Merhaba arkadaşlar. Prestashop kullanan bu konuda tecrübeli olan arkadaşlara birkaç sorum olacak eminim benim gibi düşünen birçok kişi de bu konudan ve cevaplarınızdan istifade edecektir.

E-ticaret sektörüne girmeyi düşünüyorum. Türkiyede satışı yapılan eticaret yazılımları birdünya para malumunuz üstelik lisans yenileme bedeli adı altında resmen haraç kesiyorlar.

Başlangıç olarak şirket kurmadan bu işe girmek istiyorum. gelelim sorularaaaaa...

1. SEO benim için oldukça önemli. 60 dolara kendime uygun bir tema buldum bu temayı aldığımda SEF link yapısına sahip olmak için ekstra modül almam gerekiyor mu. örneğin sadece seo modülü için 150 £ gibi fiyatlar istiyorlar. kategori sayfalarına metinler eklemek istiyorum bunu yapabilirmiyim. Yani her özellik için modül almam gerekecekse malum şirketlerden almayı tercih edeceğim.

2. Site tasarımı ve kodlamasını düzenleyebilirmiyim. kaynak kodları ioncube gibi şifrelimi

3. Payu, iyizico sanal posları ile kredi kartından ve havale EFT ile ödeme almayı düşünüyorum. bunun için vergilendirme sorunu ne olacak. sonuçta fatura kesmek gerekecek.

4. Birkere satın aldığım modül ve temaları başka siteler için tekrar tekrar kullanabilirmiyim.

5. payu gibi sistemleri kullanmak için https sertifikalarını almalımıyım

6. kurulum yaparken önde default olarak kurup sonra satın aldığım temayımı kuracağım.

7. daha sonra tema değiştirmek istediğimde link yapım değişir mi

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim