Seo Hakkındaki Sorularınızı Yanıtlıyorum

77 Mesajlar 8.720 Okunma
smmexpress

brkrtp brkrtp Mobile App Developer Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Mobile App Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)

Bilmek ve danışmak istediklerinizi tek konu altından yanıtlıyorum.
Merhaba arkadaşlar seo üzerine birçok bilgi edinmek isteyen arkadaş var. Bende bu konuyu açmak istedim.

Elimden geldiği kadar sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım.

Ayrı yeten bu konudaki en büyük hedefim farklı konulardan sorular gelmesi ve onlar üzerine araştırma yapıp kendimi daha fazla geliştirmem.

Sorularınızı bekliyorum.

Sorulan soruları bu sitede yayınlıyorum;
http://seo-mu.com/

Saygılarımla...

Hertürlü Seo Danışmanlığı Teklifine Açığım.

Sorular - Cevaplar

BoluBeyi adlı üyeden alıntı

Paravan bloglara içerik girişi yaparken, içeriği mantıksız cümelelerden oluşturmak zararlı olur mu? Tabi anahtar kelimeyi içerisinde belli bir oranda kullandığımızı var sayarsak? Yani Google bir cümlenin mantıklı veya mantıksız olduğunu anlayabilir mi?

Aldıgım güzel sorulardan birtanesi diyebilirim katılımınız için teşekkürler.
Google gerçekten mükkemmel bir yapa zekay örnegi ve inanın imla kurallarını bile göz önünde bulunduruyor.

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Çok fazla tanıtım yazısı yayınlanmış olan sitelerden tanıtım yazısı almak zararlı mıdır ?
Zararlıysa ne gibi zararını görürüz ?

Zararlı değildir , sadece etkisi azdır.

Optimus adlı üyeden alıntı

bazı kaynaklardan aldığım bilgiye göre css3 ün nimetlerinden faydalanıyorlar. Position absolute kullanılan bir div e eksi değerler verilerek div i sayfanın çok çok arkalarına gizliyorlar. Bu sayede gizli div içine linkler, makaleler resimler eklenebiliyor. Bu sayede tek ürün ya da kurumsal sitelerin ana sayfaları içerik olarak güçlendirilebiliyor mantık olarak. Şimdi bu durum google tarafından nasıl anlaşılır acaba ceza uygulanır mı?

Tabiki ceza almanız an meselesidir bu söyledikleriniz genelde anti seo çalışmalarında kullandıgımız teknikler.

weblozi adlı üyeden alıntı

anchor text anahtar kelime üzerinden alınan linklerin son penguen güncellemelerinden sonraki durumu nedir?
teşekkürler

hala yararlıdır fakat bunu yaparken alınan kelimenin sürekli aynı olmayıp türevlerininde kullanılması gerekli aksi taktirde doğal durmayacaktır.

ubrtrade adlı üyeden alıntı

uzun soru görmek için tıklayın.-Pr değerleri yüksek bir siteden link alımı yapıp geriledim

Linklerin ne zaman alındıgını yazmamışsınız. Pagerank değeri günümüzde çok önem görüyor fakat ben bu kadar önemli görmüyorum. Bu konuda pagerank değeri yüksek sitelerden link alımı yaptıgınız zaman bunu illaki yararlı olacak diye görmeyin. Sitenizin gerilemesi normaldir. Geri geldiğine sevinmelisiniz

Sitemap yazı girildikçe kendi başına güncellenebiliyor. Büyük sitelerin kullandığı budur. Sitemap olayı örümceğin sitenize ugradıgında girmediği zamandaki yazı tarihlerini analiz edip bir sonraki gelişini buna göre ayarlar. Büyük sitelerde sürekli yazı girildiği gibi (zamanla oluşup) daha hızlı index almaktadırlar

AxiSirin adlı üyeden alıntı

yeni açılmış bir site için kaç adet paravan blog lazımdır

Yeni açılmış bir site için daha önceden paravan blog hazırlanması daha yararlı olurdu acıkcası, Kaç sorusuna gelince eğer doğru bir şekilde paravan blog acarsanız bu sayıyı kontrol edebileceginiz en üst düzeyde tutabilirsiniz.

point adlı üyeden alıntı

Bende varım bende :)Selam sorun anasayfa ortada yok onun yerine alt sayfalar gerliyor sirkecikurye.net sirkeci kurye diye aratınca alt sayfaların oldugunu görüyorsun bunun için ne yapabilirim incelersen sevinirim

Katılmınız için teşekkürler ... Alt sayfanız bahsettiğiniz anahtar kelime ile güçlendirilmiş ana sayfanızdan daha güçlü oldugu için o sayfa gözükmektedir. (site içi ve site dışı op. dahilinde.)

erhangenc adlı üyeden alıntı

Kopyala yapıştır yapmak zorunda kalıyorum. Penguen güncellemesine sıkıntı yaratırmı.. ( Tamamı)

Tüm haber siteleri güncel bir haberi anlatırken genelde hep aynı kelimeleri kullanırlar. Fakat onları üst sıralarda görebilirsiniz.

serdar09 adlı üyeden alıntı

selam websitem istedigim kelimelerde googlede 2 .sayfaya kadar gelmisti birden 7.sayfalara kadar geriledi nedeni ne olabilir birde websitemi co.uk uzantisinda cikmak isterken hep com. tr. ilerliyor nedeni ne olabilir tesekkurler.

Sıralama gerileme sebepleri genelde rakiplerinizin seo çalışmalarını yapması yada backlink aldığınız yerlerden linklerin kesilmesidir. (Bunları söylerken seo çalışmasını doğru yaptıgınızı varsayıyorum)
Alan adı uzantılarına gelince .com alan adı ticari demektir. Araştırmalarım sonucu uzantı seo bakımından önemli.

neqatif adlı üyeden alıntı

Bir kelime nasıl üste çıkartılır örnek oyun gemisinde çıkmak istiyorum ?

Anahtar kelime seo çalışması ile tabiki

FreeeagLe

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Çok fazla tanıtım yazısı yayınlanmış olan sitelerden tanıtım yazısı almak zararlı mıdır ?

• Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Zararlı değildir. Sadece etkisi azdır.

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

brkrtp adlı üyeden alıntı

Zararlı değildir. Sadece etkisi azdır.

Cevabınız için teşekkürler :)

wmaraci
wmaraci

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)
Merhaba hazır konu açmışsınız bende bugünlerde üzerinde çalıştığım bir konuyu danışayım size.
E-ticaret ve kurumsal sitelerde gerek anasayfa gerekse ürün sayfalarında ürüne ait açıklamalar pek yapılamıyor ya da yapılmıyor. Bunun sebebi görüntü açısından ortaya çıkabilecek sıkıntılar ve sitenin genel işleyişine aykırı olması bu durum.

Örneğin bir ürün ya da hizmet için bir blog açıp sadece makale yazarak ürüne ait olan bir bloğu üst sıralara taşıyabiliyoruz. Ama Eticaret sitelerinde ya da kurumsal sitelerde bu kadar çok akademik makale yazmak imkansız.
Bunun önüne geçmek için bazı kaynaklardan aldığım bilgiye göre css3 ün nimetlerinden faydalanıyorlar. Position absolute kullanılan bir div e eksi değerler verilerek div i sayfanın çok çok arkalarına gizliyorlar. Bu sayede gizli div içine linkler, makaleler resimler eklenebiliyor. Bu sayede tek ürün ya da kurumsal sitelerin ana sayfaları içerik olarak güçlendirilebiliyor mantık olarak. Şimdi bu durum google tarafından nasıl anlaşılır acaba ceza uygulanır mı?

weblozi weblozi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest girişimci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 46 / 106
  • Ticaret 0, (%0)
anchor text anahtar kelime üzerinden alınan linklerin son penguen güncellemelerinden sonraki durumu nedir?
teşekkürler

Sana emredildiği gibi dosdoğru ol (HUD: 112)

• Üyelik 24.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 964
  • Beğeniler 269 / 251
  • Ticaret 31, (%97)

Optimus adlı üyeden alıntı

Merhaba hazır konu açmışsınız bende bugünlerde üzerinde çalıştığım bir konuyu danışayım size.
E-ticaret ve kurumsal sitelerde gerek anasayfa gerekse ürün sayfalarında ürüne ait açıklamalar pek yapılamıyor ya da yapılmıyor. Bunun sebebi görüntü açısından ortaya çıkabilecek sıkıntılar ve sitenin genel işleyişine aykırı olması bu durum.

Örneğin bir ürün ya da hizmet için bir blog açıp sadece makale yazarak ürüne ait olan bir bloğu üst sıralara taşıyabiliyoruz. Ama Eticaret sitelerinde ya da kurumsal sitelerde bu kadar çok akademik makale yazmak imkansız.
Bunun önüne geçmek için bazı kaynaklardan aldığım bilgiye göre css3 ün nimetlerinden faydalanıyorlar. Position absolute kullanılan bir div e eksi değerler verilerek div i sayfanın çok çok arkalarına gizliyorlar. Bu sayede gizli div içine linkler, makaleler resimler eklenebiliyor. Bu sayede tek ürün ya da kurumsal sitelerin ana sayfaları içerik olarak güçlendirilebiliyor mantık olarak. Şimdi bu durum google tarafından nasıl anlaşılır acaba ceza uygulanır mı?

Tabiki ceza almanız an meselesidir bu söyledikleriniz genelde anti seo çalışmalarında kullandıgımız teknikler.

Ek Olarak:

weblozi adlı üyeden alıntı

teşekkürler

Güzel sorunuz için teşekkürler, hala yararlıdır fakat bunu yaparken alınan kelimenin sürekli aynı olmayıp türevlerininde kullanılması gerekli aksi taktirde doğal durmayacaktır.

Emre19 Emre19 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 933
  • Beğeniler 16 / 125
  • Ticaret 2, (%100)
Bana ücretsiz dofollow çıkışı sağlıcak varmı ?

ubrtrade ubrtrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)
sitem 51. sırada iken 5 adet pr 6/7 / 8 karışık link aldım hepsi aynı anahatar kelimede idi sitem gün geçtikçe gerilemeye başladı ve sonra tamamen listeden kayboldu ilk 500 de bile yoktu bu gün baktığımda 78. sıradan giriş yapmış ama bu güne kadar hiç böyle bir şey olmamıştı sitem 2 yıllık acaba korkman gerekiyormu yada ne yapmalım

castiel castiel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 509
  • Beğeniler 94 / 97
  • Ticaret 4, (%100)
Bende sorayım o zaman :) sitemde seo amaçlı sitemap kullanıyorum ve surekli sitemap'i günceleyip yeni sayfalar ekletiyorum :) ve bunu google webmaster'dan gonderiyorum buraya kadar hersey normal peki biz sitemap olayini ne zamana kadar bu şekilde yapmak zorundayiz surekli sitemap alip google webmaster bolumunden botlarimi cagiracagiz ? birde saniyede index alan siteler var onlar sitemap'i kaç saniyede bir oluşturuyorda google hemen bakip indexliyor ? merak ettim doğrusu

www.parkpera.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al