Merhaba, Google farklı algoritma kullanıyor, politikalar dediği şudur.

"Senin sitende ben niye reklam yayınlayayım"

Yani kaç içerik olduğu değil, içeriğin reklam verenlere hitap Edip etmediğidir.

Geçen eski bir sitem üzerinden 24 saatte adsense aldım. Adsense alım aşamalarını aşağıya ekliyorum. Aynı yöntemle yeniden başvurdum 48 saate geliyor henüz cevap vermedi.

Güncelleme

Arkadaşlar anlatmaya başlamadan önce adsense hesabımla ilgili bilgi vereyim.

Adsense hesabım
YouTube
Blogger
Web
Admob

Olmak üzere hepsi tanımlı, hesabımda birisi blogspot olmak üzere 6 alan adı kayıtlıydı, etkisi varmı bilmiyorum.

Gelelim başvuruya

Alan adımı 3 ay önce kayıt ettirdim.
İlk önce blogspot üzerinden blog açıp bir miktar konu girdikten sonra başvuru yapmıştım. Bu başvuruda "red" cevabı gelmişti. Ben de alan adını bloggerden kaldırdım. Bu süreye kadar kullanmadım.

Dün..

Alan adımla bir blog açtım.

Bundan 6 ay önce açtığım diğer bloğumun içeriğini komple yeni bloğa taşıdım. Başta beceremediğim için güzelnet ten yardım istedim. Onlarda dün akşam işlemi tamamladılar. Ben de blogdaki iletişim bilgilerini değiştirdim sadece.

Bloğumda 35 adet yazı bulunmakta, postları tarihi 2018 e uzanıyor(taşıma yaptığım için ilk post ekim ayına ait)

Postlar 300 kelimeden aşağı değil, en yükseği kendi yazdığım 1900 kelime.
Her postta resim bulunmakta...
Taşıma işlemi sonrasında "hemen" Search konsolda kayıt ettirdim. Sitemap dosyasını gönderdim. Analystice bağladım. Sonrasında gece 12 civarı adsense hesabıma ekleyip kodu siteme ekledim. Sonrasında bu gün 15,21 de onay maili geldi.

Sitemin genel özelliği

Adsense yayınlamaya uygun içerik- yazılım sektörü
Eski tarihli içerik (site yeni olsada ilk post ekin ayından)
35 adet yazı (başta İngilizce olan içerikleri translate ile Almancaya çevirdim her ikisinde özgün yazılardı)
Hakkında, policy ve iletişim sayfaları

Eğer adsense onayı alabilecek siteniz var ise taşıma ile şansınızı deneyebilirsiniz