wmaraci reklam
lidertakipci

2004 Renault Laguna 1.6 Expression Yorumlarınız Nedir ?

27 Mesajlar 10.468 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba

2004 Model 170 000 KM civarında Renault Laguna 1.6 Expression hakkında daha önce kullananlar, ailesinde çok yakınında olanlar var ise yada ufak tefek bilgisi olanlar benimle paylaşırsa memnun olurum.

1.6 Motor Lpg & 115 beygir

İhtiyacımdan bahsetmek gerekirse yokuşlarda bayılmayan , uzun yollarda 160 170 gibi hızlarda güvensizlik yaratmayan ve az yakan palio,şahin,broadway,clio tempra tarzı araçlardan konforlu bir araca ihtiyacım var.

Laguna bu ihtiyacı karşılar mı ? ayrıca içeriye ses alma durumu ve ileride yol açacağı masraflar hakkında düşünceleriniz var mı ?

wmaraci
reklam

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Laguna o saydığın araçlara göre daha konforlu fakat 170bin km civarı bir renault seni yarı yolda bırakma ihtimali fazla. Renault'un masrafları daha az oluyor alman araçlarına göre. Bütçeni söylersen neler alabileceğine dair tavsiye verebilirim. Araçlarla oldukça haşır neşirim.
1SMHMedya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

Laguna o saydığın araçlara göre daha konforlu fakat 170bin km civarı bir renault seni yarı yolda bırakma ihtimali fazla. Renault'un masrafları daha az oluyor alman araçlarına göre. Bütçeni söylersen neler alabileceğine dair tavsiye verebilirim. Araçlarla oldukça haşır neşirim.

19/22 bin tl aralığında birşeyler almak niyetindeyim. Acil bir gereksinim değil ufak bir ihtiyaç olarak değerlendiriyor olacağım inş.

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
O fiyatlara pek iyi araçlar alamazsınız ama o kadar yüksek km'lerede para vermeyin.
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

O fiyatlara pek iyi araçlar alamazsınız ama o kadar yüksek km'lerede para vermeyin.

O fiyat aralığında süper kalite bir araç aramıyorum zaten olay orada.

Yürüründe problem olmayan, şase,şanzımanda kırık,kaynak,yamukluk ,direklerde oynama yada motorda problem olmayan kaba hatları ile yürürü düzgün bir araç olması kafi.

Birinci öncelik uzun yolda gitmiyor hissiyatı yaşatmayıp mümkünse içeri ses almaması kafi ve düşük yakıt , azda konfor

22 bin civarı fiyat ile clio hb , megane sedan , megane hb , honda civic 2000 sedan , pejo , getz , 2005 civarı ford fiesta hb , 1999-2003 ford focus sedan , 2008 üstü albea,
ticari cıkması linealar bulunabiliyor.

Zira aradığım şey çok düsük kilometreli , sıfır değişienli ve sıfır boyası olan çiziksiz bir otomobil olmadığı için böyle bir araştırma sırasında laguna ile karşılaştım ve 170.000 kilometrenin sorun teşgil edeceğini zannetmiyorum. 350.000 km toyota bana mısın demedi, 250.000 ford da daha önce aldığımda

Yani yanlış anlamayın , belki bende tam belirtemedim ama esas soru : 22000 civarı pek iyi araçtan ziyade , 22000 dolaylarında ki rakkamlardan ziyade 22000 civarı hangi araç ihtiyac karşılar ? laguna doğru seçim olabilir mi ?

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Laguna o kasa Turkiyede tutulmadi fakat parasina gore cok guzel arabadir. 170 bin km de Ahmetin soylediginin aksine yuksek bir km degil, iceri yol sesi almaz, yol tutusu iyidir, motoru zaten sessiz, konfor olarak yine o paraya alinacak en iyi araclardandir.

Kaporta ve ic aksam haric hemen her parcasi cerez fiyatlarina bulunuyor, bakim masrafi 3-5 paket sigara parasi, kisacasi alinir. Almadan once servisinde baktirin nesi var nesi yok ciksin, 300k ustu bir suru ayni kasa laguna var burada, oyle 170k da 200k dokulecek motoru bitecek arabalar degil bunlar, ayrica 1.6 reno benzinli motor cok kucuk paralara yaptirilabilir, dert edilecek ocak sondurecek masraflar cikarmaz
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Laguna o kasa Turkiyede tutulmadi fakat parasina gore cok guzel arabadir. 170 bin km de Ahmetin soylediginin aksine yuksek bir km degil, iceri yol sesi almaz, yol tutusu iyidir, motoru zaten sessiz, konfor olarak yine o paraya alinacak en iyi araclardandir.

Kaporta ve ic aksam haric hemen her parcasi cerez fiyatlarina bulunuyor, bakim masrafi 3-5 paket sigara parasi, kisacasi alinir. Almadan once servisinde baktirin nesi var nesi yok ciksin, 300k ustu bir suru ayni kasa laguna var burada, oyle 170k da 200k dokulecek motoru bitecek arabalar degil bunlar, ayrica 1.6 reno benzinli motor cok kucuk paralara yaptirilabilir, dert edilecek ocak sondurecek masraflar cikarmaz

Söylemek istediğinizi oldukça iyi anladım. Üstün kalite beklemiyorum ama benimde düşüncem genel olarak parasının hakkını verip ihtiyaç karşılayacak bir araç olduğu yönündeydi , fakat parayı kolay kazanmadığımız için kılı kırk yararak araştırma ihtiyacı hissettim. Tabi ki ekspertiz yapıp alıyor olacağım alırken dediğiniz gibi.

Renoların oldukça uygun parçası olduğunu biliyordum ama laguna nın tutmamış olmasından dolayı extrem bir durumu olabilir mi diye de meraklanmıştım aslında

AhmetCakmak34 & LikeSend Değerli yorumlarınız için ayrıca çok teşekkür ediyorum. Başka görüşü olan varsa cevaplarsa sevinirim. İnternet üzerinden bir araştırmış olmama rağmen güncel bilgi olması amacıyla konuya gelen cevaplar ayrı bir önem taşımaktadır benim için.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Senin hesaba gore ben sifir arac alsam senede ortalama 40k km yapiyorum, 4 senede cop olacak :) 4 senede araba cop olur mu ? 170k km bir sey degil hem de hic bir sey degil, yeter ki bakimli olsun araba baska masrafi olmasin, pert oglu pert ya da esek niyetine kullanilmis olmasin.

Tabi gonul ister ki hep sifir olsun da oyle bir bolluk Turkiye de ne yazik ki yok, bir Almanya falan degil orasi, her 150-200k da arac artik alinip satilamaz diye hurdaya ayrilsa piyasada arac kalmaz. 10 milyon km uzeri tofaslar renolar hala catir catir isliyor iste, o tenekeler bile hala yuruyorken 170k da yeni teknolji araclar alinmaz demek mantiksiz olmuyor mu :D
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
LikeSend Arkadaşın aciliyeti olmadığı için alınmaz dedim. :) Birde Laguna'larda uzun yolda sıkıntı yaşayan çok insan gördüm. Bir akraba 2010 laguna almıştı 2 ay önce, uzun yolda araba resmen yüksek hızlarda kağıt gibi uçacaksın gibi oluyor.

98 passat, 2000 astra gibi araçlarda o fiyatlara bulunabilir. Opel, Volkswagen gibi markalar yüksek km'li bile olsa alınabilir. Veya Mitsubishi Lancer'lara da bakılabilir. Laguna'yı pek tavsiye etmem.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)

LikeSend Arkadaşın aciliyeti olmadığı için alınmaz dedim. :) Birde Laguna'larda uzun yolda sıkıntı yaşayan çok insan gördüm. Bir akraba 2010 laguna almıştı 2 ay önce, uzun yolda araba resmen yüksek hızlarda kağıt gibi uçacaksın gibi oluyor.

98 passat, 2000 astra gibi araçlarda o fiyatlara bulunabilir. Opel, Volkswagen gibi markalar yüksek km'li bile olsa alınabilir. Veya Mitsubishi Lancer'lara da bakılabilir. Laguna'yı pek tavsiye etmem.

lancer cok geniş çok rahat bir araç ama ne bileyim mitsubishi lanceri nedense tercih dışı bıraktım ayrıca km ler yine 200k üstünde.

Aciliyetim yüksek değil tabi ki ama arabayı bir araç için değerlendirmeyi düşünüyorum ve lükse kaçmamak için daha fazlasını vermeyi düşünmüyorum yani beklesemde 20 bin tl civarı araçlar aynı düzeyde kalacaktır heralde :(

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al