İlginç bir başlık ama seo denen şeyin doğruluğu hiç inandırıcı gelmiyor bunu bir çok kez deneyimledim. Öncelikle kendi sitelerimden örnek verebilirim. En iyi xxx xxx diye bir içerik oluşturmuştum aranma hacmi çok olan ve yüzlerce sitede hakkında uzun uzun yazıların yazıldığı bir konuydu benim içeriğim ise 10 başlık ve 10 kopya görselde oluşuyordu 0 özgünlükle 1. sıradaydı.

2. olarak aranma hacmi çok az olan türkiye de hakkında içerik bulunmayan bir konu hakkında 800 kelimelik tamamen özgün bir içerik oluşturdum bunu aradığım zaman karşıma onedionun konuyla alakası olmayan bir içeriği çıkıyor.

bir diğer örneği şöyle vereyim seçim yaklaştı binlerce mv adayı henüz internette hakkında hiç yazı olmayan bir ismi seçin o kişi hakkında uzun araştırma yapıp özgeçmişine kadar yazın ama ekşi sözlükte o kişinin adına yazılan sadece 3 kelime bile sizin yazınızın önünde olacaktır.

ben biraz küçük esnaf büyük esnaf muhabbetine benzetiyorum. ne kadar kaliteli özgünde olsanız ekşi, onedio gibi sitelerde aynı konu hakkında 3 kelime yazılmış içerikte bile öne geçemiyorsunuz.

son olarak komik bir şey daha yazayım sabah.com.tr benim bir içeriğimi kopyalamıştı şaka yapmıyorum gayet ciddiyim :) 2 yıl önce falan olması lazımdı ülkeler hakkında yazdığım bi liste gibiydi aynı içeriği görseline kadar sabah ctrl c, ctrl v yapıp eklemişti görünce şaşırıp gülmüştüm onlar aramada ilk sırada ben 3, 4 sayfada çıkıyordum.

peki sizler ne düşünüyorsunuz ?