wmaraci reklam

Makale Yazarlığı Yapıyorsanız Böyle Yapmayın!

7 Mesajlar 1.052 Okunma
wmaraci reklam

ulas ulas C# & ASP.NET Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Full Stack Developer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
Merhabalar,

Ek iş olarak makale yazarlığı / editörlük hizmeti veriyorum belirli dönemlerde. Siteye önceden eklenmiş bir yazının düzenlemesini yapıyorum. Yazı da rastladığım cümleler beni şok etti. Bu cümle gibi birçok örnek var ama bu yeterli diye düşünüyorum. Yazarın yapması gereken, arama simgesine tıklayıp, çalıştır yazdıktan sonra çalıştır uygulamasının açılması gerektiğini anlatmak. Bu bir veya iki cümlede anlatılabilir. Ancak aşağıda olduğu gibi kelime sayısını doldurmak için lüzumsuz cümleler kurulmuş. Ön bilgi vermeyi anlarım da, bu bildiğin laf salatası.

"Arama seçeneğine tıklayarak arama satırına Çalıştır yazmalısınız. Çalıştır, bilgisayar uygulamasıdır ve gerekli komutları buraya yazarak kullanabiliriz. Bu komutlar sayesinde bilgisayar kendi sistemini onarabilir, sistemsel işlemleri yapabilir. Arama satırına Çalıştır yazdıktan sonra sol tarafta bize bilgisayarda bulunan ve çalıştır kelimesine dair detayları gösterecektir. Bizim aradığımız uygulama Çalıştır seçeneğidir. En üstte Uygulama başlığı altında görebilirsiniz. Bu seçeneğe tıklayınız."

Yapacaksanız işinizi böyle yapmayın. Haram yersiniz. İnsanlar size hayrına para vermiyor, siteleri bir yere gelsin, yaptıkları yatırımlardan sonuç elde etmek istiyorlar. Peki bu şekilde yapan arkadaşlar ne yapmış oluyor? Apaçık **************lık.

Bir diğer cümle...

Bu Bilgisayar uygulamasını açtığınızda karşınıza bu ekran çıkacaktır. Bu Bilgisayar uygulaması ile bilgisayarın çeşitli aygıtlarının ve kendisinin bellek durumunu öğrenmiş oluruz. Bu uygulama içinde Yerel Disk, DVD Sürücüsü ve bilgisayara takılan diğer cihazların bellek durumu bulunmaktadır. Bizim işimize yarayacak kısım Yerel Disktir. Yerel Disk üzerine sağa tıklayarak şekildeki ikinci ekranı açınız ve bu ekran üzerinde en altta bulunan Özellikler seçeneğine tıklayınız.

Burada anlatılmak istenen de, bilgisayarı açıp yerel diske sağ tıklayıp özelikler seçeneğine tıklamak.
EmreKRMN turkeytrick yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

technovenue.com
wmaraci
reklam

SamueL SamueL Allahtan ümit kesilmez. Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2021
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 5 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
Her şey parasını vermekle olmuyor demek ki? :confused: Kime iş verdiğini, kimle çalıştığını, nasıl çalıştığına bakacaksın. ;)

• Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
SamueL İş veren o işi bilmediği veya yapmaya imkan bulamadığı için zaten işi bilene iş veriyor. İşi bildiğini iddia eden ne yapıyor? Karşı tarafı ahmak yerine koyuyor ve işi layıkıyla yerine getirmiyor, parayı cebe atıyor.

Evinizde buzdolabınızın çalışmaz hale geldiğini düşünün. Buzdolabını yapmaya gelen kişi, bir iki kablo değiştirip, aslında yaptığı şey sorunu tam manasıyla çözmüyor, "çözüyormuş" gibi gösteriyorsa siz ne yaparsınız? Sizi bu durumda suçlamak mantıklı olur mu? Niye bir servis kadar bilgi ve tecrübeye sahip değilsiniz, niye işi takip etmedin diye size sorulur mu?

Tek taraflı düşünmemek gerek.
turkeytrick SamueL

kişi bu mesajı beğendi.

technovenue.com

ibramim ibramim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2021
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Alıntı "Buzdolabını yapmaya gelen kişi, bir iki kablo değiştirip, aslında yaptığı şey sorunu tam manasıyla çözmüyor, "çözüyormuş" gibi gösteriyorsa siz ne yaparsınız? Sizi bu durumda suçlamak mantıklı olur mu? Niye bir servis kadar bilgi ve tecrübeye sahip değilsiniz, niye işi takip etmedin diye size sorulur mu?"

Buzdolabını tamire gelen kişi bir iki kablo değiştiriyor ve sorunu Çözüyormuş gibi gösteriyor. Aslına bakarsanız yaptığı şey sorunu tam anlamıyla çözmüyor. Ne yaparsınız? Bu durumdan dolayı "hizmeti alan" sizi suçlamak mantıklı olur mu? Neden bir servis kadar bilgi ve tecrübeye sahip değilsiniz, neden işi takip etmediniz diye size sorular sorulabilir mi? Suçlu siz misiniz?

Bir de böyle yazalım.

wmaraci
wmaraci

kadocolak kadocolak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Web yazılım geliştirme
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 20 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Çok ilginçtir ki hatalı verdiğiniz alıntı cümlesini yazınca bu link yani wmaraci çıkıyor. Verdiğiniz öbür cümlede makalenin asıl sitesi indekslenmiş olarak çıkıyor.

• Üyelik 25.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 1403
  • Beğeniler 404 / 404
  • Ticaret 18, (%100)
kadocolak Makalenin asıl sitesi indexlenmiş olabilir ama yazı düzenlendiği için yazıya ulaşabilseniz dahi o cümleyi bulamazsınız. Şuan kontrol ettim, sadece wmaraci gözüküyor.
kadocolak

kişi bu mesajı beğendi.

technovenue.com

aeaziz aeaziz Selam! Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 3, (%100)
Kaça aldın bilmiyorum ama, 100 kelimeyi 2 TL'ye alıp da paranı helal etmezsin be kardeşim :) Ben şahsen 10 TL'nin altında yazarlık hizmeti vermiyorum, çünkü 2-3 TL için yorulmaya gerek yok.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al