wmaraci reklam

İngilizce Ödevime Yardım ! :(

9 Mesajlar 1.120 Okunma
wmaraci reklam

Onur07 Onur07 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 850
  • Beğeniler 596 / 114
  • Ticaret 2, (%100)
İngilazca işin şakası tabii ki :D . İngilizce hocamız bir ödev verdi . 16 tane düzensiz fiilerle geçmiş zamanda cümle kuracağım .

Sizde yardım ederseniz .

Örnek :

be (olmak) 2.hali was/were

I was an adolescent I've been.

Bu şekilde paylaşırsanız çook sevinirim . :)

wmaraci
reklam

future future Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Computer Engineer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 1165
  • Beğeniler 92 / 153
  • Ticaret 62, (%100)
I was an adolescent I've been. bu cümlenin doğru oldugundan emin misin :)

• Üyelik 31.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 850
  • Beğeniler 596 / 114
  • Ticaret 2, (%100)
Netten buldum . Değil mi? :F :D

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
Kendi ödevini neden başkalarının yapmasını istiyorsun ? :)
Orkunx

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
İngilizce zor bir ders değil, hele ödevin hiç değil.
Aç düzensiz fiil listesini karşına, geçmiş zaman formülüne göre uygula. Zaten örnekler yazmışsınızdır yada kitapta vardır, kelimeleri değiştirerek yazabilirsin. Yazdıklarını yaz buraya kontrol edelim, yanlışın varsa da düzeltelim :)

• Üyelik 31.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 850
  • Beğeniler 596 / 114
  • Ticaret 2, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

İngilizce zor bir ders değil, hele ödevin hiç değil.
Aç düzensiz fiil listesini karşına, geçmiş zaman formülüne göre uygula. Zaten örnekler yazmışsınızdır yada kitapta vardır, kelimeleri değiştirerek yazabilirsin. Yazdıklarını yaz buraya kontrol edelim, yanlışın varsa da düzeltelim :)

Asıl sebep zorluk değil Sosyal performans ödevimi hazırlıyorum . Harita çiziyorum da , o yüzden yardım istemiştim.

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Kendi ödevini neden başkalarının yapmasını istiyorsun ? :)

İstemek farklı , rica etmek farklı . Madem yardım etmek istemiyorsunuz konudan geldiğiniz gibi çıkınız . ;)

• Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Onur07 adlı üyeden alıntı

İstemek farklı , rica etmek farklı . Madem yardım etmek istemiyorsunuz konudan geldiğiniz gibi çıkınız . ;)

Yardım etmek istememe gibi bir şey yok. Ben elimden geldiğince herkese yardım etmek isterim. Fakat senin amacın ödevini başkasına yaptırmak. Dolayısıyla istemek ile rica etmek arasında fark yok. Böyle kolay bir ödev için bile (kısa sürede yapılabilecek bir ödev) sen 16 cümleyi başkasına yaptırmak istiyorsun.

Sen oturup 16 cümleyi yazıp, "Arkadaşlar ödevim şu, ben cümleleri yazdım. Kontrol edebilir misiniz? Hatam var mı?" şeklinde yardım istesen inan herkes yardımcı olur.

Ödevini yapmamak için bahaneler üretmenin de manası yok. Sen öğrencisin. Bahanelerini ancak öğretmenin dinler :). Ben bu laflarımı senin iyiliğin için söylüyorum. Sen de karşılığında "Madem yardım etmek istemiyorsunuz konudan geldiğiniz gibi çıkınız" diyorsun.

Ben ne desem boş. Farkındayım. Neyse, inşallah boş zamanı olan ve 16 cümleni yazdıracak birini bulursun. Bol şanslar :)
SafakCALiSKAN

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 850
  • Beğeniler 596 / 114
  • Ticaret 2, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Yardım etmek istememe gibi bir şey yok. Ben elimden geldiğince herkese yardım etmek isterim. Fakat senin amacın ödevini başkasına yaptırmak. Dolayısıyla istemek ile rica etmek arasında fark yok. Böyle kolay bir ödev için bile (kısa sürede yapılabilecek bir ödev) sen 16 cümleyi başkasına yaptırmak istiyorsun.

Sen oturup 16 cümleyi yazıp, "Arkadaşlar ödevim şu, ben cümleleri yazdım. Kontrol edebilir misiniz? Hatam var mı?" şeklinde yardım istesen inan herkes yardımcı olur.

Ödevini yapmamak için bahaneler üretmenin de manası yok. Sen öğrencisin. Bahanelerini ancak öğretmenin dinler :). Ben bu laflarımı senin iyiliğin için söylüyorum. Sen de karşılığında "Madem yardım etmek istemiyorsunuz konudan geldiğiniz gibi çıkınız" diyorsun.

Ben ne desem boş. Farkındayım. Neyse, inşallah boş zamanı olan ve 16 cümleni yazdıracak birini bulursun. Bol şanslar :)

16 cümlenin hepsini yazın diye bir şey mi demişim ben ? Siz zaten boş şeyler söylüyorsun başka bir şey beklemeyin . Kesinlikle evet ben bahane üretiyorum . Haklısınız , zaten ben otursam kendim yazamam öyle forumda geziniyorum sizin yazmanızı isteyip keyif çatıyorum değil mi ? Hep öyledir zaten . Siz benim amacımı sorgulamadan önce , kendinizi sorgulayın bence .

Ha bu arada kaç yaşındasınız veya değilsiniz bilmem ama diyorum ya işte madem çok kısa sürede yapılabilecek bir ödev gösterin . Sosyal haritam bitse zaten kendim hazırlardım hala boyamasıyla uğraşıyorum ama dediğin gibi amacım farklı benim . Haklısın ben art niyetli , haylaz bir öğrenciyim (!)

• Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

Onur07 adlı üyeden alıntı

16 cümlenin hepsini yazın diye bir şey mi demişim ben ? Siz zaten boş şeyler söylüyorsun başka bir şey beklemeyin . Kesinlikle evet ben bahane üretiyorum . Haklısınız , zaten ben otursam kendim yazamam öyle forumda geziniyorum sizin yazmanızı isteyip keyif çatıyorum değil mi ? Hep öyledir zaten . Siz benim amacımı sorgulamadan önce , kendinizi sorgulayın bence .

Ha bu arada kaç yaşındasınız veya değilsiniz bilmem ama diyorum ya işte madem çok kısa sürede yapılabilecek bir ödev gösterin . Sosyal haritam bitse zaten kendim hazırlardım hala boyamasıyla uğraşıyorum ama dediğin gibi amacım farklı benim . Haklısın ben art niyetli , haylaz bir öğrenciyim (!)

Yukarıdaki yorumlarını ben sana söylemedim. Sen kendi kendine söylüyorsun (haylaz vs gibi). :) Kendine bu kadar yüklenme :) Yaşımı da söyleyeyim. 27 yaşındayım. Ben senin yerinde olsam forumlardan yardım bekleyeceğime, forumlarda biraz daha az vakit geçirerek veya gerekirse biraz da uykumdan feragat ederek ödevlerimi yapardım. Ödev konusunda da sana bir şeyleri ispatlamak zorunda değilim. Benim, senin ödevinle uğraşacak zamanım yok!.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al