Merhaba arkadaşlar
Bildiğiniz gibi iş bulma sitesi açmak için işkur dan izin almak gerekiyormuş, açılan site bir nevi özel istihdam büroları faailet alanına geçiyor ve işkur dan izin almak gerekiyor ve bu izni almak için bazı kurallar var ve sizde 30 bin TL'lik teminat istiyorlar
Benimde aklımda bir proje vardı ve detaylıca araştırmaya başladım herhangi bir telif ihlali olmadan İş İlanı sitesi açabilirsiniz

Konuştuğum 3 avukat ve işkur da yönetici olarak çalışan bir kişi ile konuştum ve çıkan Sonuç beni Memnun Etti

Öncelikle kurduğunuz websitede İş arayanların üye olmaması gerekli sadece İşverenler üye olmalı çünkü kanunlara göre iş arayanlardan para talep etmek yasak

Ayrıca İş arayanlardan CV toplamak da özel istihdam bürosu alanına geçtiği için işarayanlardan CV toplamak da yasak en azından website üzerinde bunun yoluda CV leri eposta veya işverenin internet sitesi adresine yönlendirmektir.

Yani site üzerinden direk olarak işarayanlarla bağlantı kurmamanız gerekmekte sadece yol gösterici gibi olmalısınız

Ek:Web sitenize İş İlanları eklemenin en kolay en güvenli yoluda api ile iş çekme ve bu konudada en büyük yardımcımız
İndeed api ve careerjet api