuyor. İnput textlere value gönderebiliyorum ama textareaya bir türlü gönderilmiyor. PRojemde kullanmam gerekiyor acil yardımlarınızı bekliyorum.

Kullandığım kodlar textareya işlemiyor inputda sıkıntı yok kodlar aşağıda ;

1-)geckoWebBrowser1.Document.GetElementById("vB_Edit or_001_textarea").InnerHtml = "test";

2-) GeckoInputElement icerik= new GeckoInputElement(geckoWebBrowser1.Document.GetEle mentsByName("message")[0].DomObject);

icerik.Value = "test";

wmaraci
reklam

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam kodları birebir kopyalayıpta mı yapıştırdınız buraya yoksa yeniden elle mi yazdınız?
Bazen sorun çok basit olabiliyorda o yüzden sordum.
geckoWebBrowser1.Document.GetElementById("vB_Edit or_001_textarea").InnerHtml = "test";

("vB_Edit or_001_textarea") burada boşluk varda :) Editor yerine Edit or yazıyor.

Ben C'den anlamam. Sadece dikkatimi çekti.

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Hocam kodları birebir kopyalayıpta mı yapıştırdınız buraya yoksa yeniden elle mi yazdınız?
Bazen sorun çok basit olabiliyorda o yüzden sordum.
geckoWebBrowser1.Document.GetElementById("vB_Edit or_001_textarea").InnerHtml = "test";

("vB_Edit or_001_textarea") burada boşluk varda :) Editor yerine Edit or yazıyor.

Ben C'den anlamam. Sadece dikkatimi çekti.

Elle yazdığım için öyle olmuş normalinde boşluk yok dikkatin için teşekkürler :) Sanırım bu konuda pek bilgisi olan yok yabancı kaynaklardada yok. Kütüphaneler dolusu c# bilsende bazen böyle kalıyosun ortada işte :)

• Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

ssyazilim adlı üyeden alıntı

Elle yazdığım için öyle olmuş normalinde boşluk yok dikkatin için teşekkürler :) Sanırım bu konuda pek bilgisi olan yok yabancı kaynaklardada yok. Kütüphaneler dolusu c# bilsende bazen böyle kalıyosun ortada işte :)

Normalde böyle şeyler olabiliyorda hocam, saatlerce arıyorsun sonra bakıyorsun büyük küçük harf yanlışı yapılmış falan.
Tabii ben anlamıyorum ama yinede arayalım hocam vardır belki çözümü nette.
ssyazilim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)

Normalde böyle şeyler olabiliyorda hocam, saatlerce arıyorsun sonra bakıyorsun büyük küçük harf yanlışı yapılmış falan.
Tabii ben anlamıyorum ama yinede arayalım hocam vardır belki çözümü nette.

Gecko web browser chrome alt yapısını kullanan bi browser çeşidi. Textarea tagına bir veri göndermem lazım ama bir türlü olmuyor. Dom object denedim direk inner html denedim olmadı. İnput textlerde hiç bir sorun olmuyor sadece textarea ya gönderemiyorum. Öğeyi denetleden kendim el ile html textarea nesnesine value="test" giriyorum onu bile kabul etmiyor. Nasip.

• Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Anlayan birine sordum. Öğrenci, daha yeni başladık derslere diyor ama.
GetElementById dediğinde geri dönüşü geckoelement şeklinde olur böyle html element çağırmaz diyor. Gecko elementi böyle tanımlarsa sorun olmaz diyor.
GeckoElement elem = geckoWebBrowser1.Document.GetElementById("vB_Editor_001_textarea").InnerHtml = "test";

Birde geckowebbrowser1 yerine webBrowserControl denenebilir diyor. O da şöyle oluyor heralde.

webBrowserControl.Document.GetElementById("vB_Edit or_001_textarea").InnerHtml = "test";

Birde 2. sınıf dom elementi firefox da çalışmaz diyor. Sen anladıysan hocam denersin işte.

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)

Anlayan birine sordum. Öğrenci, daha yeni başladık derslere diyor ama.
GetElementById dediğinde geri dönüşü geckoelement şeklinde olur böyle html element çağırmaz diyor. Gecko elementi böyle tanımlarsa sorun olmaz diyor.
GeckoElement elem = geckoWebBrowser1.Document.GetElementById("vB_Editor_001_textarea").InnerHtml = "test";

Birde geckowebbrowser1 yerine webBrowserControl denenebilir diyor. O da şöyle oluyor heralde.

webBrowserControl.Document.GetElementById("vB_Edit or_001_textarea").InnerHtml = "test";

Birde 2. sınıf dom elementi firefox da çalışmaz diyor. Sen anladıysan hocam denersin işte.

Bilgiler için teşekkürler yalnız bazı yanlışlıklar var. 2 adet eşitlik yapamazsın gecko elemente elem dersen elem.innerhtml ile kullanılırda buda benim yaptığımın aynısı yani bu tarz örneğini oluşturupda denemiştim. Normal webbrowserda zaten sorun olmuyor fakat özel bir sebebden dolayı gecko kullanmam lazım. Normal browser ie tabanlı çok sorun çıkartıyor gecko ise chrome tabanlı sorun çıkarmıyor. Sonda dediği dom objeyi firefoxda kullanamazsın demiş şuan geckoda (chrome tabanlıda ) dom object kullanıyorum. Sadece textareaya erişilmiyor. Diğerlerinde sorun yok. İlgin için teşekkür ederim.

• Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)

ssyazilim adlı üyeden alıntı

Bilgiler için teşekkürler yalnız bazı yanlışlıklar var. 2 adet eşitlik yapamazsın gecko elemente elem dersen elem.innerhtml ile kullanılırda buda benim yaptığımın aynısı yani bu tarz örneğini oluşturupda denemiştim. Normal webbrowserda zaten sorun olmuyor fakat özel bir sebebden dolayı gecko kullanmam lazım. Normal browser ie tabanlı çok sorun çıkartıyor gecko ise chrome tabanlı sorun çıkarmıyor. Sonda dediği dom objeyi firefoxda kullanamazsın demiş şuan geckoda (chrome tabanlıda ) dom object kullanıyorum. Sadece textareaya erişilmiyor. Diğerlerinde sorun yok. İlgin için teşekkür ederim.

Hocam ben buranın linkini vereyimde baksın o zaman. Mühendislik öğrencisi arkadaş. Forumdan da çözen mutlaka çıkar. İşte falan heralde millet bu satte :)
ssyazilim

kişi bu mesajı beğendi.

Mir Mir CodeMania Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Yazılım mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 10 / 11
  • Ticaret 15, (%100)
hocam sizin bilgi gondermeye calistiğiniz element aslindadüz textarea iken javascript ile editor şekline replace edilen bir textarea olabilir mi? durum buysa javascript replace etmeden önce değerini atayın.

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)

Mir adlı üyeden alıntı

hocam sizin bilgi gondermeye calistiğiniz element aslindadüz textarea iken javascript ile editor şekline replace edilen bir textarea olabilir mi? durum buysa javascript replace etmeden önce değerini atayın.

Evet editör şeklinde kullanılmış javascript den etkilenmeden nasıl değerini atıyacağım ki ben ona. Farklı bir kaç sitede denedim textarea yada veri gönderdi fakat üzerinde çalıştığım sitedeki textarea ya göndermedi. Bu bir nevi koruma filan mıdır acaba. Dediğiniz olayı nasıl aşabiliriz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al